TBelasting op vermakelijkheden Hengelo Medemblik Monster Nederlandse Filmacademie reikte diploma's uit In Memoriam In Hengelo is op 27 mei de nieuwe verordening op de heffing van vermakelijkheidsbelasting met het verkrijgen van de Koninklijke goedkeuring op het desbetreffende raadsbesluit in werking getreden. In Hengelo is thans een tarief van 25 procent van kracht voor gewone bioscoop voorstellingen; voordien bedroeg het tarief 35 procent. Het uitzonderingstarief van twintig procent voor voor stellingen met films als bedoeld in artikel 1, lid 2, onder 2e van de Bioscoopwet is gehandhaafd. De Raad van de gemeente Medemblik heeft in zijn ver gadering van 27 juni zijn goedkeuring gehecht aan een voorstel van het College van Burgemeester en Wethou ders tot wijziging van de verordening op de heffing van vermakelijkheidsbelasting. Volgens de bestaande verordening in Medemblik be draagt de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstel lingen twintig procent van de bruto-opbrengst van de toe gangsgelden. In de verordening is thans een nieuwe bepaling inge voegd, waarin een uitzonderingspercentage van vijftien procent is opgenomen ..wanneer het betreft bioscoopvoor stellingen, waarin films worden vertoond, die door de in artikel 15 van de Bioscoopwet bedoelde centrale com missie zijn goedgekeurd als betrekking hebbende op on derwerpen van wetenschap, nijverheid, landbouw en han del als bedoeld in artikel 1, tweede lid onder 2e van ge noemde wet, met dien verstande, dat een van deze films tenminste een lengte moet hebben van 2500 meter". De nieuwe verordening zal in werking treden op de dag na die. waarop de Koninklijke goedkeuring ter kennis van het gemeentebestuur zal zijn gekomen. De Raad van de gemeente Monster heeft in zijn verga dering van 30 mei zijn goedkeuring gehecht aan een voor stel van het College van Burgemeester en Wethouders tot verlaging van het tarief van de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen. Het tarief van de vermakelijkheidsbelasting voor bio scoopvoorstellingen bedraagt in de gemeente Monster thans twintig procent. Overeenkomstig het voorstel van Burge meester en Wethouders zal dit tarief behoudens Konink lijke goedkeuring tot vijftien procent worden terugge bracht. De Nederlandse Filmacademie, die in 1958 is opgericht door het Nederlands Filminstituut op instigatie en met fi nanciële steun van de Nederlandsche Bioscoop-Bond, heeft thans voor de tweede keer een aantal gediplomeerde cur sisten afgeleverd. Aan alle achttien leerlingen kon aan het einde van het cursusjaar een diploma worden uitge reikt. Het betreft hier de heren T. H. Bakker, J. Boon, J. A. Cornelis, C. L. van der Groep, J. Goudsmit, G. S. Hannema, H. Hart, M. van Huystee, A. Kaptein, A. J. Krechting, B. van der Lecq, H. J. Meier, J. Metz, H. Meul- man, P. A. Pattipilohy, Ch. J. Stuur, P. J. Venema, Th. van der Wal. Vorig jaar werden twaalf diploma's voor de leergang ..Scenario en draaiboek" en vijf voor de leergang „Film- handel" uitgereikt. De plechtigheid werd behalve door het curatorium van de Filmacademie bijgewoond door vertegenwoordigers van de Afdeling Nijverheidsonderwijs en van de Afdeling Kunsten van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen. De Nederlandse Filmacademie beoogt de opleiding van jongelui, die zich een positie willen verwerven in de we reld van de filmproductie of de filmhandel. De opleiding omvat een grondige oriëntatie in de voornaamste sectoren van het filmwezen, zowel in theoretisch als in prsctisch opzicht. Voorts wordt veel aandacht geschonken aan de algemene vorming op filmgebied: de ontwikkeling van een eigen visie op het verschijnsel film, van een besef van de communicatieve, artistieke en sociale eigenschappen, mogelijkheden, werkingen en effecten van de film. Na een langdurig ziekbed is te Bilthoven in sanatorium Berg Bos op 3 juni j.1. overleden de heer W. C. van de Paverd, kort nadat hij de wens te kennen had gegeven het lidmaatschap van de Bond te beëindigen wegens over dracht van de Centraal Bioscoop te Amsterdam aan een andere ondernemer. De heer Van de Paverd bereikte de leeftijd van 65 jaar. Het Hoofdbestuur heeft de familie van de overledene schriftelijk van zijn deelneming met het heengaan van haar broeder, zwager en oom doen blijken. Het was even als het Bestuur van de Afdeling Amsterdam door de heer W. F. Dubbeldam, Voorzitter der Afdeling, vertegen woordigd bij de teraardebestelling van het stoffelijk over schot in het familiegraf op het R.K. Kerkhof St Barbara op donderdag 8 juni j.1. Namens het Afdelingsbestuur was voorts aanwezig de heer J. van der Horst, secretaris. Een graftak van de Afdeling Amsterdam dekte de baar. In de leeftijd van 63 jaar overleed te Oss mevrouw A. M. M. Heuvers-Van de Wouw, mede-exploitante van het Royal Theater aldaar. Het Hoofdbestuur heeft de kinderen en verdere familie van mevrouw Heuvers schriftelijk deelneming betuigd met haar heengaan en liet zich bij de uitvaart vertegenwoor digen door Drs J. A. M. Bouts uit Geleen, die tezamen met de heer Peter Vink te Deurne, bestuurslid van de Afdeling Het Zuiden, de familie Heuvers condoleerde met haar verlies. Er was namens de Afdeling tevens een krans gezonden. De begrafenis vond plaats op 12 juni j.1. na de solemnele uitvaartdienst in de parochiekerk van de H. Gerardus Majella te Oss. Hoewel het geen usance is, dat in dit orgaan het heen gaan van anderen dan leden van de Bond, respectievelijk hun bestuurders, wordt herdacht, moet ditmaal in twee gevallen een uitzondering worden gemaakt. In de eerste plaats gedenken wij het overlijden van Mevrouw C. J. Sprenger-Boon, die als leidster was ver bonden aan het Luxor Theater te Groningen. Zij trad in deze zaak op namens de directie van dit bedrijf en was een bekende en geziene figuur, zowel bij haar collega's in het Noorden als bij de filmverhuurders, waarmede door de 134

Film | 1961 | | pagina 32