A Ig;ein een Bed rij fs r eg ie in en I Adressering pakken films Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk gehouden vergadering besloten toestemming te verlenen als bedoeld in het Algemeen Bedrij f sregelment aan: mevrouw C. J. Kossen-Schenk te Anna Paulowna, tot inschrijving te haren name in het Bedrij f sregister van de permanente bioscoop-A: Apollo te Anna Paulowna, welke voorheen werd geëxploiteerd door wijlen de heer W. Kossen. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft in haar zit ting van 17 September een aantal beroepen behandeld op grond van het bepaalde in artikel 14 van het Algemeen Bedrijfsreglement, ingesteld tegen beslissingen van de Commissie Nieuwe Zaken. De Beroepcommissie bevestigde de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken, waarbij aan de N.V. Haghefilm toestemming was verleend tot het exploiteren van de be drijfstak-b van een filmproductiezaak, (de productie van journaalfilms), tegen welke beslissing beroep was aange tekend door het Bestuur der Bedrijfsafdeling Filmfabri kanten en Filmproducenten. De Beroepcommissie bevestigde de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken waarbij aan de N.V. Noorder licht i.o. toestemming was verleend voor de exploitatie van een nieuwe permanente bioscoop-A aan de Veldhoven- straat te Tilburg, tegen welke beslissing beroep was aan getekend door de overige Tilburgse exploitanten en het Bestuur van de Afdeling Het Zuiden. De Beroepcommissie bevestigde de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken, waarbij aan de R.K.O. Radio Films N.V. te Amsterdam toestemming was geweigerd voor de exploitatie van een filmverhuurkantoor voor de bedrijfstak-a, (het verhuren aan bioscopen van films, daarbij begrepen per drie jaar ten minste zes nieuwe films (daaronder mede te verstaan re-issues), met een verto ningsduur van meer dan een uur en met uitzondering van journaalfilms). Tegen deze beslissing was beroep aange tekend door de aanvraagster. De Beroepcommissie bevestigde de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken, waarbij aan Jogchem's Theaters N.V. toestemming was verleend tot het exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A aan de Laan van Nieuw Oost-Indië/hoek Theresiastraat te 's-Gravenhage, tegen welke beslissing beroep was aangetekend door het Afdelingsbestuur. De Beroepcommissie bevestigde de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken, waarbij aan Du Midi N.V. i.o. te 's-Gravenhage de toestemming was geweigerd voor de exploitatie van een nieuwe permanente bioscoop-A aan de De Carpentierstraat 141d te 's-Gravenhage, tegen welke beslissing beroep was aangetekend door aanvraagster. De Beroepcommissie vernietigde de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken, waarbij aan de N.V. Nationale Bioscoop Ondernemingen de toestemming was geweigerd tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bio scoop-A in de foyer van het Asta Theater te 's-Gravenhage, tegen welke beslissing aanvraagster in beroep was gegaan. Hiermede werd besloten aan genoemde N.V. alsnog de gevraagde toestemming te verlenen. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 4 November besloten de gevraagde toestemming te weige ren, als bedoeld in artikel 7 van het Algemeen Bedrijfs reglement, aan: de N.V. Eindhovense Bioscoop Maatschappij te Eind hoven tot het gaan exploiteren van een nieuwe perma nente bioscoop-A in het in aanbouw zijnde Tivoli-gebouw te Eindhoven. Wijziging lidmaatschap Voor het lidmaatschap van de Bond heeft zich aan gemeld: de N.V. Noorderlicht i.o. te Tilburg, waarvan directeu ren zijn de heren H. C. van der Waarden en C. G. M. Legro, toekomstig exploitante van een nieuw te bouwen permanente bioscoop-A aan de Veldhovenstraat te Tilburg. Toelating lidmaatschap Tot het lidmaatschap van de Bond is toegelaten op voorwaarde, dat hiertegen binnen acht dagen na het ver schijnen van deze publicatie geen gegronde bezwaren wor den ingediend mevrouw C. J. Kossen-Schenk, exploitante van de Apol lo Bioscoop te Anna Paulowna. Beëindiging donateurschap Op verzoek van het Algemeen Advertentie Bureau Ekering N.V. te 's-Gravenhage heeft het Hoofdbestuur besloten haar donateurschap op 31 December van het jaar 1959 als geëindigd te beschouwen. Het is de laatste tijd bij herhaling voorgekomen, dat een pakket films, dat per spoor als expressegoed was ver zonden, niet op tijd bij de geadresseerde is aangekomen, omdat het naar een verkeerde plaats van bestemming bleek verzonden te zijn. Met het opsporen van het pakket ging zoveel tijd verloren, dat de film Vrijdagmiddag of zelfs Vrijdagavond niet meer kon worden vertoond. Voor het betrokken lid was dit zowat het ergste, wat een bio scoopondernemer kan overkomen. Bij grondig onderzoek is gebleken, dat de oorzaak van het zoekraken van de film in deze gevallen te wijten was aan onzorgvuldigheid bij de verpakking en adresse ring van de film. Men had namelijk oud pakpapier op nieuw gebruikt, maar had verzuimd oude adressen of oude opgeplakte papiertjes van de Nederlandse Spoorwegen, vermeldende naar welk station het pak verzonden werd, te verwijderen. Het gevolg is geweest, dat het pak bij het oude adres of op het station van het oude papiertje terecht kwam. Daarom doet het Hoofdbestuur een dringend beroep op de leden om de films steeds goed te verpakken en duidelijk te adresseren en vooral om bij gebruik van oud pakpapier alle oude beplakkingen of opgeschreven adressen of sta tionsnamen radicaal te verwijderen of althans onleesbaar te maken. Slechts op die manier kunnen ongelukken als hiervoren aangeduid voorkomen worden. 10

Film | 1959 | | pagina 11