INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER dat aldaar verschenen zijn eiser persoonlijk en diens rechtskundig raadsman, mr J. Boor, alsmede mr R. J. Polak, rechtskundig raads man van gedaagde; dat eiser in hoofdzaak heeft verklaard, dat er op 20 juni 1961 ten overstaan van het Dagelijks Bestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond tussen partijen wilsovereenstemming is bereikt over de toevoeging van de arbitrageclausule van het tussen hen bestaand contract: dat mr Polak namens gedaagde in hoofdzaak heeft verklaard dat gedaagde persisteert bij het standpunt, dat de Commissie niet bevoegd is in het onderhavige geschil uitspraak te doen, omdat niet voldaan is aan artikel 1 van het Arbitrage Bondsreglement in verband met het bepaalde in artikel 623 van het Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering; dat mr Boor namens gedaagde in hoofdzaak heeft verklaard, dat het Arbitrage Bondsreglement als grondslag voor de bevoegdheid der Commissie van Geschillen geen acte van compromis voor schrijft; dat er tussen partijen mondeling is overeengekomen een arbitrageclausule aan het contract toe te voegen, zodat daarmede aan het bepaalde van artikel één onder A.c. van het arbitrageregle ment is voldaan; dat weliswaar gedaagde later geweigerd heeft de overeenkomst betreffende de arbitrage te ondertekenen, maar dat zulks niet afdoet aan de bereikte wilsovereenstemming; dat de Commissie, mocht zij daaraan twijfelen, de leden van het Dage lijks Bestuur als getuigen zou kunnen horen; dat overigens artikel één A van het arbitragereglement kennelijk de bedoeling heeft aan de Bondsarbitrage te onderwerpen alle geschillen tussen hen, die bij de Bond betrokken zijn; dat dit op beide partijen van toe passing is, aangezien gedaagde lid is van de Bond en eiser zeer nauw betrokken is bij een ander lid van de Bond OVERWEGENDE: dat in artikel één onder A.c. van het Arbitrage Bondsreglement van de Nederlandsche Bioscoop-Bond is bepaald, dat aan de Bondsarbitrage onderworpen zijn alle geschillen, waaromtrent door het daarbij betrokken lid van de Bond met de andere partij is overeengekomen, dat zij ter beslechting zullen worden onderwor pen aan de arbitrage van de Bond: dat dit artikel steunt op en niet los te maken is van artikel 620 lid 3 van het Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering, luidende: „Men kan zich zelfs vooraf verbinden om geschillen, welke in het vervolg mochten kunnen opkomen, aan de uitspraak van scheids mannen te onderwerpen: dat vaststaat, dat partijen eerst nadat het onderhavige geschil is ontstaan, met elkaar gesproken hebben over het onderwerpen van hun geschil aan de Bondsarbitrage en de behandeling van dit ge schil derhalve niet tot de competentie der Bondsarbitrage, als aan gegeven in artikel één A.c. van het Arbitragereglement, behoort: dat derhalve in het onderhavige geval het geschil alleen aan arbitrage kan worden onderworpen, indien beide partijen een acte van compromis ondertekenen, welke acte ingevolge artikel 623 lid 2 van het Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering moet bevat ten: de onderwerpen van geschil en de voornamen, namen en woonplaatsen van partijen, mitsgaders de namen en woonplaatsen van de scheidsman of de scheidsmannen: dat zo er al zulk een acte van compromis zou zijn hetgeen niet het geval is het geschil in ieder geval niet door de Bonds arbitrage zou kunnen worden beslecht, aangezien artikel IA van het Arbitragereglement in deze mogelijkheid niet voorziet; dat de wel zeer ruime interpretatie, welke eiser aan artikel één A van het Arbitragereglement wil geven door allen die op enigerlei wijze bij de Nederlandsche Bioscoop-Bond en zijn leden betrokken zijn, onder de jurisdictie van de Bondsarbitrage te brengen, geen steun vindt in de duidelijke bewoordingen van dat artikel, waarin limitatief is aangegeven tussen wie de geschillen, welke aan de Bondsarbitrage zijn onderworpen, moeten bestaan, namelijk: a. tussen leden van de Bond onderling: b. tussen leden en donateurs van de Bond: c. de leden en hen. die zich vooraf tot arbitrage hebben verbon den: dat derhalve aan de Commissie de grondslag voor haar bevoegd heid ontbreekt: VERKLAART zich onbevoej nis te nemen d van de ingestelde vorder ken- Ingevolge artikel 2 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende filmtitels in het Naamregister ingeschreven. Deze titels werden per circulaire ter kennis gebracht aan de leden filmverhuurders, -filmfabrikanten en -filmproducenten. Datum waarop inschrijving verzocht is: 6 aug. 1961 15 16 18 21 22 23 25 28 31 1 sept. 1961 VERSTAAT dat de kosten ad 50,komen ten laste van eiser. Aldus gewezen en getekend te Amsterdam op 15 oktober 1961. 8 11 12 13 14 15 18 19 21 Titels waaronder de films in Nederland worden uit gebracht Naam houder exploitatie rechten Adieu, lebwohl goodbye Het transport der verdoem den Vechtjassen zonder helmen Und du mein Schatz bleibst hier Alles draait om Conny Jaren der verschrikking Het geheim van Monte Cristo Honger naar liefde De slag in de Bismarck Zee Voor Johanie geen liefde Jazz op een zomerdag Het mirakel van de wolven Kapervlucht naar Cuba Rocco en zijn broers Middernacht moordenaars Misdaad en striptease Het loon van de misdaad Der Hochtourist 100 Mannen en een meisje De miljoenen van meneer Jules In het vuur van de strijd Onder de neon van Parijs Vijanden Eddie in volle vaart Eddie schiet met scherp Verleden jaar in Mariënbad De president Het meisje Anna Suh Hercules verovert de Atlantis Mrs. Chenny's laatste avon tuur Die Fledermaus Eddie slaat zich erdoor! 1'Avventura Eddie op leven dood De zwarte, non Rocca, de gangster Ich tanze mit dir in den Himmel hinein Doden betalen dezelfde prijs Het huis der illusies Liefde heeft twee gezichten De langste dag De overval Ein Leben wie im Paradis Het geheimzinnige eiland Kindertranen Jeugd van Rome Pension voor rare gevallen Wie geeft de bruid weg? Houdt U van Brahms? De Roverssymphonie De hel van het smokkel- eiland Laat mij op Zondag nooit alleen Verdacht van aanranding De dolle generaal De zwarte tiran Drift en begeerte Maciste, de zoon van Her cules Dit is mijn leven Tarzan, de wolfshond Het raadsel van de groene spin Ufa-Filmex Fox Gofilex Hafbo Lumina M.G.M. Fox Columbia Rank City Gofilex City M.G.M. Nova Ufa-Filmex Lumina Hafbo Ufa-Filmex Fox Haanstra Ufa-Filmex Columbia Lumina Paramount Nova D.L.S. Universal F.A. Gofilex Fox Paramount Rank Warner Centra Nederland Standaard 213

Film | 1961 | | pagina 29