Algemene Vergadering F.I.A.P.F. 1. Internationale filmfestivals 2. Vrijheid van uitwisseling 3. Auteursrechten en nabuurrechten De fraaie voorge vel van de biosco pen Camera en Studio hebben het Hereplein in Gro ningen een geheel nieuw aanzien ge geven. De Internationale Organisatie van Filmproducenten en Filmfabrikanten heeft tijdens het in San Sebastian ge houden filmfestival van 18 en 19 Juli j.1. aldaar haar Algemene Ledenvergadering gehouden. In de vacature, ontstaan door het periodiek aftreden van de Voorzitter, de heer Frogerais (de aftredende func tionaris is niet terstond herbenoembaar) werd door de Algemene Ledenvergadering voorzien door de benoeming tot Voorzitter, van de heer Arthur Watkins (Engeland). Tot Secretaris-Generaal werd door het Bestuur als op volger van de aftredende heer R. Fournier, benoemd de heer Dr. 0. Düby (Zwitserland). Tot penningmeester werd tenslotte gekozen Dr. G. Schwarz (Duitsland). De Algemene Ledenvergadering behandelde voorts on der andere de volgende problemen: Het filmbedrijf is verontrust door het steeds stijgend aantal filmfestivals. De Federatie heeft daarom haar Voorzitter en Secretaris-Generaal verzocht om een gede tailleerde studie van dit moeilijke probleem te maken, teneinde te trachten een weg te vinden om het aantal van deze manifestaties te limiteren. Zij verzocht voorts om suggesties voor een eventuele oplossing van dit vraagstuk in een rapport vast te leggen en dit rapport in de eerst volgende Bestuursvergadering aan de orde te stellen. De Federatie heeft tot haar leedwezen moeten vaststel len, dat in vele landen een stijgend aantal beperkende maatregelen valt waar te nemen. Deze beperkende bepa lingen komen dikwijls tot stand met veronachtzaming van de principes der vrije meningsuiting en gedachten wisse ling. De Federatie heeft besloten elk initiatief van nationale of internationale organisaties te steunen, dat de vrije cir culatie van films kan bevorderen. De Federatie is van oordeel, dat zij de rechtmatige be langen van de filmproducenten op dit terrein moet verde digen en heeft besloten haar standpunt te dezer zake ken baar te maken, zodra de Berner- en Wereld-conventie her zien worden, alsmede wanneer nieuwe auteursrechten overeenkomsten aan de orde komen. De volgende Bestuursvergadering van de Federatie zal plaats vinden op 27 en 28 October a.s. in Londen. 9

Film | 1960 | | pagina 10