Algemeen Bedrijfsreglemeni Liquidatie waarborgsom Nederlandse films in het buitenland Nieuwe naam- en adreslijst Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk gehouden vergaderingen besloten toestemming te verlenen als be doeld in het Algemeen Bedrijfsreglement aan: de N.V. Maatschappij Tuschinski te Amsterdam, tot het gaan exploiteren van de permanente bioscoop-A: Capitol Theater te Rotterdam, welke tot dusverre in het Bedrij f s- register stond ingeschreven ten name van de N.V. Capitol Theater; de N.V. Maatschappij Tuschinski te Amsterdam, tot ver vanging van de in de oorlog verwoeste bioscoop Studio '32 te Rotterdam, door vestiging van een nieuwe permanente bioscoop-A: onder de naam Studio '61, in het pand van het bestaande Capitol Theater aldaar, hetwelk daartoe zal worden verbouwd en verkleind; de Firma Biemans' Bioscopen te Oisterwijk, tot het overnemen en voortzetten van de permanente bioscoop-A: Royal Cinema (thans genaamd „Ambassade") te Tilburg, welke tot dusverre in het Bedrijfsregister stond ingeschre ven ten name van de heer F. A. J. M. Franken de N.V. Hollandfilm te Amsterdam, tot het overnemen en voortzetten van de permanente bioscoop-A: Capitol Theater aldaar, welke bioscoop tot dusverre in het Be drijfsregister stond ingeschreven ten name van de N.V. Rema; de heer A. van Nouhuys te West-Terschelling (gemeente Terschelling) tot het verplaatsen van de te zijnen name in het Bedrijfsregister ingeschreven permanente bioscoop-A: West-End Theater aldaar, naar zaal Actania te Midsland (gemeente Terschelling). Voorts heeft het Hoofdbestuur bevestigd, dat in het Bedrijfsregister zijn uitgeschreven de voorheen ten name van de N.V. Maatschappij Tuschinski ingeschreven ver woeste bioscopen Grand Theater en Olympia Theater te Rotterdam, alsmede dat ten name van de N.V. Capitol Theater in dat register voorlopig blijft ingeschreven de verwoeste bioscoop City Theater te Rotterdam, zulks in aanmerking nemende de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken, waarbij destijds aan Tuschinski N.V. toe stemming werd verleend voor de vestiging van een nieuwe permanente bioscoop-A aan het Zuidplein te Rotterdam, welke vestiging geacht wordt te geschieden ter vervanging van de in de oorlog verwoeste bioscoop City Theater. Hieraan is de restrictie verbonden, dat de inschrijving tevens eindigt, indien de herbouwplannen niet worden gerealiseerd. Beëindiging lidmaatschap Wegens verlies der vereisten zijn van het lidmaatschap van de Bond vervallen de heer F. A. J. M. Franken, voormalig exploitant van de Royal Cinema te Tilburg; de N.V. Rema te Amsterdam, voormalig exploitante van het Capitol Theater aldaar. In verband met de beëindiging van het lidmaat schap van de heer F. A. J. M. Franken, voormalig exploitant van de Royal Cinema te Tilburg, en van de N.V. Rema te Amsterdam, voormalig exploitante van het Capitol Theater aldaar, worden de leden van de Bond en van de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten uitgenodigd, even tuele vorderingen binnen acht dagen na de verschij ning van deze publikatie schriftelijk bij het Bonds bureau in te dienen. Toelating lidmaatschap Tot het lidmaatschap zijn toegelaten: de Firma Elverding Duiveman, Hermelijnstraat 1 te Nijmegen (firmanten de heren K. W. Elverding en G. Duiveman), exploitante van de permanente bioscoop-A: Theater Junushoff te Wageningen; de N.V. Rotterdamse Maatschappij tot Exploitatie van Filmtheaters „Romef", Marnixstraat 404 te Amsterdam (directeuren P. Kijzer en Mr P. A. Meerburg), exploitante van de permanente bioscoop-A: Kriterion Theater, Groot handelsgebouw te Rotterdam; de N.V. Noorderlicht, Koningin Julianastraat 15-17 te Tilburg (directeuren H. C. v. d. Waarden en C. G. M. Legro), exploitante van Theater Noorderlicht aldaar. Tijdens het Elfde Internationale Filmfestival te Berlijn, dat van 23 juni tot en met 4 juli is gehouden, zijn drie Nederlandse films vertoond: de speelfilm „Makkers staakt uw wild geraas" van Fons Rademakers, die in Duitsland de titel „...wenn es Euch nicht von Herzen geht" draagt en de kort films „De Lage Landen" van George Sluizer en „Het Huis" van Louis A. van Gasteren. Bij de prijsuitrei king kregen „Makkers staakt uw wild geraas" en „De Lage Landen" elk een Zilveren Beer. Bij de voorstellingen van Nederlandse films was zowel de Bondsvoorzitter, de heer Joh. Miedema, als de Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bos man, aanwezig. Aan het Vijftiende Internationale Filmfestival te Edin- burgh, dat van 20 augustus tot en met 2 september plaats vindt, zal Nederland deelnemen met de speelfilm „Het Mes" van Fons Rademakers en eveneens met „De Lage Landen" en „Het Huis". De Nederlandse inzending naar het Filmfestival van Moskou, dat van 9 tot en met 23 juli plaatsvindt, bestaat uit de korte film „Stretta" van de jonge filmer J. Wiert- sema, terwijl hors de concours zal worden vertoond „De Lage Landen" van George Sluizer. Tijdens het eerste Internationale Filmfestival te Bos ton, dat begin juni is gehouden heeft de lange documen taire in kleuren „Faja Lobbi", die Herman van der Horst in Suriname heeft gemaakt, een eerste prijs gekregen. N.V. Joop Geesink's Filmproductie „Dollywood" en N.V. Starfilm hebben op het achtste Internationale Re clamefilmfestival te Cannes, dat werd gehouden van 12 tot en met 16 juni, niet minder dan zes prijzen gewonnen. Te Cannes werden ongeveer 1100 reclamefilms, afkomstig uit 28 landen, vertoond. Op het ogenblik is in druk een naam- en adreslijst voor 1961/1962. Het ligt in de bedoeling, dat deze lijst tegen eind juli verschijnt en aan de leden wordt toegezonden. De leden die daaraan behoefte hebben, kunnen extra lijsten bestellen tegen een prijs van 2,per stuk. Er zal tevens een beperkte voorraad gecartonneerde lijsten be schikbaar zijn, waarvan de kosten 3,per exemplaar bedragen. 132

Film | 1961 | | pagina 30