Publicatie Vijf Jaar Nederlandse Filmproductie groepen te weten: speelfilms met inbegrip van journaals, documentaire films, reclamefilms, teken- en poppenfilms, bedrijfs-, voorlichtings- en instructiefilms; bovendien wa ren in de benedenhall van het Rembrandt Theater bij wij ze van blikvanger enige zeer grote panelen aangebracht, waarop fraaie fotovergrotingen en diverse affiches prijk ten. Vrijwel alle leden-producenten hebben fotomateriaal ingezonden, dat in grootte varieerde tussen 30 x 40 cm en 50 x 170 cm. Slechts in enkele gevallen moest door het ontbreken van andere mogelijkheden ge bruik worden gemaakt van kleinere foto's. Het totaal aan tal geëxposeerde foto's en affiches bedroeg 182; voorts was een aantal fraaie attributen uit de teken- en poppen- filmindustrie te bezichtigen en werden diverse prijzen ten toongesteld, die Nederlandse filmers de laatste jaren op Internationale Filmfestivals hebben gewonnen. Tenslotte viel er een compleet decor met studio, camera en andere toebehoren te bewonderen, waarin werd ge toond, hoe een speelfilm opgenomen in de cabine van een vliegtuig tot stand kan komen. Dit decor, benevens de bouw van het geheel is ver vaardigd door de Cinetone Studio's te Amsterdam. Aan de bezoekers van de tentoonstelling, en dat waren er zeer velen, werd een overzichtelijke catalogus uitgereikt, waarin met betrekking tot de geëxposeerde foto's en an dere zaken de nodige gegevens voorkwamen. Een kijkje op een van de fraaie panelen van de tentoonstelling De Nederlandse jilm in foto. Door de Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmver huurders is tijdens de twee voorgaande Filmweken een fraaie geïllustreerde brochure uitgegeven betreffende de Nederlandse filmproductie. Teneinde niet in herhalingen te vervallen werd ditmaal een foto-tentoonstelling georga niseerd, doch daarnaast is tevens een eenvoudig boekwerk je uitgegeven waarin een zo volledig mogelijk overzicht wordt geboden van het werk van het Nederlands film- productiebedrijf gedurende de afgelopen vijf jaren. Het boekje bevat naast tal van andere gegevens, een opsomming van de documentaire en andere korte films, welke de verschillende producenten in de periode 1956 t/m 1960 hebben vervaardigd. Door middel van een titel- en een onderwerpregister kan men op gemakkelijke wijze de nodige gegevens over korte films van de laatste 5 jaren naslaan. De publicatie is blijkens de inleiding bedoeld voor op drachtgevers en allen die anderszins belangstelling hebben voor het werk van het Nederlandse filmproductiebedrij f. Zij kan worden beschouwd als een handige en volledige informatiebron met betrekking tot de verrichtingen van de Nederlandse filmindustrie sedert 1956 en wij geloven te mogen stellen, dat met deze publicatie wordt voorzien in een behoefte aan gecomprimeerd documentatiemateri aal, die op dit terrein bestond. 115

Film | 1961 | | pagina 13