Het millioen overschreden Dankbetuiging Tan het Nederlandsche Boode Kruis Op Donderdag 1 October 1959 heeft Hare Majesteit de Koningin, in gezelschap van de prinsessen Beatrix en Irene, het City Theater te Amsterdam met een bezoek vereerd ter gelegenheid van de galapremière van de film „The Nun's story". In de ruime hal van het theater onderhoudt Hare Majesteit zich met de hoofdrolspeelster van de film, Audrey Hepburn, die haar bij de begroeting bloemen heeft aangeboden. Links haar echtgenoot, Mei Ferrer. Tijdens een vergadering van het Dagelijks Bestuur op Dinsdag 11 Augustus heeft een delegatie van het Hoofd bestuur van het Nederlandsche Roode Kruis, samenge steld uit de voorzitter van deze instelling, Mr. F. H. A. de Graaff, de directeur, de heer A. van Emden, en het hoofd van de Afdeling Voorlichting en Fondsenwerving, de heer J. C. Margadant, de dank van dit bestur over gebracht voor de medewerking, welke de Nederlandsche Bioscoop-Bond en zijn leden reeds gedurende twaalf jaren verlenen aan de bioscoopinzamelingen ten behoeve van het Roode Kruis. De speciale aanleiding voor deze betuiging van erken telijkheid was gelegen in het feit, dat de totale opbreng sten van de collecten, welke sedert 1947 in de bioscopen zijn gehouden, het bedrag van één millioen gulden heb ben overschreden. In zijn toespraak bracht de voorzitter van het Nederlandsche Roode Kruis de bijzondere situa tie in herinnering, waarin ons land zich na de oorlogs jaren bevond en die het Roode Kruis tot nieuwe krachtige inspanningen noopte. Het herstel van ons land en de le vensomstandigheden van landgenoten in binnen- en bui tenland stelden het Nederlandsche Roode Kruis voor een zeer moeilijke taak. Mr. de Graaff wees er op, dat de uitbreiding der activiteiten grote financiële problemen met zich bracht, zodat nieuwe geldbronnen moesten wor den aangeboord. Met het oog hierop riep het Nederland sche Roode Kruis de bemiddeling in van het Hoofdbe stuur van de Bond teneinde te geraken tot een collecte in de bioscopen. De heer de Graaff schreef het welslagen van de jaarlijkse actie in de bioscopen voor een niet ge ring deel toe aan de omstandigheid, dat de bioscoop ondernemers en hun personeel steeds weer geheel be langeloos gehoor willen geven aan het beroep, hetwelk het Hoofdbestuur van de Bond ter zake op hen doet. 3

Film | 1959 | | pagina 5