In en buiten de stiidio^s IN PRODUCTIE: Datum waarop Titels waaronder de films Naam houder inschrijving in Nederland worden uit exploitatie verzocht is: gebracht rechten: 3 Juli 1959 De laatste torpedo De ondergang van de „,Mary Deare" De nacht is mijn vijand Het begon met een kus Het huis van de zeven haviken Misdadige meisjes Dokters dilemma Cimarron De grote jacht The beat generation Animeermeisjes Metro Es war eine rauschende Victoria Ballnacht Centra Gouden bergen De vampier Bajonetten tegen tanks Vlammen over de Philippijnen Satchmo Fort Bowie Een vrijgezel in de knel De ijzeren Gustaaf Don Coyote, de prairiewolf 4 Vier rakkers en een ouwe jeep Rex Tarza, de wonderhond 8 De vallei van de zon 'n Kogel voor een onbekende Ali Baba en de 40 rovers Universal I.F.N. Opmars naar de galg Gofilex De dans ontsprongen Nederland 9 De zoon van de kalief Universal I.F.N. 11 Dokter Petra speelt het klaar Lumina De macht der liefde Met de moed der wanhoop Paramount 13 14 16 17 20 21 De wraak van de prairiewolf Het beest in de nacht Tot de laatste vuurstoot Kluchtig en luchtig Romarei - het meisje met de groene ogen Wel en wee van Broadway De marteling van de nacht Rima, kind van de wildernis Geen cent voor de belasting Je bent verloren vreemdeling Een kogel gemerkt ,,X" Centrafilm_ Universal I.F.N. Fox Standaard Fox M.G.M. Centra Universal I.F.N. Datum waarop Titels waaronder de films in Naam houder inschrijving Nederland worden uitge exploitatie verzocht is bracht: rechten 22 Juli 1959 Als moordenaar gebrand merkt Columbia 24 Carlton Browne van Buitenlandse Zaken Nederland 27 Het privéleven van Adam en Eva Universal I.F.N. 28 De wasmeisjes van Portugal Nederland 29 Er zit muziek in Meteor Verstoorde huwelijksreis Fox De vuurproef D.L.S. Wilde aardbeien Het zevende zegel Een les in liefde Boem, de superman van de Marine 31 Laatste Paradijs Hercules en de koningin van Lidië Standaard 4 Augustus De kostschool danst Rusty's verjaardag Columbia La Paloma Ufa-Filmex 5 De held van Pork Chop Hill Nova 6 De beul Paramount Festival Sapphire 7 Het lied van de zee Universal F.A. Captain Buffalo Warner 9 M'n schoonmoeder en ik Rank 12 Koningin Zenobia, de ontembare Standaard Lilli, een meisje uit de grote stad Piefke. de schrik van de Compagnie Vrouwen alleen Tarzan en zijn vijanden Paramount Als ratten in de val Filmtrust 17 Mijn vrouw is de baas Tot de revolvers zwegen Universal I.F.N. Zij was een van hen Nederland 18 De mummie Joe Dakota Geen genade voor Tom Universal I.F.N. Dooley Columbia Rusty en het blinde meisje 19 Zij zochten het geluk Ik trouwde een Fransman Als het bloed kookt Metro 20 De helden van Bataan 21 Kitty-Cat De man die verdwijnen Ufa-Filmex moest Metro Carillon Films N.V. (Ted de WitenGerard J.Rancamp) „Personnally speaking" (werk titel). Een film over de wereld-wijde KLM- service, in Eastmancolor 35 mm. Speel- duur 27 minuten. Scenario: Munroe Scott. Productie en regie: Ted de Wit. „Reizigers van nu" (werktitel). Een film over de voorbereiding van een KLM- vlucht. Het vervoer van duizenden passa giers naar alle werelddelen. Speelduur: 20 minuten. Procédé: Ektachrome Com mercial 16 mm. „The Captain's C 1 o c k". Prestige- film in kleuren van 30 minuten in op dracht van Caltex New York over de wereld-tankvaart. Productie: Gerard J. Raucamp. N.V. City Film „Toon Hermans' Speelfil m" (werktitel), in zwart/wit, normale lengte. Story, regie en muziek Toon Hermans. Deltaiilm (Jaap S. IMieuwenhuis) „Rond de wereld met de Wil lem Ruys" (werktitel). Een kleuren film in opdracht van de Koninklijke Rot- terdamsche Lloyd. Ontwerp in samenwer king met Max Dendermonde. Regie, ca mera en montage: Jaap S. Nieuwenhuis. „Pontenen Bruggen" (werktitel). Een film van Jaap S. Nieuwenhuis in sa menwerking met Max Dendermonde. De vervaardiging wordt mogelijk gemaakt door een subsidie van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. „Aanleg en onderhoud van tuinen" (Werktitel). Kleurenfilm in opdracht van de Stichting voor onpersoon lijke reclame voor de binnenlandse afzet van boomkwekerijproducten. Opnamen en, montage: Jaap S. Nieuwenhuis. 40

Film | 1959 | | pagina 39