Conimissie van Geschillen Pag. 70: Pag. 72: Pag. 73: Pag. 76: Pag. 82: Pag. 63Rotterdam Alphabetisch toevoegen Musica, De Lugt (voormalig Overschie), B. M. P. Kornet, corr.-adres: Jan Tooropstraat 5, Kat wijk aan Zee, tel. 0 17 18- -22 84 (zie ook on der Katwijk). Pag. 68: Tilburg. Studio Schrappen: (C. J. Wittens, leider). Ubach over Worms De vermelding „W. J. Peters", wijzigen in: Erven W. J. Peters. Pag. 69: Utrecht, Camera De naam „J. B. Fust" wijzigen in: H. B. Bals. Utrecht, Studio De naam „H. B. Bals" wijzigen in: G. Wester- bos. Utrecht, Scala Toevoegen na tel. 20106: (J. B. Fust, leider). Toevoegen achter A. F. Wolf f, directeurMevr. H. Wolff-Stein, leidster en W. M. Kaposi, lei der. Volendam Voor alle telefoonnummers het cijfer „3" plaatsen. Vught Toevoegen achter tel. 4369: (W. van Roosma len, leider) Wijk bij Duurstede Toevoegen achter „Markt" het huisnummer „5". Filmverhuurkantoor „Centrafilm" N.V. De naam A. van Leeuwen wijzigen inH. P. H. Juten. Toevoegen achter: „leider/procuratie houder": „met de titel van adjunct-directeur". Corona Film N.V. Toevoegen achter H. Kroonenberg. directeur: (J. M. Bosch, leider). Pag. 83: N.V. Filmtrust Schrappen: „(P. M. de Jong, leider/procura tiehouder met de titel van adj.-directeur (na 6 uur tel. 020-754302) en". Toevoegen achter tel. 36894: „en P. M. de Jong. directeur, tel. na 6 uur: 0 20-15 43 02". Pag. 85: N.V. Standaardfilms Deze vermelding als volgt wijzigen N.V. Standaardfilms, Keizersgracht 318, Am sterdam, tel. directie-secretariaat: 020-2403 91. boekhouding-booking 0 20-24 03 92, expeditie: 0 20-240393; na 19 uur: salesmanager: 0 25 02-70 98 en booker: 017 23-3 92, Mevr. D. J. J. Kemps- van den Bergh, directrice, tel. 72 11 08, (J. G. van Oosten, leider/procuratie houder en J. van Kampen, leider) Universal Film Agency N.V. Toevoegen achter (L. J. Paerl, leider/procura tiehouder: tel. 0 29 64-68 50). Pag. 87Anglo Dutch Group N.V. Schrappen: A. C. ten Hoope; toevoegen als lid raad van beheer: Mevr. P. E. Mack-French. Pag. 89Jan Schefer Toevoegen: (Mevr. Y-Schefer-Cuylits, procu ratiehoudster) Standaardfilms Productie Maatschappij N.V. De vermelding Oranje Nassaulaan 17-19 wijzi gen in: Keizersgracht 318. Het telefoonnummer 020-731555 veranderen in: 020-24 03 91/ 24 03 92. Pag. 90: CV. Commercial Artists De gehele vermelding schrappen. Pag. 96: Cloeck en Moedigh De naam J. C. A. Meischke wijzigen in H. van S traaten. Toevoegen: (Mevr. Y. Schefer-Cuylitz, procu- De COMMISSIE VAN GESCHILLEN (DERDE KAMER) van de Nederlandsche Bioscoop-Bond heeft het volgend ARBITRAAL VONNIS gewezen inzake: N.V. HAFBO, gevestigd te Amsterdam, kantoor houdende aldaar aan de Keizersgracht 698, eiseres, contra N.V. METRO GOLDWYN MAYER FILM MAATSCHAPPIJ, gevestigd te Amsterdam en kantoor houdende aldaar aan de We teringschans 28, gedaagde. De Commissie van Geschillen (Derde Kamer) van de Neder landsche Bioscoop-Bond, volgens de Statuten en het Arbitrage reglement van die Bond benoemd en aangewezen als arbitrage college voor de beslechting onder meer van geschillen tussen leden van de Bond onderling; IN AANMERKING NEMENDE: dat eiseres bij request d.d. 19 december 1961 een geschil contra gedaagde heeft aanhangig gemaakt, van welk request een afschrift aan dit vonnis is gehecht en dat beschouwd wordt als hier te zijn ingelast; dat eiseres verzocht heeft het geschil met spoed te behandelen en dat de Voorzitter van de Commissie van Geschillen ingevolge artikel 15 G van het Arbitragereglement bepaald heeft, dat het geschil spoedeisend moet worden geacht; dat de Commissie partijen heeft opgeroepen tot haar zitting, gehouden op woensdag 20 december 1961 op het Bureau van de Nederlandsche Bioscoop-Bond te Amsterdam; dat aldaar verschenen zijn de heren P. Kijzer en mr. A. JP. Gil- tay Veth, lespectievelijk directeur en rechtskundig raadsman van eiseres en de heer P. J. Paternotte en mr van Schalk, respec tievelijk directeur en rechtskundig raadsman van gedaagde; dat mr Van Schaik namens gedaagde in hoofdzaak heeft ver klaard, dat de woorden „opgenomen in super-technirama 70 mm" in de advertenties voor de film „Koning der koningen" op waar heid berusten; dat men toch altijd gerechtigd is de waarheid te adverteren; dat de producent aan eiseres de verplichting heeft opgelegd in al haar reclamemateriaal en haar advertenties de woorden „opgenomen in super-technirama 70 mm" te vermelden dat het publiek weinig of niets weet van de verschillende tech nische systemen, die bij het produceren en projecteren van films worden toegepast: dat het het publiek koud laat, welk systeem bij een bepaalde film is toegepast; dat het dan ook uitgesloten moet worden geacht, dat de advertenties van „Koning der ko ningen" door de vermelding van de woorden „opgenomen in super- technirama 70 mm" invloed zouden hebben op het bezoek aan de film „El Cid"; dat eiseres trouwens geen enkel bewijs van de schade, die zij zou lijden, heeft geleverd; dat, voorzover er al reden zou zijn om aanmerking te maken op de advertenties van de film „Koning der koningen", het niet tot de taak van de Bonds arbitrage, maar tot die van het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond behoort om ter bescherming van het algemeen be drijfsbelang maatregelen te nemen; dat overigens het verwijderen van gewraakte woorden uit het reclamemateriaal van de film „Koning der koningen" zeer grote kosten zou meebrengen, welke kosten in geen enkele verhouding staan tot de schade, welke eise res zou hebben geleden; dat de heer Kijzer namens eiseres in hoofdzaak heeft verklaard, dat eiseres kosten noch moeite heeft gespaard om de film „El 245

Film | 1962 | | pagina 21