Vertegenwoordiging Tan het Hoofdbestuur Leeftijdsgrens Voorzitter Centrale Commissie opgeheven Oudej aarsavond Verder heeft de Ledenraad uitspraak gedaan in een drietal hoger beroepen, ingesteld tegen beslissingen van het Hoofdbestuur. Het eerste beroep had betrekking op een boete van 500,opgelegd aan Mr. P. A. Meerburg, exploitant van het Calypso Theater te Amsterdam wegens het publiceren van een onoirbaar geachte advententie. Dit beroep werd ongegrond verklaard. Het tweede beroep was ingesteld door D.L.S. Film Hol land N.V. te Amsterdam tegen de beslissing van het Hoofdbestuur, waarbij aan genoemde N.V. de straf van boete ten bedrage van 500,was opgelegd wegens on- oirbare reclame. Ook dit beroep werd ongegrond ver klaard. Het derde beroep betrof een boete van 5000,op gelegd aan de N.V. Haghefilm te 's-Gravenhage wegens het in strijd met artikel 6 van het Algemeen Bedrijfs- reglement produceren van journaalfilms. Besloten werd het boetebedrag tot 2500,te verlagen. De motivering van deze beslissing zal in de volgende aflevering van dit blad worden afgedrukt. Op 19 October j.1. is de heer J. van Bentum, exploitant van het Astra Theater te Wassenaar, gehuldigd naar aan leiding van het feit, dat hij vijf en twintig jaar geleden beztuurslid is geworden van de Afdeling „Het Centrum", de eerste van verschillende functies, die hij sindsdien in de organisatie heeft vervuld. Deze huldiging vond plaats in de grote vergaderzaal van het Bondsbureau te Amsterdam, waar op uitnodiging van het Hoofdbestuur waren tezamen gekomen de leden van het Dagelijks Bestuur van de Afdelingsraad en de leden van het huldigingscomité, waarin onder andere de voorzitters van de verschillende afdelingen van de Raad zitting hadden genomen. Ook de leden van het Hoofdbe stuur, de Bondsdirecteur en de Adjunct-Directeur waren bij deze plechtigheid aanwezig. Bij deze gelegenheid heeft de Bondsvoorzitter, de heer Joh. Miedema, de heer Van Bentum in een hartelijke toe spraak hulde gebracht voor het belangrijke werk, dat hij in onderscheiden functies in het belang van de organisatie en het bedrijf heeft verricht en hem een geschenk van het Hoofdbestuur overhandigd. Mevrouw M. A. C. Lureman-de Winter opende op Don derdag 29 October j.1. haar nieuwe Luxor Theater aan de Waterstraat te Tiel, dat thans de tijdens de oorlog ver woeste bioscoop van die naam heeft vervangen. De feestelijke openingsvoorstelling werd onder meer bijgewoond door de heden D. J. van Leen en J. Nijland Jr., leden van het Hoofdbestuur, terwijl de Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman, in zijn toespraak uiting gaf aan de waardering van het College voor het doorzettingsvermo gen, waarmede mevrouw Lureman- de Winter haar initia tief tot de bouw van een geheel nieuwe en moderne bio scoop tot uitvoering heeft gebracht. Op 30 October j.1. heeft de N.V. Utrechtse Maatschappij tot Exploitatie van Bioscooptheaters het theater Select" geopend, dat gelegen is naast het Rembrandt Theater van deze maatschappij aan de Vrijstraat te Eindhoven. De feestelijke opening werd bijgewoond door het nage noeg voltallige Hoofdbestuur en de Bondsdirecteur. De heer Joh. Miedema, Voorzitter van de Nederlandsche Bio scoop-Bond, vertolkte in zijn toespraak de gelukwensen van het College en complimenteerde in het bijzonder de heer M. Dezmet, die als oudste lid van de directie het ini tiatief tot deze nieuwbouw had genomen, met het tot stand komen van dit moderne theater, dat een geheel eigen plaats in de Eindhovense gemeenschap gaat innemen. De Cinema Palace van de Maatschappij Tuschinski N.V., welke bioscoop gelegen is aan de Grote Markt te Groningen en gedurende de afgelopen vijf maanden werd verbouwd en vernieuwd, werd op Donderdag 5 November j.1. met een feestelijke voorstelling door de Burgemeester van Groningen, de heer J. Tuin, heropend. De Vice-Voorzitter van het Hoofdbestuur, de heer H. S. Boekman, feliciteerde de Maatschappij Tuschinski N.V. namens het College met de grondige restauratie en moder nisering van deze bioscoop, welke plaats biedt aan 900 bezoekers. Op 5 November j.1. opende de N.V. Corso Theater exploitatie Maatschappij de intieme, aan 209 personen plaats biedende. Filmstudio Camera", welke gelegen is naast het Corso Theater aan de Prinsestraat te 's-Graven hage. De openingsvoorstelling werd bijgewoond door de heren R. Uges, Secretaris, en J. P. M. A. Smulders, lid, van het Hoofdbestuur. De heer Uges vertolkte in zijn toespraak de gelukwensen van het College, dat tevens door een bloemstuk van zijn belangstelling had laten blijken. De heer S. den Hartogh, directeur van de Schouwburg Bioscoop te Gouda, welk theater geëxploiteerd wordt door de N.V. Schouwburg Bioscoop „Gouda", heeft zich, na een meer dan 65-jarige loopbaan in de theater- en bio scoopwereld, wegens gezondheidsredenen gedwongen, uit het actieve leven teruggetrokken. Tijdens de receptie, welke in verband met dit afscheid op 28 November j.1. in de Sociëteit „Ons Genoegen" te Gouda werd gehouden, heeft de heer H. S. Boekman, Vice- Voorzitter van het Hoofdbestuur, de heer Den Hartogh namens het College een geschenk overhandigd. Ingevolge het besluit van de Minister van Binnenlandse Zaken van 9 November j.1. tot intrekking van artikel 7. tweede lid van het Bioscoopbesluit, verschenen in Staats blad nr. 426, is de bepaling: „Met het einde van het kalenderjaar, waarin de Voorzitter van de Centrale Commissie voor de keu ring van films de leeftijd van 65 jaar bereikt, wordt hem ontslag verleend" komen te vervallen. Het is bij de leden-exploitanten gebruikelijk het perso neel der bioscopen gelegenheid te geven de Oudejaars avond in de huiselijke kring door te brengen. Overeen komstig dit gebruik heeft het Hoofdbestuur de leden wederom geadviseerd om, voor zover op Oudejaarsavond voorstellingen worden gegeven, een zodanige regeling te treffen, dat het personeel in elk geval uiterlijk om 22.00 uur huiswaarts kan keren.

Film | 1959 | | pagina 6