De Pers over de Filmweek CJntvangsten „Algemeen Dagblad" „Men had het gerechtvaardigde gevoel van tevreden heid'. „Met een feestelijk gevoel en een feestelijke film werd gister avond de derde internationale filmweek gesloten. Men had het gerechtvaardigde gevoel van tevredenheid, want er is dit jaar een groot aantal belangrijke films vertoond, waarvan er enkele een stempel zullen drukken op de ontwikkeling van de filmkunst. De slotfilm Orfeu Négro behoort tot de meesterwerken van deze filmweek en dat het de tweede film van Marcel Camus is, mag voor de geest welke Arnhem beheerste tekenend worden geacht. Marcel Camus heeft met deze film blijk gegeven van een ver bluffend vakmanschap, want niet minder overtuigend dan de rijk dom aan beelden is de verfijnde manier waarop primitief mense lijke verhoudingen zijn getekend." 25 Juni 1959. ANTHONY BOSMAN. „Algemeen Handelsblad" „Arnhem heeft kans gezien zijn naam te verbinden met de bekroning van een van de belangrijkste docu mentaires, die in de laatste jaren zijn gemaakt „Ten aanzien van de vaderlandse cineastenbedrijvigheid is het Arnhem niet gelukt het record te breken van Den Haag dat drie jaar geleden zijn filmweek kon beëindigen met een volledig Neder landse dag, die behalve een aantal reclame- en tekenfilms, niet minder dan drie speelfilms van eigen bodem opleverde. Maar Arnhem heeft daartegenover kans gezien zijn naam te verbinde aan de bekroning van een van de belangrijkste documentaires, die in de laatste jaren zijn gemaakt: „Prijs de zee" van Herman van der Horst, die gisteravond in een uitverkocht Rembrandt Theater uit handen van Dr. J. Hulsker namens de Minister van O. K. en W. de eerste prijs voor filmkunst-1959 mocht ontvangen. Er was geen twijfel aan dat de jury, waarin o.a. de heren Dirkse, Haanstra en Schuller zitting hadden, uit het tussen 1 Juli 1957 en 1 Juni 1959 in ons land gemaakte filmwerk dat van Van der Horst voor Unifrance Film hield een receptie in de tuin van het Gemeente museum ter gelegenheid van de Internationale Filmweek Arnhem 1959. Links: de jeugdige hoofdrolvertolk- ster van „L'eau vive", Pascale Audret, tijdens de receptie van Unifrance in gesprek met de heren Miedema en Bosman. Rechts: Joris Ivens (tweede van rechts) had een gesprek met de pers in de „Caveau,'> van het Rembrandt Theater.

Film | 1959 | | pagina 34