Commissie Tan Geschillen Pag. 18: Amsterdam, Parisien In de plaats van wijlen P. Klabou vermelden: Mevrouw E. F. Klabou-Jansen. Pag. 23: Boekei Mia Domo wijzigen in: Nia Domo. Pag. 29: Dongen, Aurora Toevoegen: Mej. A. M. A. Jansen, leidster. Pag. 30: Drunen, De Hoge Braken Het woord: „Katholieke" veranderen in: Corr.-adres met tel. 556 veranderen in: Prins Bernhardstraat 2, tel. 594. 'ag. 34: as:. 36 Pag 38: Geldermalsen, Rembrandt De naam M. A. C. Lureman-de Winter wijzigen in: M. A. C. van Laar-de Winter. Idem op pag. 67 onder Tiel, Chassé- en Luxor Theater. Geldrop, City Toevoegen als nieuwe leider: M. Desmet. 's-Gravenhage, Apollo Toevoegen in de plaats van R. Uges: N.V. Scala Theater, R. Uges, directeur, etc. Idem op pagina 50 onder Leiden, Luxor en wel vóór corr.-adres: „N.V. Scala Theater" en na R. Uges: „directeur", etc. 's-Gravenhage, Musica De vermelding als volgt gewijzigd opnemen: Musica Theater, Delftselaan 2, tel. 320705, N.V. Bioscoop Exploitatie Maatschappij B.E.M., A. P. Koole, directeur, tel. privé: 330156, C. Treffers, proc.houder/adj .directeur. 's-Gravenhage, De Roskam Toevoegen als leider in de plaats van P. Voute: J. Rauws. Toevoegen na N.V. Theater De Ros kam: Corr.-adres: Toussaintkade 49, 's-Graven hage, tel. 334150. Pag. 39Groningen Toevoegen tussen Beurs en Grand Theatre Camera Theater, A. F. Wolff, corr.-adres: Hereplein 73, tel. 37300 Studio Theater, Hereplein 73, tel. 37300 Oude Gracht 156, Utrecht, tel. 030—11888. (Zie verder onder Utrecht, Camera) Pag. 50: Leiden, Studio Toevoegen als leider: Leo van Praag. Pag. 55: Nieuwkoop, Sporthotel Toevoegen als leidster: Mej. L. Mooy. Pag. 64: Simpelveld, Witte Toevoegen als leidster: Mej. M. L. van Wersch. Pag. 67: Tilburg, Centrum Toevoegen bij „(Zie verder onder: de plaats Groningen)" Idem op pag. 69 onder Utrecht, Camera. Pag. 75: Wolvega, Asta Toevoegen als leider in plaats van Y. v. d. Meer: J. J. Dragt. Huisnummer Hoofdstraat- Oost 64 veranderen in66. Pag. 81: N.V. City Film In de plaats van A. J. A. Huyser, waarnemend directeur, vermelden: J. P. M. A. Smulders, directeur. Idem op paf. 86 onder City Film. Columbia International Films (Holland) N.V. In de plaats van J. P. M. A. Smulders op nemen: R. A. H. Herzet, lid raad van beheer. Laatstgenoemde schrappen als leider. Pag. 86: Forum Filmproductie Toevoegen als leidster: Mevr. M. A. van Moock- Volkers. Pag. 87: Filmproductie R. Hornecker Alles schrappen. N.V. Nederlandse Filmproductie Maatschappij Toevoegen als tweede telefoonnummer: 133836 en: „('s Zaterdags gesloten; voor dringende aangelegenheden: tel. 02500—35927 of 010— 185549)". De COMMISSIE VAN GESCHILLEN (EERSTE KAMER) van de Nederlandsche Bioscoop-Bond heeft de volgende arbitrale von nissen gewezen: In zake: MAX DE HAAS, eigenaar van de Nederlandsche Filmonderne- ming „Visie", wonende te Amsterdam en kantoor houdende aldaar aan het Kleine Gartmanplantsoen 24, eiser, contra N.V. CITY FILM, gevestigd te 's-Gravenhage en kantoorhouden- de aldaar aan de Nieuwstraat 24, gedaagde De Commissie van Geschillen (Eerste Kamer) van de Nederland sche Bioscoop-Bond, volgens de Statuten en het Arbitrage-Regle ment van die Bond benoemd en aangewezen als arbitragecollege voor de beslechting van geschillen tussen leden van de Bond; IN AANMERKING NEMENDE: dat eiser bij request d.d. 18 lanuari 1960 een geschil contra ge daagde heeft aanhangig gemaakt, van welk request een afschrift aan dit vonnis is gehecht en dat beschouwd wordt als hier te zijn ingelast dat gedaagde met haar brief d.d. 27 Januari 1960 (waarvan een afschrift aan dit vonnis is gehecht) zich op het standpunt heeft gesteld, dat het ongeval, dat aan de cameraman van eiser is over komen en waarop eiser zijn vordering tot schadevergoeding baseert, niet aan gedaagde is te wijten, maar aan de Stichting Nederlandse Filmstudio Cinetone Studio's te Amsterdam; dat de Commissie partijen tijdig heeft opgeroepen tot haar zitting, gehouden op Woensdag, 3 Februari 1960 op het Bureau van de Nederlandsche Bioscoop-Bond te Amsterdam; dat aldaar verschenen zijn eiser persoonlijk en A. J. A. Huyser, waarnemend directeur van gedaagde, alsmede de heer H. Reens, die op verzoek van gedaagde als getuige was opgeroepen; dat de Voorzitter der Commissie heeft medegedeeld, dat op de ochtend van de zitting bij de Commissie was ingekomen een brief van eiser, gedateerd 1 Februari 1960 (waarvan een afschrift aan dit vonnis is gehecht), waarin eiser zijn standpunt handhaaft, dat ge daagde voor alle gevolgen van het aan de camera-man overkomen ongeval aansprakelijk is; dat eiser in hoofdzaak heeft verklaard, dat hij de camera-man, de heer P. B. F. Dekeukeleire, die in vaste dienst bij eiser werkzaam is, aan gedaagde heeft uitgeleend om mede te werken aan een film, welke gedaagde produceerde; dat bij deze productie in de Cinetone Studio's een scène moest worden opgenomen, waarbij rook moest worden gemaakt; dat aan de camera-man in plaats van gevaarloos rookpoeder echter abusievelijk magnesiumpoeder is verstrekt, dat hevig brandbaar en zelfs explosief is; dat de camera man bij het ontsteken van dit poeder brandwonden aan een hand 27 Ri/ .lx.

Film | 1960 | | pagina 27