Ontvangsten in Arnhem Evenals dat in voorgaande Filmweken het geval was zijn ook dit jaar in Arnhem weer diverse ontvangsten ge houden, waar de talloze Filmweekbezoekers de gelegen heid kregen op formele of informele wijze contacten te leg gen. Behalve de officiële ontvangsten waren er ook ver schillende bijeenkomsten met de vertegenwoordigers van de pers, die in grote getale aanwezig waren, georganiseerd om hun de „nieuwsgaring" te vergemakkelijken. Dat begon al voor de Filmweek officieel een aanvang had genomen, namelijk op maandagmiddag, toen in de Caveau van het Rembrandt Theater tijdens een informeel samenzijn de pers de gelegenheid kreeg om kennis te ma ken met de Zweedse actrice Bibi Andersson, die 's ochtends op Schiphol was gearriveerd en door de heer S. Barn- stijn van D.L.S. Film Holland N.V. naar Arnhem was ge bracht. In het gesprek met de pers ontpopte mevrouw Anders son zich als een sympathieke, intelligente jonge vrouw, volkomen wars van sterallures", die met kennis van za ken over het onderwerp film wist te spreken en de jour nalisten duidelijk en overtuigd van repliek diende. Aan het einde van dezelfde middag hield de Raad van Europa ter gelegenheid van de uitreiking van de Filmprijs van de Raad van Europa, die 's avonds plaatsvond, een ontvangst in paviljoen Sonsbeek, die mede door het bij zonder fraaie zomerweer een zeer geanimeerd karakter kreeg. Na afloop van de openingsvoorstelling op maandag avond 5 juni hield het gemeentebestuur van Arnhem een ontvangst in restaurant Royal, die een waardig besluit van deze eerste dag vormde. Dinsdag 6 juni vond na afloop van de middagvoorstel ling in de Caveau van het Rembrandt Theater een ont vangst plaats, die was georganiseerd door N.V. Standaard- films, het filmverhuurkantoor, dat de film ,.A Doublé Tour" van Claude Chabrol, die zojuist was vertoond, in ons land uitbrengt. De heer Jean Néry, vertegenwoordiger van Unifrance Film, hield aan het einde van de middag voorts een ont vangst in het Provinciehuis, waar zeer velen hun opwach ting kwamen maken. Woensdagmiddag ontving Filmverhuurkantoor Centra- film N.V. na afloop van de voorstelling van ,.Der Letzte Zeuge" van Wolfgang Staudte de pers in de Caveau van het Rembrandt Theater. Centrafilm heeft ,,Der Letzte Zeuge" voor ons land in distributie. Aansluitend aan deze ontvangst organiseerde het Stich tingsbestuur in de bar van hotel Haarhuis een cocktail party voor de pers, waar ook de Weense filmregisseur Edwin Zbonek, van wie 's avonds de Film „Am Galgen hangt die Liebe" in het Rembrandt Theater werd ver toond, aanwezig was, vergezeld door de heer H. S. Boek man, directeur van de N.V. Filmtrust, die de film van Zbonek in Nederland heeft uitgebracht. Ook tijdens deze party heeft de pers de gelegenheid ten volle benut om met de heer Zbonek van gedachten te wisselen. Dat de Internationale Filmweek te Arnhem ook in het buitenland een goede naam heeft bleek vrijdagmiddag, toen in restaurant Royal een ontvangst plaatsvond, die was georganiseerd door Technicolor Limited uit Londen, een maatschappij, die reeds sedert jaren nauwe banden heeft met de Nederlandse filmindustrie en vooral veel Neder landse documentaires heeft afgewerkt. In de bovenfoyer van het Rembrandt Theater, waar ook de fototentoonstelling over de Nederlandse filmindustrie was ingericht, hielden de Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten van de Nederlandsche Bioscoop-Bond en de Nederlandse Beroepsvereniging van Filmers zater dagmiddag een geslaagde ontvangst. Tenslotte was er dan op de sluitingsavond van de Film week een ontvangst van het bestuur van de Stichting Inter nationale Filmweek Arnhem 1961 in het paviljoen Sons beek. Tijdens een door het bestuur van de Stich ting Internationale Filmweek Arnhem 1961 georganiseerde coctailparty kregen de ver tegenwoordigers van de pers gelegenheid om van gedachten te ivisselen met de Weense filmregisseur Edivin Zbonek, iviens film „Am Galgen hangt die Liebe"' tijdens de Filmweek werd vertoond. 116

Film | 1961 | | pagina 14