Geslaagd „Filmcorso^ in Eelde In memoriam wijze van in nood verkerende ballonvaarders, die om hun val te vertragen hun laatste zandzak wegwerpen, zich een einde te besparen in de stijl van ,,Sunset Boulevard", waar in haar in stukken gehakt privé-leven zou worden geworpen voor de weekbladen. Marilyn Monroe is aan haar mythe trouw gebleven tot op het moeilijkste ogen blik van haar leven en van haar loopbaan. Zij wist het melodrama te vermijden en de ontknoping van haar drama op haar eigen niveau te kiezen. De levenden moeten de rest beoordelen. Men heeft lang gevochten, zelfs ervoor betaald om de vernielde auto, waarin James Dean. de dood vond te mogen aanraken, zoals nog ieder jaar een laatste groepje bewonderaarsters, wat oud geworden, maar toch nog trouw, zich aan overpeinzingen overgeeft in de kamer van „Funeral Home" in New York, waar het lijk van Rudolph Valentino was opgebaard. Het lichaam van Marilyn Monroe, dat van haar een ster had gemaakt, nog voordat haar talent van haar een actrice maakte, het lichaam, dat zonder twijfel ,.het be roemdste ter wereld" was, is door niemand opgeëist. In elke mythe moet er immers een beminde en een ver vloekte held zijn. Op 23 juli overleed plotseling de heer Joh. J. Res, fir mant van de Firma Corso Theater te Castricum. De heer Res liet het bioscoopbedrijf bijna volledig over aan zijn compagnon, de heer Wefers Bettink, waardoor hij voor de bedrijfsgenoten vrijwel onbekend was. Het Hoofdbestuur heeft de familie Res schriftelijk van zijn deelneming met haar verlies doen blijken. De teraardebestelling van wijlen de heer Res geschiedde na de plechtig gezongen H. Mis van Requiem op 26 juli op het parochiekerkhof te Castricum. Op 31 juli overleed onverwacht in de leeftijd van 52 jaar de heer W. Reinigert, exploitant van het Luxor Theater te Appingedam, welk bedrijf hij al heel jong, om streeks 30 jaar geleden, van zijn vader, de heer S. Reini gert, overnam. Volgens onze oudste beschikbare gegevens blijkt, dat het Luxor Theater al in 1926 bestond, toen Appingedam nog geen 6300 inwoners telde. Hoewel de bevolking dezer gemeente sedertdien slechts toenam tot ongeveer 10.000 zielen, heeft de bioscoop zich al die jaren weten te handhaven en ging de heer Reinigert in 1961 zelfs over tot uitbreiding van het aantal zitplaatsen en modernisering van de bioscoop, hetgeen van durf en on dernemerszin getuigde. De heer Reinigert, die tevens een functie vervulde in het verhuurbedrijf, had een goede naam bij de vele col lega's waarmede hij contacten had. Vooral in de afdeling Het Noorden was hij onder zijn collega's zeer gezien. Bij zijn uitvaart bewees het Bestuur dezer afdeling hem dan ook bijna voltallig de laatste eer. De crematie van het stoffelijk overschot vond plaats op zaterdag 4 augus tus in het Crematorium Selwerderhof te Groningen. On der de vele bloemstukken bevonden zich kransen van het Hoofdbestuur, dat reeds schriftelijk deelneming betuigd had, en van de afdeling Het Noorden van de Bond. De voorzitter dezer Afdeling, de heer H. Zondervan, alsmede een dominé en een huisvriend spraken in de aula woorden van waardering en afscheid aan het adres van de over ledene, waarna een familielid dankte voor de toespraken alsmede de talrijke andere bewijzen van deelneming. Dat zij rusten in vrede. Een overstelpend groot aantal bezoekers heeft op zater dag 25 augustus in de Drentse gemeente Eelde genoten van het bijzonder fraaie en kleurrijke geheel, dat werd opgeleverd door het zesde Eelder Bloemencorso. Het is van betekenis om ook in dit blad aandacht aan deze ge beurtenis te besteden, aangezien dit corso geheel in het teken van de film stond en daardoor een waardevolle propaganda voor de film inhield. Maandenlang is er in Eelde gewerkt aan de voorbe reidingen voor dit corso. In deze voorbereidingen werden al spoedig, namelijk toen was besloten om de thema's voor de verschillende bloemenwagens te ontlenen aan speelfilms, het Bestuur van de Afdeling Het Noorden van de Nederlandsche Bioscoop-Bond en het Bondsbureau be trokken, die adviezen voor de keuze van de uit te beelden films gaven, en andere organisatorische medewerking ver leenden. In het bijzonder moet hier ook de grote mede werking worden gereleveerd, die de corso-organisatoren hebben ondervonden van de zijde van de filmverhuur ders, die een overvloed van materiaal affiches, foto's, smaakvolle wijze uitgevoerd en de verschillende film- thema's kwamen zeer goed uit de verf. De jury zal dan ook geen eenvoudige taak hebben gehad bij het toekennen van de prijzen. De ereprijs van het corso werd gewonnen inhoudsbeschrijvingen van de verschillende films ter beschikking stelden, zodat men de ontwerpers van de corsowagens in ruime mate kon voorzien van ideeën. De exploitant van het Maxwill Theater te Paterswolde, de heer M. van Wijk, heeft zijnerzijds ook een bijdrage tot het welslagen van het corso geleverd; hij organiseerde een speciale reeks voorstellingen van de films, die tijdens het corso zouden worden uitgebeeld, zodat de bevolking van Eelde-Paterswolde, die vrijwel in haar geheel bij de voorbereiding van het corso betrokken is en daaraan maandenlang werkt, in de gelegenheid werd gesteld om in de sfeer van de betrokken films te komen. Het corsocomité heeft dank zij deze hulp van de zijde van het bedrijf een bloemencorso kunnen houden, dat de naam van „Filmcorso" ten volle verdiende. Langs het af gezette kilometerslange parcours trokken tweeëntwintig bloemenwagens, die ieder door een wijk van de gemeente waren opgebouwd. Op deze wijze was een vreedzame, maar niettemin felle competitie ontstaan om de uitge loofde prijzen. De wagens waren over het algemeen op door de wagen ,,Faja Lobbi'', die was ontworpen door de heer J. van der Woude uit Groningen en die was op gebouwd door de wijk Westeinde. Het applaus, dat bij de tweede rondgang voor „Faja Lobbi" werd gegeven, toon- 339

Film | 1962 | | pagina 13