Jaarvergadering bedrijfs afdeling Filmverhuurders iHlli Bert Haanstra's ,,G 1 a s" wordt in de Verenigde Staten in de gewone bioscoopvoorstellingen overal met applaus begroet. Zijn film „...en de zee was niet meer" en Max de Haas' „Amsterdam, stad van het water" gaan binnenkort in New York in première, waar de door Polygoon-Profilti naar een scenario van Di. J. Hulsker vervaardigde film „V incent van Gog h" tegelijk in een programma met „Room at the top" wordt vertoond. Op 18 Maart 1960 vond op het Bondsbureau de Jaar lijkse Ledenvergadering der Bedrijfsafdeling Filmverhuur ders plaats, die zich in de belangstelling van ruim 67 van de leden mocht verheugen. Bij de behandeling van het Jaarverslag, uitgebracht door de administrateur, de heer H. W. Hagenberg, werd leven dig gediscussieerd over een aantal daarin gereleveerde onderwerpen, te wetende filmleveranties aan de televisie, de bescherming van de re-issue rechten, filmleveranties aan de militairen, de geringe soepelheid in het nakeurings- beleid van de Katholieke Film Centrale en de gang van zaken bij het Productiefonds. Nadat de jaarstukken tenslotte waren goedgekeurd, waarbij o.a. de op de begroting toegepaste drastische ver lagingen veel stof tot spreken opleverden, kwamen de Be- stuursverkiezingen aan de orde. Tot Bestuursleden werden bij enkele candidaatstelling herkozen de heren J. L. Paerl, D. J. van Leen en J. de Wilde. De heer Paerl werd bovendien tot Vice-Voorzitter herbenoemd en de heer Van Leen tot Secretaris van de Afdeling. In de periodieke vacatures in de Ledenraad werd voor zien door herbenoeming van de heren E. van Buren, W. J. F. van Ewijk, J. L. Paerl en P. J. Paternotte, eveneens bij enkele candidaatstelling. Bij de behandeling van de stukken en de agenda voor de jaarlijkse ledenvergadering van de Bond, ontstond ver volgens een uitvoerig debat over het voorstel van het Hoofdbestuur om gedurende een tijdvak van drie jaren uit het kapitaal van de Weerstandskas jaarlijks een bedrag van 300.000.te bestemmen voor een actie tot stimu lering van het bioscoopbezoek. Hoewel de vergadering zich in afwachting van gede tailleerde gegevens omtrent de aard van de te voeren cam pagne, in principe uitsprak vóór het voeren van een actie tot stimulering van het bioscoopbezoek, achtte zij het in dit stadium minder juist om de daaraan naar raming over een tijdvak van drie jaren verbonden kosten geheel te putten uit de Weerstandska? of uit het vermogen van de Bond. Mede gezien de overige reeds lopende verplichtingen zou men op die manier te grote bedragen aan de bezit tingen van de organisatie gaan onttrekken met het risico, dat in nog slechter tijden geen of onvoldoende reserves beschikbaar zullen zijn. Een prachtige opname uit „G l a s", Bert Haanstra's reeds op vele filmfestivals onderscheiden korte kleurendocumentaire, welke even eens op de nominatie staat voor een „Foreign Language Film Award" van de „Academy of Motion Picture Arts and B^nGes'' te Hollywood. L«

Film | 1960 | | pagina 10