Velsen IJsselstein Het nieuwe tarief zal in Rotterdam in werking treden met ingang van de eerste van de maand na die. waarin de Koninklijke goedkeuring is ontvangen. De Raad van de gemeente Velsen heeft op 27 juni zijn goedkeuring gehecht aan een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de veror dening op de heffing van vermakelijkheidsbelasting. Ten aanzien van bioscoopvoorstellingen is bepaald, dat een uitzonderingspercentage van tien procent zal worden in gevoerd voor filmvertoningen, waarin behalve het jour naal uitsluitend films worden vertoond over onderwerpen betreffende wetenschap, historie, land- en volkenkunde. nijverheid, landbouw en handel, welke als zodanig door Burgemeester en Wethouders zijn aangewezen en overeen komstig artikel 1, lid 2, sub 2 van de Bioscoopwet zijn goedgekeurd door de Centrale Commissie voor de Keu ring van Films. Voor de overige bioscoopvoorstellingen is het tarief van de vermakelijkheidsbelasting gehandhaafd op twintig procent. De verordening zal in werking treden op de eerste dag van de tweede maand, volgende op die, waarin bericht van de Koninklijke goedkeuring is ontvangen. Op 11 juli heeft het gemeentebestuur van IJsselstein het bericht van de Koninklijke goedkeuring ontvangen met betrekking tot de gewijzigde verordening op de hef fing van vermakelijkheidsbelasting die als gevolg daarvan op 1 augustus in werking is getreden. De Raad van de gemeente IJsselstein had op 5 februari overeenkomstig een voorstel van het college van Burge meester en Wethouders ingevolge een desbetreffend ver zoek van de plaatselijke exploitant besloten het algemene tarief van de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoor stellingen te verlagen tot vijftien procent. Voordien werd in IJsselstein vijfentwintig procent aan vermakelijkheids belasting over filmvoorstellingen geheven. Evenals dat in de oude verordening het geval was zijn bioscoopvoorstel lingen met films als bedoeld in artikel 1, lid 2, onder 2e van de Bioscoopwet vrijgesteld van vermakelijkheids belasting. rv. hi i SA v- e«V. 2fo i m feH'-v.'-g-■::<- ::-■■:■,f' M Het Hoofdbestuur heeft besloten toestemming te verle nen als bedoeld in het Algemeen Bedrij f sreglement aan: de heer H. J. Buursema te Leek, tot inschrijving te zijnen name in het Bedrij f sregister van de permanente bioscoop-A: Corso Theater te Leek, welke bioscoop tot dan toe ten name van Mevrouw de Weduwe H. Buursema- Knol was ingeschreven; de nieuwe N.V. Spiendal Film te 's-Gravenhage tot in schrijving te haren name in het Bedrij f sregister van het filmverhuurkantoor Spiendal Film, dat tot dusver werd geëxploiteerd door de oude N.V. Spiendal Film (thans genoemdBeleggingsmaatschappij de heer H. Visser te Utrecht tot inschrijving te zijnen name in het Bedrij f sregister van de permanente bioscoop Concordia te Bilthoven, welke bioscoop tot dan toe werd geëxploiteerd door de heer K. F. Buijink; de heer Maréchal Desmet te Geldrop tot inschrijving te zijnen name in het Bedrij f sregister van de permanente bioscoop City Theater aldaar, welke bioscoop voorheen werd geëxploiteerd door wijlen de heer Th. Desmet Sr; de firma Top Martens te 's-Hertogenbosch, tot in schrijving te haren name in het Bedrij f sregister van de permanente bioscopen-A: Concertgebouw, Luxor Theater en Royal Theater aldaar, welke bioscopen tot dan toe ten name van de Firma Martens Top waren ingeschreven. Toelating lidmaatschap Tot het lidmaatschap van de Bond zijn toegelaten op voorwaarde, dat hiertegen binnen acht dagen na de ver schijning van deze publikatie geen gegronde bezwaren zijn ingediend: de heer H. J. Bursema te Leek, exploitant van het Corso Theater te Leek; de nieuwe N.V. Spiendal Film te 's-Gravenhage onder directie van de heer E. Alter en Mevrouw A. Alter-De Leeuw, exploitante van het filmverhuurkantoor der voor malige N.V. Spiendal Film; de heer H. Visser, Sweder van Zuylenweg 80 te Utrecht, exploitant van de Concordia Bioscoop te Bilthoven; de heer Maréchal Desmet, exploitant van het City Thea ter te Geldrop de Firma Top Martens te 's-Hertogenbosch, waarvan de firmanten zijn de heren P. C. H. Martens en G. J. M. Top, exploiterende de bioscopen Concertgebouw, Luxor en Royal aldaar. Tot het lidmaatschap van de Bond is toegelaten, zulks op grond van de desbetreffende beslissing van de Com missie Nieuwe Zaken, de Firma Mundofilm, Nassaukade 123, firmanten: de heren J. Burcksen en R. Herblot. exploitante van een filmproductiezaak voor de bedrijfs tak e. Beëindiging lidmaatschap Wegens verlies der vereisten zijn van het lidmaatschap vervallen: Mevrouw de Weduwe H. Buursema-Knol. voormalig exploitante van het Corso Theater te Leek; de firma Martens Top, waarvan firmanten zijn de heer G. J. M. Top en de N.V. Zuid-Nederlandse Theater Maatschappij (dir. P. C. H. Martens), voormalig exploi tante van de bioscopen Concertgebouw, Luxor en Royal te 's-Hertogenbosch. de N.V. Concertgebouw De Vereeniging te Nijmegen. voormalig exploitante van de gelijknamige bioscoop al daar; de oude N.V. Spiendal Film (thans genaamd: N.V. Be leggingsmaatschappij), voormalig exploitante van het ge lijknamige filmverhuurkantoor te 's-Gravenhage, onder directie van de heer E. Alter en Mevrouw A. Alter- De Leeuw de heer K. F. Buijink, voormalig exploitant van de Concordia Bioscoop te Bilthoven; 332

Film | 1962 | | pagina 6