Liquidatie waarborgsommen Vertegenwoordiging van het Hoofdbestuur de heer L. A. van Gasteren, exploitant van de film productiezaak Spectrum Film te Amsterdam tot het gaan exploiteren van een filmfabriek voor de bedrijfstak k; de heer F. J. Luxembourg te Oosterhout tot het gaan exploiteren van een reizende bioscoop. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft in haar zit ting van 23 augustus behandeld enige beroepen, ingesteld op grond van het bepaalde in artikel 13 van het Alge meen Bedrijfsreglement door: het Bestuur van de Afdeling Het Noorden van de Bond tegen de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken, waar bij aan de heer H. S. Kijlstra te Drachten toestemming was verleend tot het exploiteren van een nieuwe perma nente bioscoop-A in gebouw De Lawei aan de Burge meester Wuiteweg 24 aldaar, welke beslissing werd be vestigd de heer E. F. Zanoli te Amsterdam, tegen de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken, waarbij hem de ge vraagde toestemming was geweigerd voor het exploiteren van een filmverhuurkantoor, bedrijfstak a. welke beslis sing werd bevestigd; het Bestuur van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders tegen de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken, waarbij aan de heer Joh. Blansjaar te Santpoort toestem ming was verleend tot het produceren en verhuren van losse actualiteiten, welke beslissing eveneens werd beves tigd, onder voorwaarde van aanvang vóór 1 januari 1963. Aanmelding lidmaatschap Voor het lidmaatschap van de Bond heeft zich aange meld de heer F. J. Luxembourg, St. Janstraat 20 te Oos terhout, die ingevolge de hem daartoe door de Commissie Nieuwe Zaken verleende toestemming een reizende bio scoop wil gaan exploiteren. Toelating lidmaatschap Tot het lidmaatschap van de Bond zijn toegelaten op voorwaarde, dat tegen de desbetreffende beslissing binnen acht dagen na de verschijning van deze publicatie geen gegronde bezwaren zijn ingediend: Mejuffrouw B. Pen. exploitante van Texels bioscoop theater te Den Burg; de heer R. S. K. N. Wefers Bettink. exploitant van het Corso Theater te Castricum; de heer M. J. Sintenie, exploitant van het Tivoli Theater te Langedijk. Beëindiging lidmaatschap Wegens verlies der vereisten zijn van het lidmaatschap vervallen de Erven Mevrouw A. Pen-Nijk te Den Burg, voormalig exploitanle van Texels Bioscooptheater; de voormalige Firma Corso Theater te Castricum; de Firma O Hart J. W. de Groot, voormalig exploi tante van het Tivoli Theater te Langedijk; de Firma A. van Fraassen Zoon, voormalig exploi tante van de Cinema De Meerbloem te Zoetermeer. In verband met de beëindiging van het lidmaat schap van: de Firma A. van Fraassen Zoon te Zoetermeer, de N.V. Concertgebouw De Vereniging te Nijmegen, de Firma G. Hart J. W. de Groot te Oud-Karspel (Langedijk), de Erven Mevrouw A. Pen-Nijk te Den Burg en de Firma Corso Theater te Castricum, worden de leden van de Bond en van de Nederlandsche Ver- eeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten uitgeno digd, eventuele vorderingen binnen acht dagen na de verschijning van deze publicatie schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen. Op 3 oktober heeft in het Lumière Theater te Rotterdam de première plaats gevonden van de nieuwe Nederlandse speelfilm „Rififi in Amsterdam" van de Nederlandse Filmproductie Maatschappij in Rotterdam. Er bestond voor deze voorstelling een grote belangstelling, met name ook van officiële zijde. De staatssecretaris van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen, mr Y. Scholten. woonde de première met zijn echtgenote bij. Aanwezig waren voorts de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr J. Klaasesz. en de burgemeester van Rotterdam, mr G. E. Van Walsum. Namens het Hoofdbestuur waren aanwezig de Bondsvoorzitter, de heer Joh. Miedema, de heer C. S. Roem en de Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman. De première van de film ..De Langste Dag", die op 10 oktober plaats vond in het Asta Theater te 's-Graven- hage, werd vereerd met de aanwezigheid van H.K.H. Prin ses Beatrix. De minister-president, prof. dr J. E. de Quay. gaf eveneens van zijn belangstelling blijk. Tot de aan wezigen behoorden voorts verschillende ambassadeurs. Het Hoofdbestuur was bij deze voorstelling vertegenwoordigd door de heren Joh. Miedema, R. Uges, W. J. F. van Ewijk. C. S. Roem en J. G. J. Bosman. De heer M. J. W. Peters te Venlo heeft op 11 oktober een drukbezochte receptie gehouden ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van het Scala Theater. De Bonds voorzitter, de heer Joh. Miedema, woonde de receptie bij. Op dezelfde dag werd in Haarlem de heropening van het Luxor Theater, dat een grondige restauratie had on dergaan, ingeluid met een receptie door de exploitant, de heer A. F. Wolff uit Utrecht. De Vice-Voorzitter van hel Hoofdbestuur, de heer H. S. Boekman en de Bondssecreta ris, de heer R. Uges gaven hier acte de présence. Het Comité de 1'Industrie Cinématographique Euro- péenne (Cl.CE.) heeft op 15 en 16 oktober een bijeen komst gehouden te Parijs, waarbij namens de Bioscoop- Bond aanwezig waren de heren Joh. Miedema, Bondsvoor zitter. C. S. Roem, Voorzitter van de Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten en de heer J. G. J. Bosman, Bondsdirecteur. In aansluiting op deze vergadering heeft nog de op richtingsvergadering plaatsgevonden van de Union Euro- péenne du Spectacle Cinématographique (U.E.S.C). waarbij aanwezig waren de heren Miedema en Bosman. De heer G. J. H. Dujardin heeft namens het Hoofdbe stuur op 18 oktober de opening bijgewoond van het nieuwe cursusjaar van de Katholieke Filmactie en het Katholiek Filmcentrum voor de Jeugd. De Bondsvoorzitter en de heren G. J. H. Dujardin en J. Nijland jr. vertegenwoordigden het Hoofdbestuur bij de opening van de Academische Filmstudiedagen te Gro ningen op 1 november. 360

Film | 1962 | | pagina 6