Rioscoopreelameeampagne onderscheiden Film en toekomst Het Bestuur der Bedrijfsafdeling Filmverhuurders was bijna voltallig verschenen en ook de heer H. W. Hagen- berg, adjunct-directeur van het Bondsbureau, gaf namens het Bureau acte de présence. Vele bekende figuren uit de amusements- en sportwereld brachten een laatste groet. Enige sprekers, waaronder de heer H. S. Boekman, her dachten de verdiensten van de heer Ooms als mens, als sportsman en als zakenman. Na de plechtigheid in de aula sprak de zoon van de overledene, de heer P. Ooms Jr.. directeur van Warner Bros N.V.. aan de groeve enkele woorden van afscheid en dankte hij de honderden belang stellenden mede namens de familie voor de aan zijn vader bewezen eer. Na een lang en moedig gedragen lijden is op 28 februari heengegaan de heer C. de Ruiter, adjunct-direc teur van Cloeck Moedigh N.V. te Amsterdam, welke als exploitante van bioscoopreclame is aangesloten bij de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploi tanten. Zijn dood betekent een ernstig verlies voor deze onderneming, welker belangen hij trouw en bekwaam heeft gediend. Bij de crematie op zaterdag 4 maart te Driehuis-Wester- veld waren behalve familie, directie en voltallig personeel van het bedrijf aanwezig de heren P. J. Burbach, Voor zitter; A. van Bloemendaal en M. Samson. bestuursleden. alsmede H. \S Hagenberg. Secretaris van de Vereeniging. Tijdens de stijlvolle uitvaartplechtigheid vertolkte de heer J. C. A. Meischke, directeur van Cloeck Moedigh. de gevoelens van erkentelijkheid van directie en commis sarissen voor het vele dat de heer De Ruiter ten dienste van het vennootschapsbelang had verricht. Ook richtte hij woorden van troost tot de weduwe van de overledene. Mogen zij allen rusten in vrede. De collectieve reclamecampagne van de Nederlandsche Bioscoop-Bond, die gevoerd wordt onder het motto ..Sa men naar de film... ja. gezellig"' heeft een onderscheiding gekregen in het kader van de prijsuitreiking aan de beste advertentiecampagnes uit 1960. die is georganiseerd dooi de N.V. De Arbeiderspers mede onder auspiciën van de Bond van Adverteerders en de Vereniging voor Erkende Reclamebureaus. De prijsuitreiking vond plaats op 21 maart in het Carl- ton Hotel te Amsterdam. De oorkonde, die werd uitgereikt voor de bioscoopcampagne, werd in ontvangst genomen door de heer H. W. Hagenberg. Adjunct-Directeur van het Bondsbureau en de heer D. de Vilder namens Smit"s Reclame-. Advies- en Servicebureau, dat de campagne heeft ontworpen. De bioscoopcampagne werd bekroond in de rubriek Diversen, waarin voorts nog werden bekroond ,.Een vlam is nog geen vuur" van de Stichting Vaste Brandstoffen. „De kerk nodigt u uit" van de Nederlands Hervormde Kerk. ..De beste tijd van het leven" van Magazijn De Bijenkorf en ..Pieter Schoens Verfchemie". ErVaren in totaal 186 inzendingen, waarvan voor de rubriek Diver sen 43. De bijeenkomst in het Carlton Hotel, die door vele vooraanstaande figuren uit de reclamewereld werd bijge woond, werd geopend door de heer H. van Kuilenburg, directeur van de N.V. De Arbeiderspers. De heer D. Schiferli. die als voorzitter van de jury van deskundigen was opgetreden, deed voorlezing van het juryrapport, waarin verantwoording over de jurywerkzaamheden werd gedaan. De prijzen werden uitgereikt door de heer H. H. Koch, hoofd van het advertentiebedrijf van de N.V. De Arbeiderspers. De bioscoopreclamecampagne is thans reeds voor de tweede keer in enkele maanden tijds onderscheiden. In september 1960 is de foto uit de eerste advertentie van de campagne, waarop een roos met twee bioscoopkaartjes stond afgebeeld, door hel reclamevakblad ..Revue dei- Reclame" gekozen als één van de drie beste reclamefoto's van de maand september. De twaalfde Oecumenische Filmconferentie, die gedu rende het weekend van 4 en 5 maart in het Eijkmanhuis te Driebergen gehouden werd was gewijd aan het onder werp Film en Toekomst. De conferentie was georganiseerd door de Stichting Filmcentrum in samenwerking met het Instituut Kerk en Wereld. ProfDr. W. F. Dankbaar, voor zitter van de Oecumenische Raad van Kerken in Neder land, sprak het openingswoord, waarin hij de nadruk leg- d? op de verbondenheid van Filmcentrum met de Oecu menische Raad; een verbondenheid, die binnenkort ook in de nieuwe statuten van Filmcentrum duidelijk tot uit drukking zal worden gebracht. Op de zaterdagavond sprak Wika J. A. Hes. directeur van de Filmdienst Filmcentrum, over „De film over de toekomst". De toekomstfilm. zo betoogde hij. leunt sterk aan legen de toekomstroman. Ogenschijnlijk is het toe- komstverhaal voor de cineast een gemakkelijk te behan delen stof maar in de praktijk levert het grote moeilijk heden op gezien het werkelijkheidskarakter van de cine matografie en de noodzaak een gedetailleerd toekomst beeld aanschouwelijk te maken. Wat betreft de achter grond van toekomstroman en toekomstfilm meende de heer Hes. dat hierin naast de stimulerende werking van de moderne technologische ontwikkeling ook de doorwer king van de Joodse en Christelijke toekomstverwachting, veelal in gesaeculariseerde vorm, een grote rol speelt. 's Zondags sprak pater Jac. P. Dirkse S.C.J.. directeur van de Katholieke Eilmactie, over ..De toekomst van de film'. Hij gaf een interessant overzicht van de nieuwe slromingen, die zich op het ogenblik in de cinematografie voordoen en sprak als zijn mening uit, dat een zo groot mogelijke samenwerking tussen christenen ter bevordering van de waardevolle film in de toekomst meer dan ooi! noodzakelijk zal zijn. Op zijn inleiding volgde een leven dige discussie en vervolgens de vertoning van een aantal experimentele films, waaronder verscheidene films van de Haagse amateur-cineast Jan van Hillo. In zijn slotwoord kon de heer Hes enerzijds melding maken van groei en bloei van het werk van Filmcentrum doch sprak hij er anderzijds zijn teleurstelling over uit. dat het subsidiebeleid geen gelijke tred houdt met de dynamiek van het vormingswerk op filmgebied. Filmcen trum zal zich echter door de hieruit voortvloeiende pro blemen niet uit het veld laten slaan. Een reeks activiteiten staat op het programma. In april zal de Internationale Oecumenische Filmconferentie te Utrecht plaatsvinden. In mei volgt de opening van een nieuw audiovisueel centrum in een houten noodkerk, die Filmcentrum hiervoor heeft aangeschaft. In juni hoopt de stichting deel te nemen aan de Filmweek Arnhem en in juli zal in Assen een Klein Filmfestijn voor de noordelijke provincies gehouden wor den. 50

Film | 1961 | | pagina 19