Vertegenwoordiging van het Hoofdbestuur Algemeen Bedrijfsreglemeiit Liquidatie waarborgsom De Ledenraad heeft in zijn laatstelijk gehouden verga dering behandeld een hoger beroep van de heer W. A. I' eber te Alkmaar, ingesteld tegen de beslissing van het Hoofdbestuur dd. L3 april 1961. waarbij hem ten tweeden malen de toelating tot het lidmaatschap van de Bond en de inschrijving te zijnen name in het Bedrij f sregister van de permanente biscoop-A: ictoria Theater Ie Alkmaar was geweigerd. De Ledenraad heeft het beroep ongegrond verklaard en de beslissing van het Hoofdbestuur bevestigd. Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk gehouden vergadering besloten toestemming te verlenen als be doeld in het Algemeen Bedrijfsreglement aan: de heer J. W. A. Weber tol het gaan exploiteren van de permanente bioscopen-A: Cinema en Bex Theater te Alkmaar, welke bioscopen tot dusver in het Bedrij f sregis ter stonden ingeschreven ten name van de Firma Bioscoop exploitatie J. C. Weber. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zitting \an 5 juli besloten de gevraagde toestemming als bedoeld in artikel 7 van het Algemeen Bedrijfsreglement te verlenen aan de heer j. Duynhouwer te Werkendam om toestemming tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bio- -coop-B in het Dorpshuis te Bijswijk (N.Br.). De Commissie \ieuwe Zaken heeft in haar zitting van 5 juli besloten de gevraagde toeslemming als bedoeld in artikel 7 van genoemd reglement te weigeren aan: de heer H. S. Kijlstra te Drachten om toestemming tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop- A in gebouw De Lawei te Drachten I Gem. Smallinger- land). De Commissie Nieuwe Zaken heeft op 5 oktober beslo ten de gevraagde toestemming te verlenen als bedoeld in artikel 7 van genoemd reglement aan: De heer A. H. Weber te Alkmaar lot het gaan exploi teren van een permanente bioscoop-A in het pand van het voormalige ictoria Theater te Alkmaar. Aanmelding lidmaatschap Voor liet lidmaatschap van de Bond hebben zich aan gemeld: de heer J. W. A. Weber, die de permanente bioscopen Cinema en Bex Theater te Alkmaar gaat exploiteren; de heer A. H. Weber, die te Alkmaar de permanente bioscoop-A in het pand Langestraat 82 (het voormalige ictoria Theater) wenst te exploiteren op grond van de desbetreffende beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken. Beëindiging lidmaatschap Wegens verlies der vereisten is van het lidmaatschap van de Bond vervallen: De Firma Bioscoopexploitatie J. C. Weber l firmanten: J. C. Weber en J. W A. Weber). die tot dusver stond in geschreven als exploitante van de bioscopen-A: Cinema en Bex Theater te Alkmaar, welke bioscopen zijn over gedragen aan de heer J. W. A. Weber persoonlijk. In verband met het beëindigen van het lidmaatschap van wijlen de beer W C. v. d. Paverd. voormalig ex ploitant van de Centraal Bioscoop te Amsterdam, de Firma Bioscoopexploitatie J. C. Weber, voormalig exploitante van de bioscopen Cinema en Rex te Alk maar, alsmede van wijlen de lieer A. W. Smit. voor malig exploitant van W alter Smith's Filmproductie te "s-Gravenhage, worden de leden van de Bond en de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame- Exploitanten uitgenodigd eventuele vorderingen bin nen acht dagen na de verschijning van deze publicatie schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen. Onder grote belangstelling, vooral ook van de zijde van het Nederlandse film- i u bioscoopbedrijf, heeft de heer J. H. Kroon te Zwolle tijdens een receptie, die op 28 juli in hotel W ientjes is gehouden, het vijftigjarig bestaan van bioscoop ..De Kroon" gevierd, \amens het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond hield de Bonds voorzitter, de heer Joh. Miedema een toespraak. Namens de Afdelingsraad en de Nederlandsche ereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten was aanwezig de heer J. Nijland Jr. Voorts gaf ook de Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman, van zijn belangstelling blijk. De Firma Biemans Bioscopen te Oisterwijk heeft op 3 juli haar nieuwe bioscoop Ambassade te Tilburg officieel in gebruik genomen. oordien stond deze bioscoop onder de naam Roval Cinema ingeschreven ten name van de heer F. A. J. M. Franken, die de exploitatie heeft beëin digd. Bij de openingsplechtigheid heeft drs. J. A. M. Bouts hel Hoofdbestuur vertegenwoordigd. Na enige tijd gesloten zijn geweest in verband met een verbouwing en modernisering opende het Luxor Theater van de heer W. Beinigert te Appingedam op 14 septem ber tijdens een speciale voorstelling opnieuw zijn deuren. Namens het Hoofdbestuur was bij deze gebeurtenis aan wezig de heer J. Nijland Jr. De Bondsvoorzitter, de heer Joh. Miedema. en de Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman, vertegenwoor digden het Hoofdbestuur bij de herdenking van het tien jarig beslaan van de Nederlandse Televisie Stichting, welke herdenking op 2 oktober plaats vond in het stad huis te Hilversum. De promotie van de L trechtse predikant ds. A. Dron- kers. die op 5 oktober aan de rijksuniversiteit te Utrecht de graad van doctor in de godgeleerdheid verw ierf met i en proefschrift ..De religieuze film, een terreinverken ning'', werd namens het Hoofdbestuur bijgewoond door de Bondsdirecteur. De heer Bosman was eveneens aanwezig bij de open bare les. waarmede mr S. C. H. Nederburgh op 10 okto ber het ambt van privaaldocent in het internationale fis cale recht aan de Gemeente Universiteit te Amsterdam i an\ aardde. 151

Film | 1961 | | pagina 5