Openlucht voorstellingen Technicolor Limited te Londen organi seerde in het kader van de Filmueek een ontvangst in restaurant Royal. De burge meester van Arnhem, de heer Ch. G. Mal ser, de voorzitter van het Stichtingsbestuur, de heer A. Delorm, de heer Joh. Miedema en mr F. Bush van Technicolor (van links naar rechts) raakten daarbij in een geani meerd gesprek. Traditiegetrouw werden ook ditmaal in het kader van de Filmweek Arnhem een tweetal openluchtvoorstellingen ten behoeve van het Arnhemse publiek gegeven. Ons werd daartoe in afwijking van voorgaande jaren het Koningsplein aangewezen, zijnde een vrij groot terrein naast de schouwburg. Onder supervisie van de Technische Dienst van de Bond is door het aannemingsbedrijf G. W. J. Sanders te Arn hem, wederom het beproefde systeem gevolgd van het op trekken van een forse constructie van stalen steigerbuizen waartegen op een ondergrond van hout een uit boardpla- ten bestaande projectiewand werd bevestigd. Deze wand had een hoogte van negen meter bij een breedte van vijf tien meter, een widescreen formaat dus. Het geheel be vond zich op een hoogte van ruim drie meter boven de straat zodat een goed zicht op het te projecteren beeld was verzekerd. De boardplaten werden tweemaal met wa tervaste dofwitte saus behandeld, hetgeen gezien de he vige regenval die de eerste voorstelling op 6 juni onmo gelijk maakte, geen overbodige weelde was. Dank zij deze behandeling doorstond het scherm de zondvloed van 6 juni naar behoren. De projectiecabine, bestaande uit een zogenaamde direc tiekeet die op een paalwerk twee meter boven het straat oppervlak was geplaatst, bevond zich op zeventig meter afstand van het scherm en was ditmaal uitgerust met een Philips flitsprojector en transistor geluidsversterkers, die daartoe geheel belangeloos door Philips te Eindhoven ter beschikking waren gesteld. Zoals bekend betreft het hier een projector met pulserende lichtbron en wel zodanig, dat 72 maal per seconde een heldere lichtflits wordt ge produceerd. De constructie van het geheel maakt de vlin der overbodig daar ervoor is gezorgd, dat het filmtran- De openluchtvoorstellingen wisten het Arnhemse publiek ten zeerste te boeien. sport in de donkere perioden valt, dat wil 'eggen steeds op het moment, dat de lamp geen lichtstoot geeft. Uitvoe rige gegevens zijn te dezer zake in aflevering no. 206 van november/december 1958 van Film gepubliceerd. 117

Film | 1961 | | pagina 15