Vertegenwoordiging van het Hoofdbestuur Algemeen lUnliHy jfcreglcmciit Nationale Herdenkingsavond Liquidatie waarborgsom Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk gehouden vergadering besloten toestemming te verlenen als bedoeld in het Algemeen Bedrij f sreglement aan: de N.V. Scala Theater, Spuistraat 21 te 's-Gravenhage, tot inschrijving te haren name in het Bedrij f sregister van de permanente bioscopen-A: Apollo Theater te 's-Graven hage en Luxor Theater te Leiden, welke tot dusver werden geëxploiteerd door de heer R. Uges te Rijswijk. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft in haar zit ting van 21 Januari een aantal beroepen behandeld, op grond van het bepaalde in artikel 13 van het Algemeen Bedrij f sreglement ingesteld tegen beslissingen van de Commissie Nieuwe Zaken. De Beroepcommissie bevestigde de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken, waarbij aan de Maatschappij tot Exploitatie van Bioscooptheaters ,,Du Midi" N.V. te 's-Gra venhage toestemming was verleend tot het gaan exploite ren van een nieuwe permanente bioscoop-A aan de De Carpentierstraat 141d te 's-Gravenhage, tegen welke be slissing beroep was aangetekend door de N.V. Jogchems Theaters. De Beroepcommissie bevestigde de beslissing der Com missie Nieuwe Zaken, waarbij aan de N.V. Eindhovense Bioscoop Maatschappij toestemming was geweigerd tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in gebouw Tivoli te Eindhoven, tegen welke beslissing aanvraagster beroep had aangetekend. De Beroepcommissie vernietigde de beslissing der Com missie Nieuwe Zaken, waarbij aan de Firma Cineac Gro ningen toestemming was verleend tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A aan de Oude Eb- bingestraat te Groningen, tegen welke beslissing beroep was aangetekend door de N.V. Grobion, de Firma Grand Theatre en de heer A. F. Wolff. De gevraagde toestem ming werd hiermede derhalve in hoogste instantie ge weigerd. Aanmelding lidmaatschap Voor het lidmaatschap van de Bond heeft zich aange meld de Maatschappij tot Exploitatie van Bioscoopthea ters „Du Midi" N.V. te 's-Gravenhage, die ingevolge de daartoe verkregen toestemming van de Commissie Beroep Nieuwe Zaken een bioscoop gaat exploiteren aan de De Carpentierstraat 141d aldaar. Beëindiging lidmaatschap Wegens verlies der vereisten is het lidmaatschap ge ëindigd van de heer R. Uges, voormalig exploitant van de bioscopen Apollo te 's-Gravenhage en Luxor te Leiden. Het Hoofdbestuur heeft ingetrokken zijn besluit van 29 October 1957, waarbij de heer R. Hornecker te Voorburg als filmproducent was toegelaten tot het lidmaatschap van de Bond, aangezien genoemde heer niet volledig kon voldoen aan de statutair gestelde voorwaarden. In verband met de beëindiging van het persoonlijk lidmaatschap van de heer R. Uges, voormalig exploi tant van de bioscopen Apollo te 's-Gravenhage en Luxor te Leiden, worden de leden van de Bond en van de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoop reclame-Exploitanten uitgenodigd eventuele vorderin gen op genoemd voormalig lid schriftelijk en gemoti veerd binnen acht dagen na de verschijning van deze publicatie bij het Bondsbureau in te dienen. Op Donderdag 7 Januari j.1. opende de heer J. H. Kroon, directeur van de N.V. Bioscoop „De Kroon", onder grote belangstelling van autoriteiten en bedrijf het ..Odeon" te Zwolle. De openingsplechtigheid werd verricht door de heer Joh. Miedema, Voorzitter van het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond. Het College was mede ver tegenwoordigd door de heren H. S. Boekman, Vice-Voor- zitter, J. Nijland Jr. en J. P. M. A. Smulders, alsmede de Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman. De Nationale Herdenkingsavond, waarop allen herdacht worden die in de oorlogsjaren voor de vrijheid van het Koninkrijk zijn gevallen, dan wel als Nederlander of als \ederlands onderdaan tengevolge van een tegen hen ge richte vijandelijke daad zijn omgekomen, zal dit jaar worden gehouden op Woensdag 4 Mei. De plechtigheden zullen aanvangen om 18.00 uur, behoudens afwijkingen van plaatselijke aard. Het Hoofdbestuur verzoekt de leden, na ter zake ge pleegd overleg met de Commissie Nationale Herdenking te 's-Gravenhage, om op Woensdag 4 Mei a.s. van 18.00 uur tot 21.00 uur zodanige regelingen te treffen met be trekking tot de exploitatie van hun theaters, als men met het oog op het karakter van de Nationale Herden kingsavond passend acht. In dit verband zij gewezen op de wenselijkheid op deze avond van 18.0021.00 uur geen neon- of andere lichtreclame te bezigen. Het Hoofdbestuur vertrouwt, dat men in gemeenten waar de herdenking op andere tijdstippen plaats vindt in vorenvermelde zin daarmede rekening zal willen hou den. Alle leden zullen ongetwijfeld het bijzondere ka rakter der herdenkingsplechtigheden willen eerbiedigen

Film | 1960 | | pagina 5