TBelastincj op vermakelijkheden Liquidatie waarborgsommen Alkmaar huurkantoor voor de bedrijfstak b (verhuur losse actuali teiten). De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 14 maart besloten de gevraagde toestemming te weigeren aan: de Belgian Exhibitors S.A., gevestigd te Antwerpen, tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-A in het voormalige Scala Theater (thans genaamd Cinerama) te Rotterdam in het kader van het Bondslidmaatschap. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 10 april j.1. besloten de gevraagde toestemming als be doeld in artikel 7 van het Algemeen Bedrij f sreglement te verlenen aan: de heer A. H. Heineken te Amsterdam tot het gaan exploiteren van een filmproductiezaak voor de bedrijfs tak a (de productie van speelfilms) onder de naam Cineurope. Voorts heeft de Commissie op verzoek van de N.V. Cineac te Amsterdam besloten de haar destijds verleende toestemming tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A te Eindhoven aan de Hermanus Boexstraat/Vestdijk in te trekken, aangezien de plannen niet zullen worden uitgevoerd. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft in haar zit ting van 26 maart afwijzend beschikt op een door de N.V. Jogchem's Theaters ingediend verzoek om verlenging van de termijn, waarbinnen met de bouw van een nieuwe bio scoop-A aan de Laan van Nieuw Oost-Indië te 's-Graven- hage moest worden begonnen. Zij heeft in verband hier mede de op 17 september 1959 aan Jogchem's Theaters N.V. verleende toestemming tot het gaan exploiteren van deze permanente bioscoop-A wegens het overschrijden van de bouwtermijn, welke op 1 januari 1962 afliep, verval len verklaard. Aanmelding lidmaatschap Voor het lidmaatschap van de Bond hebben zich aan gemeld de heer A. H. Heineken, 2e Weteringplantsoen 5 te Am sterdam, die van de Commissie Nieuwe Zaken toestem ming heeft gekregen tot het exploiteren van een filmpro- duc^ezaak voor de bedrijfstak a; de heer A. Brosens, Middenlaan 53 te Haarlem, die van de Commissie Nieuwe Zaken toestemming heeft ge kregen tot het exploiteren van een filmproductiezaak voor de bedrijfstakken e en f; Eventuele bezwaren tegen de toelating moeten schrifte lijk en gemotiveerd binnen acht dagen na de verschijning van deze publicatie bij het Hoofdbestuur worden inge diend. Toelating lidmaatschap Tot het lidmaatschap van de Bond zijn toegelaten op voorwaarde, dat tegen de desbetreffende beslissing binnen acht dagen na de verschijning van deze publicatie geen gegronde bezwaren zijn ingediend: de Firma Gebrs. Van Bommel te Delft, waarvan fir manten zijn de heren J. van Bommel Jr., P. J. en H. L. van Bommel, exploitante van de bioscopen City en Doelen Kino te Delft; de Firma Arfi te Badhoevedorp, waarvan firmanten zijn de heren R. J. Mc. Intyre en E. Wierda, exploitante van de bioscoop Bio Rhenen te Rhenen en de reisbioscoop Arfi Beëindiging lidmaatschap Wegens verlies der vereisten zijn van het lidmaatschap vervallen Mr. P. A. Meerburg, voormalig exploitant van het Ca lypso Theater te Amsterdam de Firma H. Bisschop J. K. Egberts, voormalig exploitante van het City Theater te Uithuizen; de Maatschap Jos van Bommel, voormalig exploitante van de bioscopen City en Doelen Kino te Delft. de heer P. E. v. d. Assem, voormalig exploitant van het Luxor Theater te Dongen; de Stichting Arfi, voormalig exploitante van de reis bioscoop Arfi en de bioscoop Bio Rhenen te Rhenen de N.V. Riofilms te 's-Gravenhage, exploiterende een filmverhuurkantoor. Beëindiging lidmaatschap Vereeniging Bioscoopreclame-exploitanten Als gevolg van het overlijden van de heer S. P. van der Helm, firmant van de Firma Samson Van der Helms Reclamebureau te Rotterdam, is deze firma auto matisch ontbonden en zijn de zaken opgenomen in het bio scoopreclamebedrijf van de heer M. Samson aldaar. De inschrijving van genoemde firma als lid van de Ne- derlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitan ten is hiermede vervallen. In verband met de beëindiging van het lidmaat schap van: Mr. P. A. Meerburg, voormalig exploitant van liet Calypso Theater te Amsterdam: de Firma H. Bisschop J. K. Egberts, voormalig exploitante van het City Theater te Uithuizen; de Stichting Arfi, voormalig exploitante van Bio Rhenen te Rhenen en de reisbio scoop „Arfi"; P. v. d. Assem, voormalig exploitant van Luxor Dongen, alsmede de Firma Samson Van der Helms Reclamebureau te Rotterdam (voormalig lid van de Nederlanclsche Vereeniging van Bioscoop reclame-Exploitanten), worden de leden van de Bond en van genoemde Vereeniging uitgenodigd, eventuele vorderingen binnen acht dagen na de verschijning van deze publicatie schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen. Toelating donateurschap Als donatrice van de Bond is toegelaten de N.V. Agfa Photo, Boulevard Heuvelink 2, Arnhem, op voorwaarde dat zij de vereiste formaliteiten daartoe vervult. In Alkmaar is op 7 april de nieuwe verordening op de heffing van vermakelijkheidsbelasting met het verkrijgen van de Koninklijke goedkeuring op het desbetreffende raadsbesluit, dat op 8 februari door de Raad was vastge steld, in werking getreden. In Alkmaar is thans een tarief van 25 procent van kracht voor gewone bioscoopvoorstel lingen. Tot nu toe bedroeg de heffing 35 procent. Het uitzonderingstarief van twintig procent voor voor stellingen met films als bedoeld in artikel 1, lid 2, onder 2e van de Bioscoopwet is in de nieuwe verordening ge handhaafd. 265

Film | 1962 | | pagina 11