INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER dat hij evenwel wederom bericht van verhindering heeft gezon den, daarbij onder aanbieding van zijn excuses tevens zijn onjuiste handelwijze erkennende; dat het Hoofdbestuur deze schriftelijke verklaringen echter on voldoende oordeelt, vooral met het oog op de herhaalde waarschu wingen aan de leden in het algemeen tegen het gebruik van onge wenste reclamemethoden en de ernstige aard van de onderhavige annonce dat het karakter van deze advertentie met name ook door de van de gebruikelijke keuringsuitslagen afwijkende aankondiging, dat de film „alleen" toegankelijk is voor „strikt" volwassenen, wordt geaccentueerd, waarbij nog komt, dat deze aankondiging te enen male strijdig is met de goede usance in het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf de keuringsnormen in geen enkele vorm tot voor werp van reclame te maken; dat het Hoofdbestuur derhalve heeft besloten hem wegens deze handeling in strijd met de algemene belangen en de waardigheid van het film- en bioscoopbedrijf conform artikel 15 der Statuten een straf van boete op te leggen en deze te publiceren dat voor de vaststelling van de hoogte der boete in aanmerking dient te worden genomen, dat voor dezelfde film een gelijkluiden de advertentie is geplaatst door de Firma J. H. Hollemans, waarvan hij firmant is, ten behoeve van het door haar geëxploi teerde Lido Theater te Oude Pekela, weshalve het Hoofdbestuur gezien deze relatie de beide annonces wil beschouwen als het uit vloeisel van één handeling, waarvoor het College een gezamenlijke boete van 250,zou willen opleggen, met dien verstande, dat met het oog op de aansprakelijkheid als afzonderlijke leden van de Bond van hem en de Firma J. H. Hollemans, alsmede in ver band met de inning, genoemde boete van 250,voor de helft door ieder dient te wTorden gedragen. Het Hoofdbestuur heeft ingevolge artikel 15 der Statuten beslo ten de Firma J. en H. Hollemans te Veendam de straf van boete ten bedrage van 125,op te leggen en deze straf te publiceren, in aanmerking genomen het feit: dat zij ten behoeve van het door haar geëxploiteerde Lido Theater te Oude Pekela een advertentie heeft geplaatst voor de film „Eiland der liefde", welke annonce in strijd is te ach ten met de algemene belangen en de waardigheid van het Ne derlandse film- en bioscoopbedrijf. Deze beslissing is genomen op grond van de overwegingen: dat de Firma J. en H. Hollemans op 11 en 12 juni 1960 de film „Eiland der liefde" in nachtvoorstellingen heeft vertoond in het door haar geëxploiteerde Lido Theater te Oude Pekela; dat voor deze film in de dagbladpers een annonce is geplaatst, waarin onder andere de volgende tekst voorkomt: „Speciaal en hoe! Eindelijk gelukt... De nachtfilm die niet zal teleurstellen. Zie onze speciale Franse stripfoto's van deze super Franse sexfilm, over drie jonge temperamentvolle vrouwen en één man op een onbe woond eiland, prooi van zijn verlangens. Deze speciale nachtfilm, die ALLEEN toegankelijk is voor STRIKT volwassen, wordt ver toond op zaterdag 10 en zondag 9 uur"; dat deze tekst, in samenhang gezien met de verder gebezigde slagzinnen en de afbeelding, de annonce een karakter geeft, dat niet in overeenstemming is met de standing van het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf en schadelijk is te achten voor de goodwill van dit bedrijf; dat het Hoofdbestuur er bij de leden meermalen op heeft aan gedrongen zich te onthouden van het gebruik van onoirbare recla memethoden, daar anders toepassing van strafmaatregelen als be doeld bij artikel 15 der Statuten niet te vermijden zou zijn; dat nochtans in enkele gevallen straffen moesten worden opge legd, waarvan de leden door publicaties in het Bondsorgaan kennis hebben kunnen nemen; dat de Firma J. en