ROZEN Koninklijk onderscheiden Zandvoort *SS bioscoopvoorstellingen. Voor gewone voorstellingen zal in het vervolg het tarief twintig procent bedragen. Tot nu toe werd in de gemeente Schoonhoven 25 procent verma- kelijkheidsbelasting geheven. Op het algemene tarief zijn twee uitzonderingen. In de eerste plaats zijn films bedoeld in artikel 1, lid 2, sub 2, van de Bioscoopwet vrijgesteld van vermakelijkheidsbe- lasting. Bovendien heeft de Raad een amendement aangenomen, waardoor het tarief voor militairen beneden de rang van officier op vijftien procent werd gesteld. Dit moet wor den beschouwd als een tegemoetkoming van de Raad aan de exploitant van de „Nutsbio", de heer B. A. G. van Heemskerk, omdat deze de militairen tegen een geredu ceerd tarief zal toelaten. De heer Heemskerk had oorspronkelijk Burgemeester en Wethouders gevraagd om het percentage van de ver- makelijkheidsbelasting terug te brengen tot tien procent met een vrijstelling voor artikel 1-films. Een zodanige verlaging van het belastingtarief hebben B. en W. echter niet aan de Raad willen voorstellen. De Raad van de gemeente Zandvoort heeft in zijn ver gadering van 26 Juli besloten het tarief van de vermake- lijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen vast te stellen op 45 procent van de onzuivere opbrengst. Daarop zijn echter twee uitzonderingen gemaakt. Indien naast andere films Nederlands journaal en/of films, als bedoeld in ar tikel 1, lid 2 onder 2e der Bioscoopwet, worden vertoond tot een gezamenlijke lengte van tenminste 500 meter dan bedraagt de belasting 25 procent van de onzuivere op brengst. Indien uitsluitend films worden vertoond betref fende onderwerpen van wetenschap, nijverheid, landbouw en handel, als bedoeld in artikel 1, lid 2 onder 2e der Bioscoopwet of indien uitsluitend films van Nederlands fabrikaat worden vertoond, dan bedraagt de belasting twintig procent van de onzuivere opbrengst. Tot dusverre bedroeg het tarief van de vermakelijkheids- belasting op bioscoopvoorstellingen in Zandvoort 45 pro cent voor filmvertoningen zonder journaal, 35 voor ver toningen met journaal en twintig voor voorstellingen met een cultureel karakter. De gewijzigde verordening zal op 1 Oktober 1960 in werking treden. Op 31 Juli heeft de heer A. A. Poelder, die meer dan veertig jaar werkzaam is geweest in de Cinema Palace, die te Deventer wordt geëxploiteerd door de Firma J. W. Jansen en Zonen, van het bedrijf officeel afscheid geno men. Bij die gelegenheid kreeg de heer Poelder als af- scheidsgeschenk van de directeur, de heer Jansen, een televisietoestel aangeboden. Echter, ook van officiële zijde verkreeg de heer Poel der erkenning van zijn verdiensten voor het Deventer bio scoopbedrijf: hij werd namelijk onderscheiden met de zilveren medaille, behorende bij de orde van Oranje Nas sau. Ten slotte werd hem nog de diamanten speld van de Nederlandsche Bioscoop-Bond uitgereikt. Een anoniem lezer zond ons een uit een recent num mer van het Handelsblad geknipte advertentie van de Nederlandse Bioscoopbond, waarop men twee entree biljetten (fauteuil nog wel!ziet afgebeeld, gewikkeld in rozen en met als toelichting een soort tekst waaruit blijkt dat die rozen mét de kaartjes afkomstig zijn van „de man die zijn vrouw begrijpt" en haar daarom mee neemt: „Samen naar de film ja, gezellig". Die lezer had daar alleen bij getikt: „Wat zou daar een mooi cursiefje in zitten jammer dat het niet kan, omdat de krant zo'n dure advertentie niet kan missen". Het is een beetje provocerend op de wijze van jij durft lekker niet rotmeester tegen de meester te zeggen een enge manier van tarten, die er gewoonlijk op uitloopt dat je het een keer zegt, en dan hangt. Maar intussen is die advertentie niet meer of minder geschikt voor een „mooi cursiefje" dan bijna alle ad vertenties, die dagelijks de fraaiste lectuur van een, dagblad opleveren. Gisteren stond er nog eentje in de krant, daar zag je twee beeldschone benen op, en daar naast stond „Zoals u mooie muziek herkent maar met als ontknoping niét zoiets als Die Beine kommen mir bekannt vor, maar: „Zo herkent u direct nylons van goede kwaliteit". Dat is heerlijk bedacht net zo heerlijk als mannen die je in een onderbroek op een bromfiets door de dreven ziet razen, of het punt gave mooie meisjeshoofd zonder één pukkel, dat in een tros bloemen hoog opgaf van de margarine die nu be- vrozen in de kelders ligt. En nog iets anders: wat is er eigenlijk tegen, als man op een avond thuis te komen met twee rozen waar in twee bioscoopkaartjes steken? Dan zal het een min dere rang zijn het gaat om het gebaar. Vermoedelijk heeft die anonieme lezer dat nog nooit gedaan: hij heeft eelt op zijn gevoelsleven, hij wil spotten met de mooie dingen die in een huwelijk kunnen voorkomen, en niet begrijpen, dat datgene wat we call a rosé will smell as sweet als je er twee parket in stopt. Wij knipten dit stukje uit het Algemeen Handels blad van 17 September. Men zou haast geloven, dat dit uit de pen van Jan Blokker komt! 12 v...»y ',v.;.v.v $-£:^-£?é

Film | 1960 | | pagina 13