Lezing voor operateurs Operateursciirsus De Heer W. F. Dubbelde- man, tijdens zijn tafelrede. V.l.n.r. de heren WF. Dub- beldeman, J. G. J. Bosman, D. C. van Reyendam en J. Schipper, lid van de Redac tie-Commissie. alle mogelijke gegevens op bioscooptechnisch gebied snel kan naslaan. Zoals wij reeds eerder schreven is hier zeker sprake van een Handboek dat in geen enkele bioscoop mag ontbreken, terwijl het ook voor filmverhuur of productiebedrijven ongetwijfeld een interessant bezit zal vormen. De verkoopprijs voor het complete tweedelige losbladige werk, dat bij het Bondsbureau verkrijgbaar is, bedraagt inclusief de bijbehorende fraaie ringbanden slechts 45,-. Degenen die het boek bezitten, kunnen zich bovendien abonneren op toekomstige aanvullingen. Te dezer zake zullen binnenkort door het Stichtingsbestuur, dat het Handboek uitgeeft, nadere mededelingen aan de leden worden verstrekt. Op 24 November j.1. vond in de foyer van het Arena Theater te Rotterdam, die daartoe door de N.V. Capitol Theater welwillend ter beschikking was gesteld, wederom een lezing voor operateurs plaats over het onderwerp film- behandeling, waarbij de technische inspecteur van de Bond, de heer E. F. Henny, het woord voerde. Konden wij over de zelfde voordrachten, die achtereen volgens zijn gehouden in Arnhem, 's-Hertgenbosch en Enschede, in dit orgaan vermelden dat aldaar een groot en aandachtig gehoor werd gevonden, Rotterdam spande in dit opzicht wel de kroon. De lezing werd door ongeveer 80 operateurs en andere belangstellenden uit Rotterdam en omgeving bijgewoond en uit de na afloop gehouden zeer geanimeerde discussie bleek opnieuw duidelijk dat dergelijke bijeenkomsten door het technische personeel bijzonder op prijs worden gesteld. Er werd zelfs van verschillende kanten de vraag gesteld of het niet mogelijk was dergelijke technische ochtenden maandelijks of althans met een zekere regelmaat te orga niseren. Verder werd ook ditmaal weer levendig gediscussieerd, respectievelijk ervaringen uitgewisseld, over het lassen van films, het gebruik van de plakpers welk instrument door het merendeel van de aanwezigen als onmisbaar werd gekwalificeerd het voorkomen van filmbeschadigingen, de behandeling van films en apparatuur, afwijkingen bij de projectie, het bijhouden van filmrapporten, enz., enz. Rest ons nog te vermelden dat op Maandag 30 October, des avonds een tweede lezing werd gehouden in de show room van de N.V. Centrafilm te Den Haag, ten behoeve van operateurs die zich gewoonlijk door werkzaam heden elders overdag niet konden vrijmaken. Uiteraard was hier, zoals op alle voorheen gehouden avondvoordrachten, het aantal toehoorders veel geringer doch de belangstelling waarmede de lezing werd gevolgd en de daarna volgende gedachtenwisseling was er niet minder levendig om. Resumerende kunnen wij vaststellen dat ook deze beide lezingen een succes zijn geworden. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling om in het begin van het volgende jaar een lezing in Amsterdam te houden en vervolgens in Limburg en in één van de noor delijke provincies. Hoewel zulks niet gebruikelijk is zal in Januari a.s. wederom een nieuwe operateurscursus beginnen. Er blij ken namelijk nog steeds aanmeldingen binnen te komen voor de cursus die in September j.1. is gestart en daar het gewoonlijk tot moeilijkheden leidt wanneer achterstanden van drie maanden of meer moeten worden ingehaald, heeft het Stichtingsbestuur besloten een extra cursus in te lassen. Aanmeldingen voor deze cursus kunnen bij het Secreta riaat van het Bestuur der Opleidingsstichting dat op het Bondsbureau is gevestigd, worden ingediend en wel liefst voor het einde van het lopende jaar. 24

Film | 1959 | | pagina 24