Uitbreiding documenten vrijheid bij in- en uitvoer en betalingen Een spannende scè ne uit: „VIER RAK KERS EN EEN OUWE JEEP", een nieuwe jeugdspeel- film van Rex Film. Regie: H. v. d. Lin den. PRAKTIJ KCERTIFICA AT Naam A. F. M. Baars Joh. A. M. v. d. Boom Th. E. Bootsman W. Both J. C. Damen A. H. Hendrikx J. J. van Hese M. Hillebregt (Met lof) M. Hol P. M. de Jong W. M. Korsel J. W. Langenkamp H. J. Limonard L. van der Linden H. L. van Meteren D. van der Meer T. Patje J. F. Reurekas J. M. G. A. ter Steeg H. J. van Wijk Bioscoop Centraal. Geertruidenberg Hoge Braken, Drunen Juliana, Volendam Vereniging, Krimpen a/d IJssel Odeon, Monster De Posthoorn, Bladel Grand, Goes Bio. Rhenen Lion, Beneden Leeuwen B. P. M., Den Haag Centr. Commissie v. d. Film keuring, Den Haag Schouwburg, Zutphen Jeugdhoeve, 's-Heerenberg St. Joris, Ridderkerk Asta, Gorinchem Militair Centrum, Sappemeer Instituut voor de Tropen. Amsterdam Calypso, Wijk bij Duurstede Maxwill, Paterwolde Met ingang van 15 Juli j.1. is de procedure voor de in- en uitvoer van goederen en het betalingsverkeer be langrijk vereenvoudigd. Op de eerste plaats is de lijst van landen ten aanzien waarvan documentvrije in- en uitvoer bestaat uitgebreid, onder meer met de Verenigde Staten van Amerika. Ten tweede zijn nagenoeg alle zogenaamde lopende betalingen onder meer de met de in- en uitvoer samenhangende betalingen van en naar alle landen ter wereld documentvrij. Deze maatregelen, welke een belangrijke stap beteke nen ter realisering van de doelstelling om de in- en uit voer, voor zover deze vrij is van contingentering, te be vrijden van de eis tot overlegging van een vergunning bij de in- of uitklaring, maken onder meer de tot dusver gevolgde meldingsprocedure overbodig. De Directeur van de Centrale Dienst voor In- en Uitvoer heeft in dit ver band bekend gemaakt, dat de overbodig geworden formu lieren IM (invoermelding) en UM uitvoermelding) tot 31 October 1959 bij zijn Dienst kunnen worden ingeleverd tegen terugontvangst van 10 cent per volledige, onge bruikte set. De documentvrije lopende betalingen omvatten, behalve de reeds genoemde betalingen samenhangende met de in- en uitvoer, onder meer ook: kosten van vervoer van per sonen alsmede reis- en verblijfkosten, abonnementskosten en contributies, industriële kosten (reparatie, revisie, mon tage, veredeling, aanmaak van matrijzen enz.) alsmede rechten en verplichtingen uit hoofde van octrooien, licen ties, merken, auteursrechten en filmhuren (royalty's, auteursrechten, filmhuren. inschrijvingskosten. jaartaxen, foto's, tekeningen e.d.). Teneinde misverstanden te voorkomen, moge er hier nogmaals de aandacht op gevestigd worden, dat de ver plichting van de leden-filmverhuurders tot inzending aan het Bondsbureau van gewaarmerkte afschriften van hun licentie-contracten en van doorslagen of afschriften van hun periodieke licentie-afrekeningen is blijven bestaan. Voor nadere bijzonderheden inzake deze op 15 Juli j.1. in werking getreden nieuwe regeling wordt verwezen naar de Deviezenbekendmaking 2/59 van De Nederlandsche Bank N.V., verschenen in De Nederlandsche Staatscourant van 9 Juli 1959 (Nr. 130). 26

Film | 1959 | | pagina 25