Sommaties filmhuur- schuldcommissie Diploma's 1963 Nieuw bestuur Vereeniging Bioscoopreclame-Exploitanten Het Stichtingsbestuur is dank verschuldigd aan al die genen, die door hun medewerking en steun het houden van de collecte hebben mogelijk gemaakt. In de eerste plaats geldt dat voor de bioscoopdirecties, die hun bio scopen beschikbaar stelden, maar in niet mindere mate voor het bioscooppersoneel, dat zorg droeg voor de rou latie van de collectebussen tijdens de voorstellingen, en voor de leden van het telcomité, die veel tijd hebben be steed aan het tellen en controleren van de inhoud van de bussen. Tevens geldt de dank de bioscoopbezoekers, die door hun gaven het werk van de Stichting Bio-Vakantie oord steunden. De artikelen 10 tot 18 van de Bondsvoorwaarden bevat ten een eenvoudige regeling voor de incasso van filmhuur. Het is begrijpelijk, dat de Commissie van Geschillen, zo als uit haar recente beslissingen blijkt, er weinig voor voelt daarnaast als incasso-instituut te fungeren. Het is haar taak de geschillen, die de leden verdeeld houden, te beslechten, maar er valt weinia te beslechten aan geschil- len, die niet-bestreden vorderingen betreffen. Vandaar dat de Commissie van Geschillen er de filmverhuurders een verwijt van maakt, als zij met vorderingen komen, die zij zelf, door gebruik te maken van hun recht om een somma tie (zogenaamde rode kaart) door de Filmhuurschuld- commissie te laten zenden, hadden kunnen incasseren. Het is echter gebleken, dat sommige leden-exploitanten het een lid-filmverhuurder kwalijk nemen, als hij, gevolg gevende aan de aansporing der Commissie van Geschillen aan iemand, die met de tijdige betaling van zijn filmhuur in gebreke is gebleven, een sommatie laat sturen. Soms wordt door het boosgeworden lid-exploitant zelfs gedreigd met het afbreken van elke relatie met de film verhuurder in kwestie. Men zal moeten inzien, dat een dergelijke houding niet strookt met de enorme collegiale samenwerking tussen leden van een en dezelfde bedrijfsorganisatie. Men krijgt pas een rode kaart, als men zelf in strijd handelt met arti kel 9 der Bondsvoorwaarden door met de tijdige betaling van de filmhuur en de inzending van de recettestaat in gebreke te blijven. Men vergete ook niet, dat de geschilkosten tenminste het twintigvoud bedragen van die van een rode kaart. Het is dus onredelijk het een filmverhuurder kwalijk te nemen, dat hij overeenkomstig de opvatting der Commissie van Geschillen aan iemand, die niet op tijd zijn filmhuur betaalt, een rode kaart laat zenden. Binnenkort zal worden begonnen met het uitschrijven van diploma's voor het jaar 1963 ten behoeve van hen, die als alleeneigenaar, bestuurder of leider overeenkom stig de reglementaire bepalingen in het Bedrij f sregister staan ingeschreven, alsmede voor de donateurs van de Bond en leden der Nederlandsche Vereeniging van Bio- schoopreclame-Exploitanten. Deze diploma's worden voor zien van een stempel der vermakelijkheidsbelastingen te Amsterdam. Leden of donateurs van de Bond en leden der Vereeni ging, die een of meer der hiervoor bedoelde diploma's (met een maximum van twee per zaak) wensen te ont vangen, kunnen hiervan opgave doen aan het Bondsbu reau met vermelding van namen en voorletters der be trokken personen, formaat 3 x 3,5 cm. Verder zullen beursdiploma s ad 2,50 worden ver strekt, uitsluitend voor personeel, dat de filmbeurs moet bezoeken uit hoofde van zijn functie, waarvoor eveneens één pasfoto per persoon nodig is. Voorts wordt onder de aandacht van de leden-bioscoop- exploitanten gebracht, dal de militaire oorlogsinvaliden zijn uitgenodigd hun pasfoto's in te zenden voor de nieu we bioscoopdiploma's 1963, recht gevende op kosteloos bioscoopbezoek, ingevolge desbetreffend besluit van de algemene ledenvergadering. Ook deze toegangsbewijzen worden van een belastingstempel voorzien. De geldigheid van alle diploma's-1962 zal in het nieuwe jaar eindigen op een nader te bepalen datum, waaromtrent te zijner tijd nog mededeling zal worden gedaan. Het verdient aanbeveling het bioscooppersoneel, belast met het verstrekken van plaatsbewijzen, respectievelijk de controle hierop, van het vorenstaande op de hoogte te stellen. In het bestuur van de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten hebben zich enige wisse lingen voorgedaan, die een uitvloeisel waren van het ver trek van de heer P. J. Burbach, vennoot van de Firma Atu te Amsterdam, die sedert februari 1947 tot medio 1956 vice-voorzitter en daarna voorzitter van de Vereeniging was. De heer Burbach heeft in de jaarlijkse ledenverga dering van 30 mei 1962 afscheid als voorzitter genomen. In de ontstane vacature werd bij enkele kandidaatstelling voorzien door de benoeming van mr J. Derks. directeur van de N.V. Cefima te Amsterdam. In een onlangs gehouden bestuursvergadering heeft het bestuur uit zijn midden een nieuwe voorzitter gekozen. Benoemd werd de heer J. Smit, directeur van Smit's Projectiereclame Onderneming N.V. en van Smit's Re clame-, Advies- en Servicebureau te Amsterdam. Ten ge volge van de verschillende mutaties, die hebben plaats gevonden, is het bestuur van de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten thans als volgt samen gesteld: J. Smit, Amsterdam, voorzitter, M. Samson, Rotterdam, vice-voorzitter, Mr J. Derks. Amsterdam, penningmeester. J. Nijland jr, Utrecht, gedelegeerde van het Hoofd bestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond. A. van Bloemendaal, Groningen, lid. Als secretaris van de Vereeniging fungeert de heer H. W. Hagenberg, adjunct-directeur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond. Inmiddels is bij Koninklijk besluit goedkeuring gehecht aan het besluit van de algemene ledenvergadering tot wijziging van de statuten, inhoudende, dat in het vervolg 372

Film | 1962 | | pagina 18