INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER „Le diable au corps" in de bioscoop Nuts-Bio te Schoonhoven, in welke uitnodiging met betrekking tot dit filmwerk de zinsneden voorkwamen: „hetwelk hier niet in het openbaar kan worden ge bracht" en „Toegang: volwassenen (21 jaar)"; dat het publiek door deze bewoordingen wordt gesuggereerd, dat de film in kwestie voor openbare vertoning zou zijn verboden en dat men dus met een voorstelling zou hebben te maken van min of meer ongeoorloofde aard, hoewel van een verbod van de film hetzij door de Centrale Commissie voor de Filmkeuring, hetzij door het nakeuringsorgaan van de Katholieke Film Centrale, geen spra ke is, evenmin als van het bestaan van een door deze instituten vastgestelde leeftijdsgrens voor het toelaten van personen van acht tien jaar en ouder; dat het Hoofd'bestuur deze wijze van annonceren strijdig heeft geoordeeld met de algemene belangen en de waardigheid van het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf, weshalve het College hem heeft opgeroepen voor verhoor ingevolge artikel 15 der Statuten; dat hij tijdens het verhoor, hetwelk op 7 februari 1961 heeft plaatsgevonden, heeft uiteengezet, dat de onderhavige uitnodiging vooral dient te worden gezien in het licht van de plaatselijke ver houdingen en dat geen onoirbare bedoelingen hebben voorgezeten, wat ook hieruit valt af te leiden, dat de uitnodiging een liefdadig heidsvoorstelling betrof, waarvan de gehele opbrengst ten goede zou komen aan de bejaardensociëteit te Schoonhoven; dat het Hoofdbestuur het beroep op de plaatselijke situatie niet steekhoudend acht te minder, omdat, naar in de loop van het ver hoor is gebleken, een volkomen gelijkluidende uitnodiging door hem is verspreid voor zijn bioscoop in Woerden, waar de bedoelde plaatselijke moeilijkheden niet gelden en waar de desbetreffende film na de nachtvoorstelling door hem later wel degelijk in het normale weekprogramma is vertoond; dat de in Schoonhoven en Woerden toegepaste annoncerings- methode gemakkelijk aanleiding kan geven tot ongewenste reper cussies bij de plaatselijke overheid, het publiek en de pers, zoals in Schoonhoven trouwens is geschied, en ook overigens niet strookt met zijn standing als 'bioscoopexploitant; dat het Hoofdbestuur met het oog hierop heeft besloten hem een straf op te leggen conform artikel 15 der Statuten wegens hande lingen in strijd met de algemene belangen en de waardigheid van het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf, maar in verband met de omstandigheid, dat hij hiermede geen persoonlijk gewin heeft na gestreefd, heeft volstaan met de straf van waarschuwing. Ingevolge artikel 2 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende filmtitels in het Naamregister ingeschreven. Deze titels werden per circulaire ter kennis gebracht aan de leden filmverhuurders, -filmfabrikanten en -filmproducenten. Datum waarop inschrijving verzocht is: Titels waaronder de films in Nederland worden uitge bracht: Naam houder exploitatie rechten Datum waarop Titels waaronder de films in Naam houder inschrijving Nederland worden uit frp. exploitatie verzocht is: bracht: rechten 22 Dec. 1960 Per valscherm de hel in Fox Film 23 Met het mes op de keel Standaard 27 Dort wo der Berghof steht Meteor De circusjongen M.G.M. 28 Venus in nerts 29 De brief die nooit verzonden werd Nederland Het proces Eichman Universal F.A. 2 Jan. 1961 Misdadige vlucht Jeugdgevaren Klokslag middernacht Nederland Victoria Warner 4 Het zwaard van Monte Cristo Susanne De blonde Venus Het gekste schip van landmacht de Express Columbia 5 De zwarte sperwer Standaard 6 Dik Trom en het circus De zwarte roofridder Avonturen van een Zig nerjongen Enkele reis naar de hel eu- Rex Nederland 6 Jan. 1961 9 10 11 16 17 19 21 23 24 25 26 27 28 30 31 1 Februari 10 15 16 Verboden zone Mag dat in Bagddad? De vrijbuiter Huwelijkslessen Immer will ich Dir gehóren Het zwarte schaap Opstand der legioenen Roekeloos avontuur in Alaska Santa, de slavin der ondeugd Humor uit de oude doos Terreur in Spanje De humorist Dol... driest... en dorstig Os bandeirantes Losgeslagen meisjes Misdadig zwijgen Mesties Psycho De prinses en de Amerikaan Fabriek van officieren Onder vreemde vlag Uit het leven van een zon dige vrouw Paspoort voor de hel Bandeloos De ridder zonder vrees Call-girls in gevaar maar een zomerliefde Het mes Makkers, staakt uw wild geraas Verandering van spijs doet... liefhebben Alleen de zon was getuige Dodend rendez-vous Een snippernacht Later zul je dansen...! O sole mio Zij kenden geen genade Boeven-ballade Dokter of misdadiger? Het gebeurde ergens in Frankrijk Zij was 13 jaar De derde sekse Bemin... en heers Tot het geld U scheidt... De diktatoren Een vrouw voor het leven De sprong in het leven Inspecteur Callaghan slaat weer toe Hyena's van een wereldstad Rue des prairies Onrijpe oogst lm weissen Rössl Petrus, de grote visser De angst heeft klauwen Ik ging door voor een blanke Geschonden paradijs De bekentenissen van een opiumeter De tanden van de duivel La frangaise et 1'amour Zoutwater spionnen De deur bleef gesloten Spel der sentimenten Captain Buffalo De bekroning Taiga Wir Kellerkinder Kop op... handen thuis De mysterieuze planeet Tussen kogels en granaten Watt en Half Watt in de penarie Nederland Fox City Fox Gofilex Standaard Warner Victoria M.G.M. Nederland Fox Paramount Filmtrust Paramount Warner Express Ufa-Filmex Spiendal Nederland Ned. Filmprod. Universal I.F.N. Standaard Meteor Ufa-Filmex Filmtrust Columbia Rank Gofilex Nova Nederland Rank Hafbo Columbia Filmtrust Warner Rank Nederland Meteor Warner City- Centra 63

Film | 1961 | | pagina 31