il Bedrijfsregleinent Herziening Bioscoopwet Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk gehouden vergaderingen besloten toestemming te verlenen als be doeld in het Algemeen Bedrij f sreglement aan: de heer J. H. Scharphorn te Winterswijk, tot inschrij ving te zijnen name in het Bedrij f sregister van de per manente bioscoop-A: Luxor Theater te Winterswijk, welke voorheen werd geëxploiteerd door wijlen de heer M. Scharphorn; de heer P. J. Wage te Amsterdam, tot inschrijving te zijnen name in het Bedrij f sregister van de permanente bioscoop-A: Bioscooptheater Zonnehuis te Amsterdam- N., welke voorheen werd geëxploiteerd door de firma Jagers Wage; de Firma Victoria Bioscoop, te Eibergen, tot het gaan exploiteren van de permanente bioscoop-A: Victoria Bio scoop te Eibergen. welke voorheen werd geëxploiteerd door de Firma Eibergse Bioscooponderneming Victoria; de heer S. M. Spanjaart te Heiloo, tot inschrijving te zijnen name in het Bedrij f sregister van de verbouwde per manente bioscoop-B „De Vergulde Valk" te Egmond aan Zee, welke voorheen onder de naam Cinema Hollandia werd geëxploiteerd door de heer J. J. Abeln; Mevrouw T. Fopma-Van Zoonen te Alkmaar, tot in schrijving te haren name in het Bedrij f sregister. van de permanente bioscoop-A: Victoria Theater te Alkmaar, welke voorheen werd geëxploiteerd door wijlen de heer G. Fopma; de Firma J. van Tellingen C. J. van Tellingen- Heinstman, tot inschrijving met ingang van 1 Januari 1960 te haren name in het Bedrij f sregister van de per manente bioscoop-A: Winston Theater te Hoorn, welke tot genoemde datum door Mevr. M. C. C. J. Heinstman- Wilson wordt geëxploiteerd; de N.V. Het Centrum te Axel, tot inschrijving te haren name in het Bedrijfsregister van de permanente bio scoop-A: Het Centrum te Axel, welke bioscoop voorheen werd geëxploiteerd door de heer H. P. Dieleman. Het Hoofdbestuur heeft besloten toestemming te weige ren aan de heer J. Siemons te Finsterwolde tot inschrijving te zijnen name in het Bedrijfsregister van een permanente bioscoop-B te Finsterwolde. Het Hoofdbestuur heeft voorts besloten in het Bedrijfs register door te halen de inschrijving van de permanente bioscoop-A: Passage Theater te Amsterdam, alsmede de filmfabriek der N.V. Filmfabriek Polygoon te Hilversum wegens beëindiging van genoemd exploitaties door de be trokken leden. Voor de goede orde zij gestipuleerd, dat de inschrijving der N.V. Filmfabriek Polygoon als film productiezaak is gehandhaafd. Toelating lidmaatschap Tot het lidmaatschap van de Bond zijn toegelaten op voorwaarde dat hiertegen binnen acht dagen na het ver schijnen van deze publicatie geen gegronde bezwaren wor den ingediend: de heer J. H. Scharphorn, exploitant van het Luxor Theater te Winterswijk; de heer P. J. Wage, exploitant van Bioscooptheater Zonnehuis te Amsterdam de firma Victoria Bioscoop, waarvan firmanten zijn de heren J. Leussenkamp en R. Veldink, exploitante van de Victoria Bioscoop te Eibergen; Mevrouw T. Fopma-Van Zoonen, exploitante van het Victoria Theater te Alkmaar; de Firma J. van Tellingen C. J. van Tellingen- Heinstman, exploitante van het Winston Theater te Hoorn; zulks het ingang van 1 Januari 1960. de N.V. Het Centrum, waarvan directeur is de heer H. P. Dieleman, exploitante van Bioscoop Het Centrum te Axel. Beëindiging lidmaatschap Wegens verlies van de vereisten zijn van het lidmaat schap vervallen: de Firma Jagers Wage, voormalig exploitante van Bioscooptheater Het Zonnehuis te Amsterdam; de Firma Eibergse Bioscooponderneming Victoria, voormalig exploitante van de Victoria Bioscoop te Eiber gen, van welke firma firmanten waren: wijlen de heer J. Kroneman en de heren J. Leussenkamp en R. Veldink; de heer H. P. Dieleman, voormalig exploitant van de Bioscoop Het Centrum te Axel. Liquidatie waarborgsommen In verband met de beëindiging van het lidmaat schap van de voormalige Handelsvennootschap Asta Theater, voorheen exploiterende het Capitol Theater te Amsterdam, wijlen de heer M. Scharphorn te Win terswijk, de firma Jagers Wage te Amsterdam, de firma Eibergse Bioscooponderneming Victoria te Eibergen, wijlen de heer G. Fopma te Alkmaar en de heer H. P. Dieleman te Axel, worden de leden van de Bond en van de Vereeniging van Bioscoop reclame-Exploitanten uitgenodigd, eventuele vorde ringen op genoemde voormalige leden schriftelijk en gemotiveerd binnen acht dagen na de verschijning van deze publicatie hij het Bondsbureau in te dienen. Toelating donateurschap Tot het donateurschap van de Bond is toegelaten het Reclame-Advies- en Advertentiebureau Die Haghe aan het Plein 11 te 's-Gravenhage. In de Memorie van Toelichting op hoofdstuk V der Rijks begroting voor het dienstjaar 1960 betreffende het De partement van Binnenlandse Zaken deelt deze Minister aan de Kamer mede, dat er in voorbereiding is een tech nische herziening van de Bioscoopwet, welke tot strekking heeft, deze wet zoveel mogelijk op de hoogte van de tijd te brengen. Naar het zich laat aan zien zal de indiening van dit ontwerp, dat onder meer een verhoogde rechtsbescherming voor de aanvragers en hou ders van bioscoopvergunningen en een vereenvoudiging van verschillende administratieve regelingen bevat, in de loop van het zittingsjaar kunnen plaatsvinden.

Film | 1959 | | pagina 9