Binnenkort. Tennistoernooi 1961 9? Deze pulslamp leverde in Arnhem een geweldige hoe veelheid licht waarmede het projectieoppervlak van 135 vierkante meter zeer fraai werd verlicht. Er werd een licht sterkte van bijna 100 lux gemeten, hetgeen bij deze afme tingen zeer veel is en overeenkomt met de mogelijkheden van een 100 a 120 ampère booglamp. Het betrof hier dan ook een nog experimentele nieuwe soort flitslamp die in de nabije toekomst ook voor de bioscopen ter beschikking zal komen. Wij willen zeker niet nalaten op deze plaats Phi lips nogmaals van onze bewondering en erkentelijkheid te doen blijken voor hetgeen op technisch gebied is gepres teerd. Wat de voorstellingen zelf betreft kan worden vastge steld, dat de beeld- en geluidskwaliteit uitstekend waren. Zoals gezegd, moest de op dinsdag 6 juni geprogram meerde voorstelling wegens het slechte weer vervallen en zij werd verschoven naar woensdag 7 juni; het weer was toen redelijk. Vertoon werd de nieuwe korte Neder landse kleurenfilm „Romance in Blauw" van de N.V. Multifilm onder regie van P. Alsemgeest. Deze fraaie film over tropische aquariumvissen werd met veel belangstel ling door het publiek gevolgd. Hierna is een hoofdfilm vertoond, te weten „Gouden Bergen" van de N.V. Centra- film, zijnde een komische film van de Deense regisseur Gabriel Axel, welke film twee jaar geleden tijdens de filmweek zijn première beleefde. Ook deze film viel, gelet op de vele lachsalvo's, bij het publiek in de smaak. Op vrijdag 9 juli vond vervolgens de tweede voorstel ling plaats waarbij de volgende documentaire films op het doek verschenen: „Souvenirs of Sweden" uitgebracht door D.L.S. Film, een interessante kleurenfilm over het Zweed se landschap; Karriere im Galopp" uitgebracht door de N.V. Lumina Film, een belangwekkende film over paar denfokkerij en -dressuur; „Piccolo, Saxo Co"; een gees tige en tevens leerzame poppenfilm over muziekinstrumen ten van de N.V. Joop Geesink's Filmproductie „Dolly- wood" en tenslotte de lange documentaire film over de ontsluiting van het Surinaamse binnenland „Gevleugelde Verovering" van P. Creutzberg, uitgebracht door de N.V. Hafbo. Ook dit programma werd door het publiek met interesse gevolgd. Mede door de weersomstandigheden was er wat minder belangstelling dan bij vorige gelegenheden, maar de voorstellingen waren niettemin succesvol. Ter gelegenheid van de Internationele Filmweek Arnhem 1961 heeft de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders een boekwerkje het licht doen zien, dat de veelbelovende titel „Binnenkortdraagt. De gezamenlijke Neder- landsche Filmverhuurders geven in dit boekje een zij het natuurlijk niet volledig overzicht van de films, die in de komende maanden van het seizoen 1961'62 in première zullen gaan. In het bestek van veertig bladzijden worden 38 belang rijke films aangekondigd. Het grootste gedeelte van de be schikbare ruimte wordt in beslag genomen door foto's. Een korte tekst bevat bij elke film een korte typering en de namen van de regisseur, de spelers en het filmverhuur kantoor, dat de film in Nederland in roulatie brengt. De jonge ontwerper Wim Wandel heeft het omslag en de lay-out verzorgd. Het boekje, dat een oplage had van zesduizend exem plaren, is toegezonden aan de leden van de Bond, aan de genodigden van de openings- en slotvoorstelling van de Filmweek en aan de gehele Nederlandse pers. Bovendien is het boekje uitgereikt aan het publiek, dat de voor stellingen, die in het kader van de Filmweek werden ge geven, bezocht. De overige exemplaren zijn doelmatig over het land verspreid. De Bedrijfsafdeling heeft bovendien aan de bezoekers van alle elf filmvoorstellingen een programma uitgereikt. Het buitenblad, dat werd ontworpen door de heer Wandel, had voor elke voorstelling een andere kleur. Het boekwerkje „Binnenkort en de programma's vielen bij het publiek bijzonder in de smaak. De buitenvitrine van het Rembrandt Theater werd op fraaie wijze ingericht en er werd zorg gedragen, dat het reclame-materiaal van de film, die zou worden vertoond, op verantwoorde wijze werd uitgestald. De Commissie-Arnhem van de Bedrijfsafdeling, die onder voorzitterschap stond van de heer P. Kijzer, heeft deze initiatieven genomen en uitgewerkt. De leden van deze commissie komt alle lof toe voor het succes van deze ge meenschappelijke demonstratie van de leden van de Be drijfsafdeling Filmverhuurders. Op het tennispark Beekhuizen is ook deze keer tijdens de Filmweek een tennistoernooi gehouden, waaraan onge veer dertig leden van de Nederlandsche Bioscoop-Bond hebben deelgenomen. De organisatie van het toernooi be rustte bij de heren G. Dujardin, J. Hufferman en H. Miedema, die voor een uitstekend verloop van deze krachtmeting hadden gezorgd. De uitslagen van de wedstrijden waren als volgt: Dames dubbel: 1. mevrouw Paerl—mevrouw Hufferman; 2. me vrouw van Royenmejuffrouw van Royen. Heren dubbel: 1. de heren Hughan en Herzet; 2. de heren C. Roem en C. Blad (Kleijn)3. de heren B. van Royen en J. Hufferman; 4. de heren L. Paerl en J. Smulders (van Laar). Gemengd dubbel: f mevrouw B. van Royen—de heer L. Paerl; 2. mejuffrouw R. van Royen—de heer J. Paternotte; 3. mevrouw Hufferman (mevrouw Miedema) de heer B. van Royen; 4. mevrouw Bladde heer Blad. (De tussen haakjes geplaatste namen zijn die van plaatsvervan gers). Na afloop van het toernooi reikte de heer R. Uges, lid van het Hoofdbestuur, de eerste prijzen in de verschillende groepen uit. De overige prijzen werden uitgereikt door de heer H. Miedema. Alle deelnemers ontvingen het tradi tionele bekertje. Bijdragen voor het aanschaffen van de prijzen werden verkregen van het Hoofdbestuur, de plaatselijke en pro vinciale afdelingen, de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders, de Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten en de heer C. van Willigen. 118

Film | 1961 | | pagina 16