Een vrolijke zivempartij met de Koningin als geïnteresseerd toe schouwster. Naaast de Koningin de Voorzitter van de Stichting Bio-Vacantieoord. de heer Joh. Miedema. een uiteenzetting te geven van het werk van Bio-Vacantie- oord en haar een verslag van de werkzaamheden van de Stichting over 1960 met een korte samenvatting van de historie van Bio-Vacantieoord aan te bieden. Daarna be zichtigde Hare Majesteit het sportzaaltje van de kinderen, de slaapvertrekken, het ziekenzaaltje en de handwerkzaal. Grote belangstelling legde de vorstin aan de dag voor de maquette van het Bio-Herstellingsoord voor Minder-Valide Kinderen te Arnhem, die in een van de zalen was opge steld. De heer Miedema gaf bij deze maquette een toe lichting op de zich steeds uitbreidende werkzaamheden van de Stichting te Arnhem. Via de mulle zandpaadjes wandelde de Koningin ver volgens naar het sportgebouwtje, waar de kinderen een zwemdemonstratie gaven. Hare Majesteit verbleef hier veel langer dan voorzien was. Zij toonde zich onvermoei baar, was kennelijk opgetogen over hetgeen zij te zien kreeg en onderhield zich minzaam met hen, die haar van voorlichting dienden. .,Ik zou hier best een dagje willen blijven'', vertrouwde zij de directrice toe en met deze spontane uitlating is de sfeer getekend, waarin zich het Koninklijk bezoek voltrok. Hoewel inmiddels het tijdschema reeds ver was over schreden begaf het hoge gezelschap zich daarop het was al half zeven geworden met het dagelijks bestuur naar het hoofdgebouw voor het gebruiken van verversingen. Daarbij gaf de Koningin uiting aan haar grote belangstelling voor het werk van het Bio-Vacantie oord en betuigde zij haar dank aan het Stichtingsbestuur en de directrice voor de hartelijke ontvangst. Uitgeleide ge daan door een zingende kinderschare begaf de Koningin zich vervolgens naar Soestdijk. Het vorstelijke bezoek aan het Bio-Vacantieoord te Ber gen vormt de bekroning op de jarenlange werkzaamheid van dit instituut en uit alles is duidelijk gebleken, dat dit werk de Koningin ten zeerste interesseert. Zij heeft dan ook haar grote tevredenheid uitgesproken over de resul taten, die met dit werk in de afgelopen jaren zijn behaald. De glans van dit Koninklijke bezoek straalt af op het gehele film- en bioscoopbedrijf en de schare van ontel bare medewerkers: collectanten, telsters, gevers en ande ren, die het werk van de Stichting steeds met zoveel animo hebben gesteund. Het bezoek zal zonder twijfel een stimu lans zijn om onversaagd verder te gaan en de beste krach ten en gaven in dienst te blijven stellen van het mooie werk. dat door de Stichting Bio-Vacantieoord ten bate van het misdeelde kind wordt verricht. 106

Film | 1961 | | pagina 4