Toelichting van het Hoofdbestuur Toelichting van het Hoofdbestuur 10. Op het ogenblik geschiedt de vaststelling van lonen en andere arbeidsvoorwaarden in het bioscoopbedrijf krach tens een bindende toonregeling van het College van Rij ksbemiddelaars. Het systeem der bindende toonregelingen, zoals dit in de na-oorlogse jaren heeft gewerkt ingevolge het Buitengewoon Besluit Arbeidsverhoudingen 1945, is echter alleen bestemd geweest voor een overgangsperiode en zal te zijner tijd door de Regering worden beëin digd. Het Hoofdbestuur acht het evenwel noodzakelijk, dat de thans bestaande collectieve regeling der arbeids verhoudingen in het bioscoopbedrijf ook in de toekomst wordt gecontinueerd, hetgeen alsdan slechts mogelijk zal zijn door middel van het stelsel der collectieve arbeidsovereenkomsten. Tot het sluiten van zodanige overeenkom sten zijn op grond van artikel 2 van de Wet op de Collectieve Arbeidsovereenkomst uitsluitend bevoegd vereni gingen van werkgevers (of van arbeiders), wier statuten deze bevoegdheid met name noemen. De voorgestelde wijziging van de artikelen 2 en 3 der Statuten heeft dus ten doel het sluiten van C.A.O.'s door de Nederlandsche Bioscoop-Bond mogelijk te maken. Voorstel van het Hoofdbestuur tot wijziging van artikel 10 van het Algemeen Bondsreglement, in dier voege, dat de sub A genoemde bijdrage van donateurs (trices) wordt verhoogd van 100,— tot 250.— per jaar en aan artikel 10A de volgende zin wordt toegevoegd „Na afloop van de hierboven genoemde drie achtereenvolgende jaren zijn de donateurs (trices) telkens wederom verbonden voor een termijn van een jaar, tenzij donateurs (trices) zes maanden vóór de afloop van de termijn van drie jaren, respectievelijk van een termijn van een jaar, schriftelijk aan de Bond te kennen geven, dat zij niet langer donateurs (trices) wensen te zijn." Krachtens artikel 10 van het Algemeen Bondsreglement zijn de donateurs verplicht om zich voor een termijn van drie achtereenvolgende jaren tot het betalen van donatiegelden te verbinden. Volgens de huidige redactie houdt die verplichting dus op na afloop van deze termijn, zodat de Bond dan volkomen afhankelijk is van de wil van de donateurs terzake van de betaling van donatiegelden. Gebleken is, dat hierdoor uit een oogpunt van rechtszekerheid ongewenste situaties kunnen ontstaan. Met het oog hierop dient de verplichting tot betaling van donatiegelden naar de mening van het Hoofdbestuur ook na genoemd tijdvak van drie jaren te blijven gelden, tenzij de donateurs tevoren hebben doen weten, dat zij hun donateurschap wensen te beëindigen. Tevens komt het gewenst voor de hoogte der bijdragen meer m overeenstemming te brengen met hetgeen in de praktijk gebruikelijk is. 11. Verkiezing overeenkomstig artikel 12 der Statuten en artikel 12 van het Algemeen Bondsreglement van drie leden van het Hoofdbestuur in de vacatures, ontstaan door het periodieke aftreden van de heren Joh. Miedema te Sneek, Voorzitter, W. J. F. van Ewijk te Bussum en R. Uges te Rijnsaterwoude. Voor de vacature ontstaan door het periodieke aftreden van de heer Joh. Miedema is candidaat gesteld de heer Miedema voornoemd, directeur van de N.V. Bioscoop- en Theaterbedrijf Joh. Miedema, te Sneek. Voor de vacature ontstaan door het periodieke aftreden van de heer W. J. F. van Ewijk is candidaat gesteld de heer van Ewijk voornoemd, directeur van Netherlands Fox Film Corporation N.V.. te Bussum. Voor de vacature ontstaan door het periodieke aftreden van de heer R. Uges is candidaat gesteld de heer Uges voornoemd, directeur van de N.V. Scala Theater, te Rijnsaterwoude. 12 Benoeming ingevolge artikel 8 van het Filmbeursreglement van drie leden van de Filmbeurscommissie met het oog op het periodieke aftreden van de heren A. J. Dresscher te Amstelveen, C. Hart te Beverwijk en J. Nijland Sr. te Utrecht. 13. Vaststelling van de plaats waar de jaarvergadering in 1962 zal worden gehouden. 14. Rondvraag en sluiting. Hoogachtend, Namens het Hoofdbestuur JOH. MIEDEMA, Voorzitter. R. UGES, Secretaris. 38

Film | 1961 | | pagina 8