Dc bij ruimten Vanuit de filmcabine is door middel van weerstanden een spel mogelijk met de wand-, neon-, gordijn- en pla fondverlichting, waardoor de sfeer in dit theater wordt verhoogd. De aan weerszijden van het filmdoek aangebrachte de coratieve maskers van ijzer, bezet met 23,5 karaats blad goud, uitgevoerd en ontworpen door Nico Kremers, edel smid en Ad Louwinger, beeldhouwer, geven een verfij ning aan de zaal. De vlakken van de zaal wanden worden bij de „tanden door achter het mahoniehouten latwerk aangebrachte lichtbuizen aangestraald, wat een uitstekend, op de hier afgedrukte foto's duidelijk waarneembaar, effect oplevert. Vanuit de filmcabine is de gehele electrische installatie van de zaal en een gedeelte van de luchtinstallatie vol automatisch te commanderen. Zo ook het reeds eerder genoemde bekaderen van het projectiescherm, het open en dicht schuiven der gordijnen, enz. De filmcabine staat door telefonisch contact in verbinding met de zaal. De wanden van de hal en vestibule, gelegen vóór de zaal, zijn bezet met marmer, zogenaamde travertinplaten, welke een roomgele tint hebben. De treden van de trap pen zijn bekleed met combiancien, een leverkleurige na tuursteen, terwijl in de hal op de vloer en op het bordes een blauw tapijt is aangebracht. Het plafond van de hal is oranjekleurig; de kolommen zijn bekleed met mozaïek. Ook deze ruimten worden door middel van hete lucht verwarmd. De in de hal aangebrachte vitrinekasten zijn zo inge richt, dat deze niet alleen gebruikt kunnen worden voor het aanbrengen van filmfoto's maar dat ook het etaleren van diverse zaken mogelijk is. De kassa met haar drie loketten is voorzien van roteren de betaalplateaus, terwijl een ROLCO druksysteemauto- maat de vlotte kaartverkoop bevordert. Onder de zaal is een grote openbare schuilkelder ge projecteerd, welke in oorlogstijd dienst doet voor bescher ming van 100 tot 150 personen, terwijl de huidige fietsen- kelder bovendien bescherming kan geven aan de bioscoop bezoekers. De eerstgenoemde schuilkelder heeft bomvrije en gasvrije deuren, eigen toiletten, luchtzuiveringsinstal latie enz., en een afdekplaat van gewapend beton met een dikte van 30 cm. De toegang heeft plaats vanuit de Vee marktstraat door middel van twee trappen, opgenomen in het trottoir, welke voorlopige en hopelijk voor altijd met betonplaten blijven afgesloten. In vredestijd kunnen in voornoemde kelders fietsen gestald worden van de bioscoopbezoekers. De onder de zaal geprojecteerde ruime garderobe biedt plaats aan de jassen van alle bezoekers. De hierbij gelegen toiletten zijn geheel in stijl van dit theater afgewerkt en hebben door hun betegeling, sani taire, etc. een verfijnde aanblik gekregen. De in dit theater gebezigde kleuren van wanden, pla fond, gordijnen, vloeren, stoelen, enz. zijn geheel op elkaar afgestemd en het meest is gebruik gemaakt van de drie primaire kleuren. JOS. C. A. SCHIJVENS. Architect B.N.A. De antiparallel lopen de wandvlakken. de op bijzondere wijze aangebrachte latbe- kleding, het vrijhan- gende schelpvormige gedeelte van het pla fond (waarvan nog juist een stukje zicht baar is) en de gebo gen vorm, van de ca bine hebben een acoustische functie.

Film | 1960 | | pagina 7