Algemeen Ited rij F*, reglement i: beter deze fondsen voor de publiciteits-campagne te be steden. De Bondsvoorzitter bestreed de opvatting van de heer Kijzer. Het onthouden van steun aan de speelfilmstudio's is onmogelijk. Destijds heeft de Bond zich voor tien jaar vastgelegd en pas in 1966 komt men voor een nieuwe be slissing te staan. Ook de steun aan de Nederlandse speel- filmproduktie wenste de voorzitter niet prijs te geven; in plaats van als luxepaardjes moet men de culturele activi teiten van de Bond zien als werkpaarden voor het bios coopwezen. De heer Miedema deed een dringend beroep op de vergadering om het voorstel voor één jaar te aan vaarden. Nadat nog van verschillende zijden aan de discussie was deelgenomen, waarbij de heren E. J. Verschueren, Th. Desmet en M. Desmet het voorstel van het Hoofdbestuur steunden en de heren A. P. Koole en W. Hemelraad zich achter de heer Kijzer schaarden besloot de voorzitter tot een hoofdelijke stemming In totaal werden 266 stemmen uitgebracht, waarvan 138 voor het Hoofdbestuursvoorstel, 119 tegen en negen blanco zodat het voorstel was aan vaard. Bij de verkiezingen voor het Hoofdbestuur werd de heer G. J. H. Dujardin, directeur van de N.V. Gofilex te Drie bergen, bij enkele kandidaatstelling benoemd in de vaca ture, die was ontstaan doordat de heer D. J. van Leen zich niet herkiesbaar had gesteld. De beide andere aftredende leden van het Hoofdbestuur, de heren J. Nijland jr. te Utrecht en C. S. Roem te 's-Gravenhage, werden, eveneens bij enkele kandidaatstelling, herkozen. De Bondsvoorzitter richtte zich met een woord van dank tot de heer Van Leen, die na vele jaren Hoofdbestuurs- arbeid afscheid nam. „Wij zien u node vertrekken", aldus de heer Miedema, ,,en het is moeilijk te beseffen, dat de band dreigt te worden verbroken. Wij respecteren echter uw beslissing. U hebt er steeds aan medegewerkt de sfeer in het College zo aangenaam mogelijk te houden. Wij zijn bijzonder verheugd, dat u nog een aantal functies in de Bond blijft vervullen. Van Leen, het ga u goed". De Bondsvoorzitter begroette vervolgens de heer Dujar din als een vertegenwoordiger van de jongere generatie. „Dit is een gelukkig verschijnsel. U krijgt nu de gelegen heid om in het Hoofdbestuurswerk uw talenten te ont plooien. Wij zeggen u van harte welkom", aldus de heer Miedema. In zijn afscheidsspeech dankte de heer Van Leen de Voorzitter voor de vriendelijke woorden, die deze tot hem had gericht. De heer Van Leen stelde er voorts prijs op de leden dank te zeggen voor het vertrouwen, dat zij steeds in hem hadden gesteld. Zowel van de zijde van de film verhuurders, die eerder collega's dan concurrenten waren, als van de kant van de bioscoopexploitanten heeft de heer Van Leen steeds onverflauwde steun en vertrouwen geno ten. De nu verbroken relatie zal een prettige herinnering blijven. De heer Van Leen sprak de hoop uit, dat zijn opvolger zijn plaats op goede wijze zal innemen. Tenslotte wenste de heer Van Leen de leden toe, dat de unieke sa menwerking, zoals die in de Nederlandsche Bioscoop-Bond gestalte heeft gekregen, zal worden voortgezet. Ten slotte benoemde de vergadering de heren G. H. Groenewegen te Leiden en H. Timmer te Amsterdam, die periodiek aftraden als leden van de Filmbeurscommissie, opnieuw in hun functie. Tegen zeven uur kon de Bondsvoorzitter de algemene ledenvergadering sluiten met een woord van dank aan de leden voor hun aanwezigheid. e- aan: Het Hoofdbestuur heeft besloten toestemming te verl tien als bedoeld in het Algemeen Bedrij f sreglement aai De N.V. Mij. tot Exploitatie van Bioscooptheaters „Ca lypso" te Amsterdam als exploitante van de gelijknamige bioscoop aldaar, welke tot dan toe stond ingeschreven ten name van Mr. P. A. Meerburg, thans voorzitter van de raad van bestuur der N.V. De heer J. K. Egberts te Groningen, tot inschrijving te zijnen name in het Bedrij f sregister van de permanente bioscoop-A: City Theater te Uithuizen, welke bioscoop voorheen ten name van de Firma H. Bisschop J. K. Egberts was ingeschreven; de heer A. van Leeuwen te Dordrecht tot inschrijving te zijnen name in het Bedrijf sregister van de permanente bioscoop-A: Kunstmin te Dordrecht, welke zaak tot dus ver ten name van de N.V. Centrafilm te 's-Gravenhage in dat register was ingeschreven; de Firma Gebrs. Van Bommel te Delft, tot inschrijving te haren name in het Bedrij f sregister van de permanente bioscopen-ACity Theater en Doelen Kino te Delft, welke bioscopen voorheen werden geëxploiteerd door de Maat schap Jos. van Bommel; de Firma Arfi te Badhoevedorp tot inschrijving te ha ren name in het Bedrij f sregister van de permanente bio scoop-A: Bio Rhenen te Rhenen, alsmede de reisbioscoop Arfi, welke zaken tot dan toe in het Bedrijfsregister wa ren ingeschreven ten name van de Stichting Arfi; de heer P. J. A. Jansen te Dongen tot inschrijving te zijnen name in het Bedrijfsregister van de permanente bioscoop-A: Luxor Theater aldaar, welke zaak tot dan toe ten name van de heer P. v. d. Assem in dat register was ingeschreven. Het Hoofdbestuur heeft vastgesteld, dal de N.V. Rio- films te 's-Gravenhage onder directie van de heer A. A. J. Arts, ingeschreven voor de bedrijfstak a, niet langer voldeed aan het voorschrift, vervat in artikel 2Ba van het Algemeen Bedrij f sreglement, dat per drie jaar tenminste zes nieuwe films (daaronder mede verstaan re-issues) met een vertoningsduur van meer dan een uur aan bio scopen moeten worden verhuurd om te kunnen voldoen aan het begrip filmverhuurkantoor-bedrijfstak a. Op grond hiervan heeft het Hoofdbestuur de N.V. Riofilms wegens verlies der vereisten van het lidmaatschap van de Bond vervallen verklaard. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 14 maart 1962 besloten toestemming als bedoeld in arti kel 7 van het Algemeen Bedrij f sreglement te verlenen aan: Jogchem's Theaters N.V. te Amersfoort tot het gaan exploiteren van een nieuw te bouwen permanente bioscoop- A op een terrein aan de kruising Leyweg/Hengelolaan te 's-Gravenhage; Bioscoop- en Theaterbedrijf Joh. Miedema N.V. te Sneek tot het gaan exploiteren van een permanente bio scoop-B in zaal „De Zon" te Ommen; de heer A. Brosens te Haarlem tot het gaan exploiteren van een filmproductiezaak voor de bedrijfstakken e en f; de heer Joh. Blansjaar te Santpoort tot het gaan exploi teren van de bedrijfstak c van een filmproductiezaak (productie losse actualiteiten), alsmede van een filmver- 264

Film | 1962 | | pagina 10