f{. Yl. VO.13.-prijs voor rtwman van der Horst 3.000,per jaar verdient en sinds haar 50ste verjaar dag in de bedrijfstak werkzaam is. Zij wordt bij het be reiken van haar 63ste verjaardag gepensioneerd. Haar reglementair ouderdomspensioen bedraagt dan 3 x 30,— 90,per jaar. Haar aanvullend ouderdomspensioen bedraagt 10x52 3x52 x 90,- 300,-per jaar. Het doorlopend pensioen bestaat dan uit 90,per jaar reglementair pensioen 300,per jaar aan vullend pensioen, dit is in totaal dus 390,per jaar. Boven dit pensioen ontvangt deze deelneemster nog een tijdelijk pensioen dat bedraagt het aantal deelnemings jaren (3) maal 27,dus 81,— per jaar. Dit tijdelijk pensioen eindigt op het tijdstip waarop voor haar, dan wel indien het een gehuwde vrouw betreft, voor haar echtgenoot, het AOW-pensioen ingaat. 2. Indien de in het eerste voorbeeld genoemde manne lijke deelnemer niet 10 doch bijvoorbeeld 7 jaren tussen zijn 50ste en 60ste verjaardag in het Film- en Bioscoop bedrijf heeft gewerkt, dan bedraagt zijn aanvullend ouder domspensioen 7x52 ----------x 200,— 280,— per jaar. 5x52 In dat geval ontvangt hij in totaal 200,per jaar reglementair pensioen en 280,per jaar aanvullend pensioen, dus 480,per jaar. 3. Wanneer de in het eerste voorbeeld genoemde man nelijke deelnemer niet tot zijn 65ste verjaardag in dienst blijft, maar na drie jaar deelneming in het fonds de dienst verlaat en niet weer in dienst treedt bij een andere bij het fonds aangesloten werkgever, bedraagt zijn reglementair ouderdomspensioen ingaande op de 65-jarige leeftijd 3 x 40,120,per jaar. Zijn aanvullend ouderdoms pensioen bedraagt nu 10x52 5x52 x 120.- 240,per jaar. In dit geval ontvangt de deelnemer een totaal ouder domspensioen van 120,per jaar reglementair pen sioen plus 240.per jaar aanvullend pensioen, dit is 360,per jaar. 4. De in het eerste voorbeeld genoemde mannelijke deelnemer ontvangt na 2 jaren deelneming in het fonds hij heeft dan reeds aanspraak verworven op 2 x 40, 80,per jaar reglementair ouderdomspensioen een loonsverhoging van 10 zodat zijn jaarloon 4.400,wordt. In de resterende 3 jaren verwerft hij nu een aanspraak op reglementair pensioen van 44,per jaar voor elk jaar van deelneming, in het totaal dus 3 x 44,132,per jaar. Bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd heeft hij dus aanspraak verworven op een reglementair ouderdomspensioen van 80, 132,212,per jaar: Het aanvullend ouderdoms pensioen bedraagt in dit geval 10x52 ----------x 212— 424.— per jaar. 5x52 Zijn totaal ouderdomspensioen is nu 212,regle mentair en 424,per jaar aanvullend pensioen, dit is 636,per jaar. Uit dit voorbeeld blijkt dus dat tengevolge van de loons verhoging niet alleen het reglementair ouderdomspensioen hoger wordt, doch ook het aanvullend ouderdomspensioen. In de hierboven gegeven voorbeelden is er van uitge gaan, dat het Bestuur het aanvullend ouderdomspensioen steeds op het maximum bedrag zal vaststellen. De aan dacht moet er daarom op worden gevestigd, dat het Be stuur ieder jaar opnieuw een beslissing zal nemen of gelet op de middelen van de kas voor aanvullend pensioen dat jaar het maximum aanvullend pensioen zal kunnen worden verleend. De regeling voor het aanvullend pen sioen is echter op een zodanig niveau gesteld, dat er een grote mate van zekerheid is dat het Bestuur in de toe komst steeds het maximale bedrag zal kunnen uitkeren. De nieuwe regeling zal reeds op 1 Januari 1959 in gaan. Aan het einde van de maand Juli zijn aan de ge pensioneerden de hun nog toekomende termijnen over de reeds verschenen maanden van dit jaar uitgekeerd. Ook zij die reeds in 1958 werden gepensioneerd en wier pen sioen is vervangen door een bedrag ineens, omdat dit pensioen zeer gering was in verband met de korte duur van hun deelneming zullen voor het aanvullend pensioen in aanmerking komen. Ook voor de werkgevers, die vóór de inwerkingtreding van het Bedrijfspensioenfonds reeds een pensioenregeling voor hun personeel hadden getroffen en in verband daar mee vrijstelling hebben gevraagd, is de thans getroffen regeling van belang. Het Bestuur van het fonds zal name lijk, alvorens de gevraagde dispensatie te verlenen, nagaan of de door de werkgevers getroffen pensioenregeling ge lijkwaardig is aan de pensioenregeling van het fonds, waarbij uiteraard eveneens rekening zal worden gehouden met de regeling voor aanvullend ouderdomspensioen. Dit is dus 1 van het loon waarover premie is betaald. Op Donderdag 16 Juli j.1. werden tijdens een bijeen komst in Hotel ..Wittebrug" te Den Haag de drie A.N.W.B.-prijzen uitgereikt, welke worden toegekend voor opvallend goede publicistische prestaties op touristisch gebied in 1958. De drie prijzen lagen ditmaal op het ge bied van de letteren, de journalistiek en de film. In zijn toespraak wees de Voorzitter van de A.N.W.B. de heer P. F. Zimmerman, er op, dat het voor de tweede maal was, dat deze prijzen werden uitgereikt. Het Bestuur van de Koninklijke Nederlandse Touristenbond A.N.W.B. is zich terdege bewust van de grote invloed en macht van de pers in al haar geledingen, van de film, de radio en de Leievisie, kortom van al die publicistische uitingen, welke het gehele volk in de een of andere vorm dagelijks berei ken. Met waardering had het bestuur in de loop der jaren geconstateerd, dat de verschillende publiciteitsmiddelen telkens voorbeelden boden van bijzondere prestaties op touristisch gebied, waarbij de platgetreden paden werden 22

Film | 1959 | | pagina 22