Studiozaal Dien§tTertrekken NIC. DE JONG, Architect B.N.A. Het gordijn voor het projectiescherm is van een diep oranjekleurig Colorastof van Convair, die als het ware uit de gebogen zijwand vloeit. Ook hier zijn de looppa den en het gehele balcon bekleed met een leverkleurig ta pijt, terwijl de stoelvloeren in de zaal met een zelfde kleur linoleum zijn bedekt. Deze biedt een geheel andere aanblik en heeft door zijn stemmige inrichting een volkomen aparte sfeer van inti miteit verkregen, overeenkomend met het culturele doel van dit theater met zijn 219 plaatsen. Op een filmdoek van acht bij vier meter kunnen hier Cinemascope en Wide Screen films worden geprojecteerd, terwijl hierachter een toneelvloer is geconstrueerd voor kleinkunstvoorstellingen en muziekuitvoeringen. De linkerwand is grijsblauw gesausd met een anderhalve meter hoge betimmering van geprofileerd wengé naast het looppad. Een vijftal druppelarmaturen vormt hierop een sierlijke onderbreking. Het rechter muurvlak wordt goeddeels aan het oog ont trokken door een vrijstaande, even naar voren hellende wand van geperforeerde gipsplaten, afgewerkt met groen kleurige plastigran, welke envelop-vormig overgaat in een vrijhangend dito plafond, beiden als het ware doorzeefd met inbouwarmaturen. De achter deze wand verborgen verlichting accentueert door haar indirecte straling het warme grijsblauw van de zichtbare delen van deze wand en plafonds en tempert de contrastrijke zaalachterwand van wit geschildere latten, welke tegen een zwarte achtergrond van accoustisch mate riaal op gelijke afstanden van elkaar zijn aangebracht. In deze zaal domineert het uitermate decoratief gordijn van fraai Deens handbedrukt linnen. De met diep rood beklede stoelen staan op grijs linoleum, terwijl de gang paden en het loge-gedeelte, dat van de rest van de zaal is afgescheiden door een filmstrook symboliserend element, zijn belegd met een grijs tapijt. De diensttrappen en gangen, bekleed met marmoleum, liggen tegen de buitenmuren aan weerszijden van het ge bouw tussen de zaalruimten en voorgevel en kunnen zo nodig als nooduitgangen dienst doen. Op de eerste verdie ping bevinden zich hier aan beide kanten ook de toiletten van de bovenfoyer. Aan weerszijden van de ruime filmcabine, die is uit gerust met Philips FP 20, terwijl technisch alle voorzie ningen zijn getroffen om onmiddellijk op Todd AO te kunnen afstellen, zijn een wikkelkamer en een werkplaats gebouwd. Hetzelfde is het geval op de vestiaireverdieping naast de filmcabine van de Studio, die door Rank Preci- sion Industry Holland N.V. is ingericht met machine type GBK 37. Op deze laatste verdieping zijn via een twee tal dienstingangen naast de zaal een kleedkamer en een ruime rijwielkelder bereikbaar. Tenslotte vindt men in de kelderverdieping, waar zich de Studiozaal en foyer bevinden, de centrale verwarmings installatie, benevens een 73 meter diepe waterbron, waar uit het frisse grondwater kan worden opgepompt, dat dient ter afkoeling van de lucht, die 's zomers als verver sing in de zalen wordt geblazen. Op de tweede verdieping, van waaruit men ook het bal con kan bereiken, bevinden zich behalve een aantal toi letten tevens de directiekantoren en spreekkamers. De der de verdieping tussen de achterwand van de Camerazaal en de voorgevel biedt over de gehele breedte van het ge bouw woonruimte aan het gezin van de bedrijfsleider. In de Camerazaal treft de bijzondere vlakverdeling van het balkon onmiddellijk het oog van de be zoeker. De cabine is onder het balkon aan gebracht.

Film | 1960 | | pagina 9