Voortgaan met acties Agenda verbetering van het economisch klimaat in deze bedrijfs tak als geheel. Op korte termijn zijn echter geen definitieve beslissin gen te verwachten. Dit moge dan al voor dit ogenblik te leurstellend zijn, het is vooral teleurstellend, dat men door welke oorzaak ook ons vraagstuk blijkbaar nog niet ziet als een van de hoogste urgentie. Wij putten vertrouwen uit de mededelingen van regeringswege, maar de regering moge beseffen, dat ons bedrijf met de rug tegen de muur staat. Namens het Hoofdbestuur gaf de Bondsvoorzitter de verzekering, dat het Hoofdbestuur niet zal aflaten het menselijk mogelijke te doen om de pogingen tot oplossing van het lastenvraagstuk tot een goed einde te brengen. ij zullen intussen voortgaan met onze acties bij de ge meenten om de geldende belastingpercentages gereduceerd te krijgen. Het Hoofdbestuur heeft in het afgelopen jaar zijn werkzaamheid te dien aanzien krachtig voortgezet. De belastingherziening te Delft is een resultaat van zijn ar beid, evenals die in Alkmaar. Ook in andere gemeenten is contact opgenomen met de gemeentebesturen en in vele gevallen heeft het Bondsbureau van advies gediend en is het behulpzaam geweest bij het samenstellen van rappor ten en requesten. Wij zullen voortgaan om aandrang op de regering uit te oefenen teneinde te bewerkstelligen, dat een einde zal worden gemaakt aan het locale belas- Een schuchter aapje speelde één van de rollen in de korte film „Zoo" van Bert Haanstra, die geheel in een dierentuin ivas opge nomen. Voor de opnamen werd gebruik gemaakt van de zogenaam de methode van de ..candid-camera"waarbij mensen en dieren in hun gewone doen werden bespied door een camera, die zij niet aanwezig wisten. ..Zoo" is in de eerste voorstellingen met zeer veel enthousiasme ontvangen. tingstelsel, dat in de gemeentelijke autonomie ligt opge sloten. Wij zullen tenslotte voortgaan om, zolang een totale afschaffing van de vermakelijkheidsbelasting ten gevolge van de ingewikkelde verhouding tussen rijk en gemeente niet kan worden gerealiseerd, bij de regering aan te dringen op het nemen van maatregelen die ons bedrijf althans voorlopig verlichting zouden kunnen brengen. Naar aanleiding van opmerkingen in Afdelingsvergade ringen van leden, die menen kritiek te moeten hebben in deze zin, dat het Hoofdbestuur niets doet, zei de Bonds voorzitter alleen maar de feiten als antwoord te hebben. Vol vertrouwen liet hij daarom het beleid van het Hoofd bestuur op dit ongelooflijk moeilijke stuk van zaken aan het oordeel van de vergadering over. Aan het einde van zijn rede stelde de heer Miedema met nadruk het verkeerd te vinden, dat bij het bedrijf de stelling gaat heersen, dat alleen afschaffing van lasten oplossing zal brengen in bepaalde moeilijkheden, waarin vele leden zich individueel geplaatst zien. De huidige positie van het bedrijf vereist ook een enorme mate van zelfkritiek, vereist inzicht in de structurele bedrijfsproble- matiek, vereist een voortdurende attentie voor de vraag stukken, die met de exploitatie te maken hebben, vraagt een veel grotere elasticiteit dan voorheen in het zaken doen en het zakelijke beleid. Het is nog altijd zo, aldus de Bondsvoorzitter, dat wij in de eerste plaats voor ons zelf hebben te zorgen en dat deze zorg een produkt betreft, dat niet slechts ons maar het gehele publiek aangaat, een produkt bovendien, dat helaas niet van ons alleen, maar van duizend en een factoren buiten ons afhankelijk is. Laat ons vooral in de moeilijkheden, waarin wij verkeren, onze eenheid en onze goede moed bewaren, zo besloot de heer Miedema zijn rede, die met een hartelijk applaus dooi de vergadering werd onderstreept. Op voorstel van de heer H. Zondervan uit Leeuwarden besloot de vergadering een telegram te zenden aan de minister-president, waarin bij de regering werd aange drongen op de grootst mogelijke urgentie bij de oplossing van het lastenvraagstuk. Een gelijkluidend telegram werd verzonden aan de staatssecretaris van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen, mr Y. Scholten. De notulen van de op 24 april gehouden jaarlijkse le denvergadering (tweede deel) en van de op diezelfde da tum gehouden buitengewone ledenvergadering werden op voorstel van de Notulencommissie, bestaande uit mevrouw F. F. de Vries-Evenhuis te Groningen, de heer K. Bloem- raad te Krommenie en de heer J. L. Paerl te Amsterdam, goedgekeurd. Tot leden van de Commissie belast met het nazien van de notulen van deze jaarvergadering werden benoemd de heren W. F. Dubbeldeman te Amsterdam. W. Hemelraad te Utrecht en P. Vink jr te Deurne. De ver- o-aderin0 verleende voorts dispensatie van het bepaalde in artikel 26 van de Statuten met betrekking tot het houden van de jaarvergadering vóór of op 31 maart. Bij de bespreking van het jaarverslag bracht de heer E. Alter te 's-Gravenhage de Bondsdirecteur en zijn mede werkers dank en hulde voor de wijze, waarop het verslag tot stand is gebracht. Bij deze woorden sloot de Bonds voorzitter zich later aan. De heer Alter maakte naar aan leiding van de inhoud van het jaarverslag een groot aan tal opmerkingen, die door de Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman werden beantwoord. 262

Film | 1962 | | pagina 8