INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER eiser, contra N.V. ACTUEEL FILM, gevestigd te Amsterdam en kantoorhoudende aldaar aan de Hemonylaan 21, gedaagde. De Commissie van Geschillen (Derde Kamer) van de Nederland- sche Bioscoop-Bond, volgens dé Statuten en het Arbitrage-Regle ment van die Bond benoemd en aangewezen als arbitrage-college voor de beslechting van geschillen tussen leden van de Bond onder ling; IN AANMERKING NEMENDE: dat eiser bij request d.d. 27 Augustus 1959 een geschil contra gedaagde heeft aanhangig gemaakt, van welk request een afschrift aan dit vonnis is gehecht en dat beschouwd wordt als hier te zijn ingelast; dat de Commissie partijen heeft opgeroepen tot haar zitting, gehouden op Woensdag, 11 November 1959 op het Bondsbureau te Amsterdam; dat aldaar verschenen zijn de heren A. C. M. de Goede, ge machtigde van eiser en S. Israël en A. Huyser, respectievelijk directeur en boekhouder van gedaagde; dat de heer S. Israël namens gedaagde in hoofdzaak heeft ver klaard, dat gedaagde de ingestelde vordering niet betwist, maar dat zij door gebrek aan financiële middelen niet in staat is de vorde ring te voldoen; dat gedaagde het op prijs zou stellen, indien haar de gelegenheid zou worden geboden met eiser te rade te gaan om te onderzoeken, of het mogelijk is alsnog een regeling in der minne te treffen dat de heer A. C. M. de Goede namens eiser hierop in hoofd zaak geantwoord heeft, dat in mindering van de vordering ook nog komt een bedrag van zijnde aan gedaagde toekomende, doch niet door eiser betaalde filmhuur voor een in het Rembrandt Theater te 's-Gravenhage vertoonde film; dat eiser overigens bereid is nog eens met gedaagde na te gaan, of er een oplossing in der minne gevonden kan worden; dat de Voorzitter der Commissie hierna heeft medegedeeld, dat de Commissie partijen veertien dagen de gelegenheid geeft om te trachten de zaak in der minne tot oplossing te brengen; dat echter na het verstrijken van deze termijn van beide par tijen bericht is gekomen, dat haar besprekingen geen resultaat hebben opgeleverd OVERWEGENDE: dat beide partijen lid zijn van de Nederlandsche Bioscoop-Bond en dat ingevolge artikel 32 der Statuten en artikel 1 van het Arbitrage Bondsreglement van de Bond alle geschillen tussen leden van de Bond onderling met uitsluiting van de burgerlijke rechter zijn onderworpen aan de Bondsarbitrage, zoals die is ge regeld in dat arbitragereglement; dat dus de Commissie van Geschillen bevoegd is van het onder havig geschil kennis te nemen en daarin uitspraak te doen als arbitragecollege, welks beslissingen vatbaar zijn voor hoger beroep bij de Raad van Beroep van de Nederlandsche Bioscoop-Bond; dat de ingestelde vordering door gedaagde niet is betwist en dat deze vordering door de aan de Commissie overgelegde bescheiden wordt gestaafd; dat de vordering derhalve moet worden toegewezen met veroor deling van gedaagde in de geschilkosten, bedragende 50, RECHTDOENDE ALS GOEDE MANNEN NAAR BILLIJK HEID: VEROORDEELT gedaagde om met inachtneming van de tussen partijen overeengekomen contractuele bepalingen de inmiddels door haar ontvangen filmhuren te verantwoorden en het aan eiser toe komende deel daarvan aan eiser uit te betalen met verrekening van de opbrengsten, welke werden verkregen uit vertoningen in eisers Luxor Theater te Hoensbroek ad en eisers Rem brandt Theater te 's-Gravenhage ad welke bedragen eiser niet aan gedaagde heeft betaald; VERSTAAT dat gedaagde verplicht is ook in de toekomst de be palingen van de tussen partijen bestaande contracten betreffende door eiser mede gefinancierde films nauwgezet uit te voeren: VEROORDEELT gedaagde in de geschilkosten, bedragende 50,-. Aldus gewezen te Amsterdam op 7 December 1959. Ingevolge artikel 2 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende filmtitels in het Naamregister ingeschreven. Deze titels werden per circulaire ter kennis gebracht aan de leden filmverhuurders, -filmfabrikanten en -filmproducenten. Datum waarop Titels waaronder de films in Naam houder inschrijving Nederland worden uitge exploitatie verzocht is: bracht: rechten 20 November '59 Mijn vriend Trigger Centra Een zomerverblijf Warner 24 Het geheimzinnige leven van Dr. Faust Columbia Ein Engel auf Erden City De minnaars van Lulu Meteor 25 De spelonk der verschrikking Columbia 26 Goliath en de barbaren De zedenpolitie grijpt in Centra 27 Fatale begeerte De man uit Tanger Spionnen slaan toe Actueel 30 Lassies's beste vriend De laatste reis De stuurlozen De grote bankroof Metro 1 December Misdaad op het eiland Mannen aan het lijntje De tijdmachine De geheime brigade De hel van Birma Columbia Mijn dochter Patricia Lumina De vrouwendoder Universal I.F.N. Slaapkamer-geheimpjes 2 Met Peter Townsend de wereld rond Corona 7 Misdadige vlucht Nederland 8 Op glad ijs Piratenbloed Bagdad Het teken van Don Harcos Het mysterie van Tanger Saboteur Draaimolen van het avontuur Opmars der Tartaren Universal I.F.N. 9 De regenboog Express Rozen voor moeder Centra Gevaarlijk blond F.A.N. Een intrige in Marokko Spiendal 11 'n Huis op stelten Filmtrust 14 Met een bajonet in de rug Zondaars in bezettingstijd City 16 Slaven jagers van Afrika Columbia Wolven in de Schaapskooi Universal F.A. Het geheim van de afgrond Come Prima Hafbo 17 De nacht der spionnen Meteor 18 Heute blau und morgen blau De slavenkaravaan Lumina 21 Inspecteur Hardesty F.B.I. Warner 22 De kneusjes van het regiment Columbia Pick-pocket Hafbo Meneer Hulot met vacantie Europa bij nacht 28 Het huis der zonde Warner 29 Bloed over Jeruzalem Standaard 30 Voor haar is niets te goed Fox De hel in de stad Nederland 31 De pelsjagers van de Slangenrivier Warner 4 Januari '60 Naar het middelpunt der aarde Fox 5 Oorlog in helicopters Centra Chantage voor moord Nederland 6 Lokaas voor een moordenaar Rank Schaduwen uit het verleden Filmtrust Liefde, zonde en verderf Lumina Gunbattle at Monterey Gofilex Wolf Larssen, het beest van de Zeven Zeeën 30

Film | 1960 | | pagina 30