Het middelpunt van de manifestaties, welke in het ka der van de Internationale Filmweek Arnhem 1959 wer den georganiseerd, was onmiskenbaar het aan het drukke Velperplein gelegen moderne Rembrandt Theater, dat aan bijna negenhonderd bezoekers plaats kan bieden. In dien de borden, welke aan de toegangswegen van Arnhem de reizigers welkom heetten op de Filmweek en de talrijke kleurige filmweekaffiches op de aangrenzende Eusebius- singel de bezoekers al niet reeds op het goede spoor zou den hebben gebracht, dan zou toch het 's avonds in neon licht opgloeiende opschrift „Filmweek Arnhem" aange bracht tegen de blanke, met prachtige bloemen en vrolijk wapperende vlaggen versierde, gevel van deze bioscoop geen twijfel hebben overgelaten. En toen daarom op de avond van de officiële opening, Vrijdag 19 Juni, om half acht de Enka-Harmonie aan kwam marcheren om zich op het door een onbarmhartige zon verbrande gazon vóór het Rembrandt Theater op te stellen voor het geven van een concert, verzamelde zich al spoedig een grote menigte nieuwsgierigen om van deze feestelijke klanken te genie ten en onderwijl de aanrijdende, in avondkleding gesto ken, bezoekers gade te slaan, die de galavoorstelling kwamen bijwonen, waarmede de Filmweek officieel zou worden geopend. Binnen in de hal bewoog zich een gezellig koutende me nigte, die langzamerhand het theater tot de nok toe vul de. Onder de talrijke gasten bevonden zich onder meer Zijne Excellentie de Ambassadeur van Frankrijk, de Di recteur-Generaal voor de Kunsten en voor de Buiten landse Culturele Betrekkingen van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Mr. H. J. Rei- nink, tevens Voorzitter van de Stichting Holland Festi val, de Commissaris van de Koningin in de Provincie Gelderland, Mr. H. W. Bloemers. Gedeputeerden van de Provincie Gelderland, de Burgemeester en de heren Wet houders van de gemeente Arnhem, het Bestuur van de Stichting Internationale Filmweek Arnhem 1959, Mr. D. Bijdendijk, Voorzitter van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring, de Voorzitter en de leden van het Hoofdbe stuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond en leden van de Afdelingsbesturen dezer organisatie, vertegenwoordigers van de besturen van de Nederlandse Beroepsvereniging van Filmers, het Nederlands Filminstituut, de Stichting Neder lands Filmmuseum, de Stichting Filmcentrum, de Katho- lieke Film Actie en het Katholiek Filmcentrum voor de jeugd en andere instellingen op maatschappelijk-cultureel gebied. Tot de vertegenwoordigers van het internationale filmwezen behoorden onder meer de heer Jean Néry, ver tegenwoordiger van de Unifrance Film, Dr. Franz Rowas, Filmreferent van het Ministerie van Buitenlandse Zaken te Bonn, Frangois Truffaut, de regisseur van de hoofdfilm van deze avond, „Les quatre cents coups", en Frank Wis- bar, regisseur van „Hunde wollt Ihr ewig leben". Ook de Nederlandse filmers gaven op deze avond acte de présen- ce, onder meer Herman van der Horst, Bert Haanstra en Charles Huguenot van der Linden, wiens film „Tussen spel bij kaarslicht" in het voorprogramma van deze avond was opgenomen. De voorstelling werd geopend met het Wilhelmus ge volgd door „Fanfare", „Mailcoach" en „Sint Hubertus- mars", uitgevoerd door het Jachthoornkorps van het Gar- Algemene belangstelling bij de ingang van het Rembrandt Theater. Stijlvolle openingsavond

Film | 1959 | | pagina 5