Op het bloemencorso in Eelde kon men onder meer deze scène het gevecht met de heer uit ..Eeuwig zingen de bossen" zien. de aan, dat het publiek het met de beslissing van de jury geheel eens was. Zoals reeds in de aanvang werd gezegd, was het be zoek aan het corso overstelpend. Het was reeds in de ochtenduren van de 25ste augustus aan de organisatoren van het Eelder Bloemencorso duidelijk geworden, dat het publiek bij duizenden zou komen opzetten, zodat nog in de loop van de dag een extra tribune werd bijgebouwd. Langs de hele route had een duizendkoppig publiek zich opgesteld, op vele plaatsen zelfs vijf of zes rijen dik. Het is dan ook ondoenlijk het aantal bezoekers te schatten. Mogen wij volstaan met te vermelden, dat de schattingen variëren tussen zeventig- en honderdduizend bezoekers. Ook van officiële zijde was er belangstelling voor dit bloemencorso. Op de eretribune trof men onder meer aan de Commissaris van de Koningin in de provincie Drente, mr J. Cramer, en leden van het provinciaal bestuur. Ook de Voorzitter van de Nederlandsche Bioscoop-Bond, de heer Joh. Miedema uit Sneek, behoorde tot de aanwezi gen. Niet alleen aan de corsowagens, maar ook aan de verdere aankleding van het corso was grote aandacht be steed. Niet minder dan acht muziekkorpsen, waarvan er één helemaal uit Gouda was overgekomen, luisterden de optocht muzikaal op. In de pauze hield een showdrum- band uit Amsterdam het publiek op prettige wijze bezig. Er was voorts ook gezorgd voor een uitvoerig commen taar, dat via vele tientallen luidsprekers langs de gehele route te volgen was. Het commentaar werd verzorgd door de bekende radiomedewerker Bert Garthoff, die op de hem eigen gemoedelijke wijze het publiek van de nodige toelichting voorzag. Van hem vernam het publiek ook, dat in de wagens gemiddeld vijfendertig- tot veertigdui zend bloemen waren verwerkt; zodat men mag aannemen, dat het totaal aantal in het corso gebruikte bloemen niet ver beneden het miljoen zal hebben gelegen. Het Filmcorso te Eelde is in vele opzichten geslaagd te noemener was een overvloed van bloemen, verwerkt tot fraaie composities, het weer was redelijk goed, er was een zeer talrijk en enthousiast publiek. Maar voor ons was toch wel het belangrijkste aspect dat duizenden men sen onder prettige omstandigheden werden geconfron teerd met het verschijnsel film. Daardoor werd de film opnieuw in de belangstellingsfeer van het publiek ge bracht. Daaraan moet vanuit een oogpunt van stimulering van het filmbezoek grote waarde worden gehecht. Het voorbeeld van Eelde verdient, zij het dan misschien in andere vormen, navolging. 340

Film | 1962 | | pagina 14