Aïgemeen BedrijfsregJemen! Liquidatie waarborgsom Prijs rooi* Bert Haanstra Cannes 1961 Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk gehouden vergadering besloten toestemming te verlenen als bedoeld in het Algemeen Bedrij f sreglement aan: de Firma Erven A. de Hoop te Bussum tot inschrijving te haren name in het Bedrij f sregister van de permanente bioscoop-A: Theater Novum te Bussum, welke bioscoop voorheen in dat register stond ingeschreven ten name van wijlen de heer A. de Hoop. Het Hoofdbestuur heeft voorts besloten de gevraagde toestemming als bedoeld in het Algemeen Bedrij f sregle ment te weigeren aan de Firma Erven A. de Hoop tot inschrijving te haren name in het Bedrijfsregister van het voormalige filmver huurkantoor Munt Film te Amsterdam, aangezien dit be drijf niet meer voldeed aan de in artikel 2B sub a van het Algemeen Bedrijfsreglement vastgestelde definitie. De Ledenraad heeft in zijn vergadering van 6 maart besloten niet ontvankelijk te verklaren een door de heer J. W. A. Weber te Alkmaar ingesteld beroep tegen de be slissing van het Hoofdbestuur, waarbij hem de toelating tot het lidmaatschap en de inschrijving te zijnen name van het Victoria Theater te Alkmaar in het Bedrijfsregis ter werden geweigerd. Deze niet-ontvankelijkverklaring is geschied op grond van het feit, dat het beroep niet binnen de voorgeschreven termijn was ingesteld. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 1 februari besloten toestemming als bedoeld in artikel 7 van het Algemeen Bedrijfsreglement te verlenen aan: de N.V. Hollandfilm te Amsterdam, tot het gaan exploi teren van een nieuw te bouwen permanente bioscoop-A aan het August Allebéplein in het Overtoomseveld te Amsterdam. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 1 maart besloten toestemming als bedoeld in artikel 7 van het Algemeen Bedrijfsreglement te verlenen aan: de heer L. Groen, Churchilllaan 308 te Amsterdam tot het gaan exploiteren van een filmverhuurkantoor voor de bedrijfstak a (het verhuren aan bioscopen van films, daarbij inbegrepen per drie jaar ten minste zes nieuwe films (daaronder mede te verstaan re-issues) met een ver toningsduur van meer dan een uur en met uitzondering van journaalfilms) de heer J. Schefer, Oosteinde 23 te Voorburg tot het gaan exploiteren van een filmproductiezaak voor de be drijfstakken e (de productie van documentaire films voor derden en van bedrijfs-. instructie- propaganda- en recla mefilms) en f (de productie van films, niet vallende on der a, b, c, d of e.) Aanmelding lidmaatschap Voor het lidmaatschap hebben zich aangemeld: de heer L. Groen, Churchilllaan 308 te Amsterdam met het oog op de exploitatie van een nieuw filmverhuurkan toor; de heer J. Schefer, Oosteinde 23 te Voorburg met het oog op de exploitatie van een nieuwe filmproductiezaak. Eventuele bezwaren tegen de toelating moeten binnen acht dagen na de verschijning van deze publicatie schrifte lijk en gemotiveerd bij het Hoofdbestuur worden inge diend. Toelating lidmaatschap Tot het lidmaatschap van de Bond is toegelaten op voorwaarde dat hiertegen binnen acht dagen na het ver schijnen van deze publicatie geen gegronde bezwaren worden ingediend de Firma Erven A. de Hoop, waarvan firmanten zijn: Mevrouw M. L. H. de Hoop-Meyer en Mevrouw S. Vos kuil-De Hoop, Dr. Schaepmanlaan 71 te Bussum, exploi- tante van Theater Novum te Bussum. Beëindiging lidmaatschap Van het lidmaatschap is vervallen verklaard Mevrouw M. Slootmans, Weesperzijde 13 te Amsterdam, exploi- tante van de bioscoop De Posthoorn te Monnikendam, wegens het niet voldoen aan de ten aanzien van deze bio scoop gestelde eisen van uitrusting, inrichting, veiligheid en uiterlijk aanzien conform het bepaalde in artikel 3Aa van het Algemeen Bedrijfsreglement. In verband met het beëindigen van het lidmaat schap van Mevrouw M. Slootmans te Amsterdam, voor malig exploitante van de Bioscoop De Posthoorn te Monnikendam, worden de leden van de Bond en van de Nederlandsehe Vereeniging van Bioscoopreclame- Exploitanten uitgenodigd, eventuele vorderingen op genoemd voormalig lid binnen acht dagen na de ver schijning van deze publicatie schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen. De Stichting „Het Johan J. Smit-Fonds" te Amsterdam heeft een driejaarlijkse prijs van vijfduizend gulden ter beschikking gesteld van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en etenschappen ter uitreiking aan een Neder lander, die zich bij uitstek verdienstelijk heeft gemaakt voor de bevordering van de internationale verstand houding. Na advies te hebben ingewonnen bij de Baad voor de Kunst en met instemming van ,,Het Johan J. Smit-Fonds" heeft de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en eten- schappen, mr. Y. Schol ten, deze prijs voor de eerste maal toegekend aan de filmkunstenaar Bert Haanstra, die door verschillende over de gehele wereld bekend geworden films als „Strijd zonder Einde", „Bembrandt, Schilder van de Mens' en ..Glas" zoveel heeft bijgedragen tot de bevordering van internationale culturele waarden. Het verdient aanbeveling dat bedrijfsleden, die voor nemens zijn het Internationale Filmfestival, dat van 3 tot 16 mei 1961 te Cannes gehouden zal worden, bij te wonen, zich zo spoedig mogelijk in ieder geval vóór 15 april voorzien van een „demande d'accréditation", welke hun het bijwonen van het festival zal vergemakkelijken. Het organiserende festivalcomité heeft laten weten, dat het er niet voor kan instaan dat aan bedrijfsleden, die zich als zodanig te Cannes presenteren, toegang zal kunnen worden verschaft tot de manifestaties of anderszins faciliteiten kunnen worden verleend, tenzij zij hun komst tijdig van te voren gemeld hebben door middel van een „demande d'accréditation", waarbij tevens een pasfoto van 4 x 4 cm moet worden inge leverd. Formulieren zijn verkrijgbaar op het Bondsbureau. 41

Film | 1961 | | pagina 11