H. Hollemans desondanks is overgegaan tot het plaatsen van de gewraakte annonce, welke handelwijze in ern stige mate strijdig is te achten met de algemene belangen en de waardigheid van het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf; dat het Hoofdbestuur haar deswege heeft opgeroepen voor ver hoor ingevolge artikel 15 der Statuten op 12 juli 1960, aan welke oproep zij geen gevolg heeft gegeven, daar zij blijkens schriftelijke mededeling afwezig was; dat het College haar daarop nogmaals in de gelegenheid heeft willen stellen te worden gehoord en haar heeft opgeroepen voor zijn vergadering van 2 augustus 1960; dat zij evenwel wederom bericht van verhindering heeft gezon den, daarbij onder aanbieding van haar excuses tevens haar onjuiste handelwijze erkennende dat het Hoofdbestuur deze schriftelijke verklaringen echter on voldoende oordeelt, vooral met het oog op de herhaalde waarschu wingen aan de leden in het algemeen tegen het gebruik van onge wenste reclamemethoden en de ernstige aard van de onderhavige annonce; dat het karakter van deze advertentie met name door het onge wone gebruik van het begrip „nachtfilm" voor voorstellingen, die des avonds om 10.00 uur en 9.00 uur aanvangen, alsook door de aankondiging, dat de film „alleen" toegankelijk is voor „strikt" volwassenen, wordt geaccentueerd, waarbij nog komt, dat laatstbe doelde van de gebruikelijke keuringsuitslagen afwijkende aan kondiging te enen male strijdig is met de goede usance in het Ne derlandse film- en bioscoopbedrijf de keuringsnormen in geen enkele vorm tot voorwerp van reclame te maken dat het Hoofdbestuur derhalve heeft besloten haar wegens deze handeling in strijd met de algemene belangen en de waardigheid van het film- en bioscoopbedrijf conform artikel 15 der Statuten een straf van boete op te leggen en deze te publiceren dat voor de vaststelling van de hoogte der boete in aanmerking dient te worden genomen, dat voor dezelfde film een gelijkluidende advertentie is geplaatst door haar firmant de heer J. Hollemans, ten behoeve van het door hem geëxploiteerde Scala Theater te Winschoten, weshalve het Hoofdbestuur gezien deze relatie de beide annonces wil beschouwen als het uitvloeisel van één handeling, waarvoor het College een gezamenlijke boete van 250,zou wil len opleggen, met dien verstande, dat met het oog op de aanspra kelijkheid als afzonderlijke leden van de Bond van de firma en de heer J. Hollemans, alsmede in verband met de inning, genoemde boete van 250,voor de helft door ieder dient te worden ge dragen. Ingevolge artikel 2 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende filmtitels in het Naamregister ingeschreven. Deze titels werden per circulaire ter kennis gebracht aan de leden filmverhuurders, -filmfabrikanten en -filmproducenten. Datum waarop inschrijvng verzocht is: Titels waaronder de films in Nederland worden uitge bracht Naam houder exploitatie rechten: 7 juni 1960 10 11 13 14 16 17 18 20 21 De man op de maan Betaal en sterf Fotomodellen en chantage Strijd om de Gele Rivier De commissaris heeft het moeilijk De weg der reuzen Op het slappe koord Carmen de Grenada De bacchanalen van Raspoetin Spionnageterreur De schurken Strafbataillon 999 De zoon van de rode piraat De schrik van de onderwereld De ellendigen Wapens voor Mexico Losbandige liefde De verleidster van El Pao Grapjes met Amor Te heet om aan te pakken Liefdesleven in de Oriënt Le grande guerra Caltiki, het onmenselijke monster Alle Sünden dieser Erde De rode kaper kapitein Opgejaagd door de liefde Mit Musik durch's Leben Met het mes op de keel... De mannen de baas De man die alles kan Liefde en begeerte Rank Standaard Warner Filmtrust Nova Nederland Standaard Lumina Warner Spiendal Filmtrust Rank Nederland Centra Spiendal 26

Film | 1960 | | pagina 27