Europese Parlementaire Groep voor de Film Film- en televisieteehnici eisen fiseale gelijkschakeling van film en televisie film toch goede economische resultaten bezorgt. Met an dere woorden: het draaiboek is de eigenlijke „star" van de film. Daarom wordt het aantal producenten, dat bereid is het risico van hoge stargages te dragen, van jaar tot jaar kleiner en de algemene overtuiging is, dat het systeem zichzelf overleefd heeft en dat het probleem als het ware van zelf zal worden opgelost door het spel van de vrije economische krachten, hetwelk de laatste jaren al zoveel veranderingen in de filmproductie teweeg heeft gebracht. Deze jaarvergadering van de F.LA.P.F. zowel als de daarop plaats gevonden hebbende topconferentie met de U.I.E.C. hebben de deelnemers het gevoel gegeven, dat er binnen het kader van deze beraadslagingen positief werk is verricht, waardoor de weg zal worden geëffend voor een broodnodige internationale samenwerking. Ter gelegenheid van het XXe Internationale Festival voor Speelfilms (Biënnale) te Venetië werd aldaar onder leiding van de Italiaanse Senator Enrico Carboni een zit ting gehouden van de Groep voor de Film van het Euro pese Parlement, waartoe ook vertegenwoordigers van de filmbedrijven der zes Euromarktlanden waren uitgeno digd. De Nederlandsche Bioscoop-Bond was vertegenwoor digd door de heren Joh. Miedema, Voorzitter en J. G. J. Bosman, Directeur van de Bond. Voor het verslag van deze zitting, waarin in hoofdzaak de zeer uiteenlopende situatie besproken werd, die er op filmgebied bestaat in de zes landen van de Europese Economische Gemeenschap (E.E.G.) alsook in de overige bij de Organisatie voor de Europese Economische Samen werking (O.E.E.S.) aangesloten landen, verwijzen wij naar het hoofdartikel van dit nummer. Op uitnodiging van de Federazione Unitaria Lavoratori dello Spettacolo (een alle vakverenigingen van het Ita liaanse film, toneel- en televisiebedrijf omvattende fede ratie) hield de Union Européenne des Tech nici e n s du Film et de la Télévision Euro pese Unie van Film- en Televisievverkers) deze zomer haar vijfde congres te Rome, dat door delegaties van de vak- organisatie3 van tal van Europese landen werd bijge woond. Als waarnemers waren onder meer aanwezig ver tegenwoordigers van de Confédération Internationale des Syndicates de Travailleurs Libres (C.I.S.L.) en van de Italiaanse Confederatie van Vakbonden, de heer Coessens, Directeur bij het Belgische Ministerie van Economische Zaken, de heer Magri als vertegenwoordiger van de Ita liaanse Ministerraad, en de heer Jacques-René Rabier, Directeur van de Voorlichtingsdienst der Europese Ge meenschappen. Monsieur Moutarde ontfutselt de pa tiënt zijn „parodialis" Scène uit de Toon Hermans-film. 12

Film | 1959 | | pagina 13