's-Gravenhage Groningen Heerlen Hoorn Kerkrade Losser Meerssen .Ms twee druppels water', de nieuwe Nederlandse speelfilm van F ons Rademakers, zal ons land vertegenwoordigen op het Inter nationale Filmfestival te Cannes. Op de foto's ziet men drie ver tolkers van belangrijke rollen uit de film, v.l.n.r. Lex Schoorel. Non Los en Ina van der Molen. voorstellingen. Tot nu toe kende de gemeente Gouda een uniform tarief van vijfentwintig procent voor alle film voorstellingen. In het voorstel is een nieuw tarief van vijf tien procent opgenomen, dat van toepassing zal zijn op voorstellingen met artikel 1-films en Nederlandse films. Het voorstel is op 4 maart door de Raad goedgekeurd. In de memorie van antwoord op de gemeentebegroting heeft het college van Burgemeester en Wethouders van 's-Gravenhage aan de Raad medegedeeld een voorstel in overweging te hebben, dat strekt tot verlaging van de ver- makelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen. Het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Groningen heeft aan de Raad een voorstel doen toekomen tot wijziging van de verordening op de heffing van vermakelijkheidsbelasting. Het voorstel houdt in een verlaging van het algemene tarief van vijfentwintig pro cent voor bioscoopvoorstellingen tot twintig procent. De Raad heeft het voorstel in zijn vergadering van 18 maart aangenomen. De Raad van de gemeente Heerlen heeft in zijn verga dering van 4 februari zijn goedkeuring gehecht aan een voorstel van het college van Burgemeester en Wethou ders tot verlaging van het algemene tarief van de verma kelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen; het tarief werd verlaagd van vijfentwintig tot twintig procent. Het uitzonderingspercentage van vijftien voor voorstellingen met artikel 1-films is gehandhaafd. Daarnaast is echter een tweede uitzonderingspercentage in het leven geroepen voor voorstellingen met Nederlandse films: over deze voorstellingen zal een belasting van tien procent worden geheven. Op 17 januari heeft de Raad van de gemeente Hoorn zijn goedkeuring gehecht aan een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders, dat een verlaging in houdt van de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstel lingen van vijfentwintig tot twintig procent. De Raad van de gemeente Kerkrade heeft in zijn verga dering van 20 januari een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders behandeld tot verlaging van de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen. Het voorstel hield in verlaging van het algemene tarief van vijfentwintig tot twintig procent en van het uitzonde ringspercentage voor artikel 1-films van vijftien tot tien procent. Van verschillende zijden uit de Raad werd aangedron gen op een verdergaande verlaging. Eén van de Raads leden stelde voor het algemene tarief te verlagen tot vijf tien procent en het tarief voor artikel 1-films af te schaf fen, zodat voorstellingen met deze films vrijgesteld zouden worden van vermakelijkheidsbelasting. Dit voorstel maakte echter geen kans, zodat het werd ingetrokken. Het oor spronkelijke voorstel van Burgemeester en Wethouders werd daarop aanvaard. De Raad van de gemeente Losser heeft in zijn verga dering van 21 maart zijn goedkeuring gehecht aan een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de verordening op de heffing van ver makelijkheidsbelasting. In de gewijzigde verordening is het algemene tarief van de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen verlaagd van vijfentwintig tot twin tig procent. Op 12 maart heeft de Raad van de gemeente Meerssen overeenkomstig een desbetreffend voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders besloten tot verlaging van de tarieven van de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen. Het algemene tarief werd verlaagd van vijfentwintig tot vijftien procent, het uitzonderings tarief voor voorstellingen met zogenaamde artikel 1-films werd van vijftien procent teruggebracht tot tien procent.

Film | 1963 | | pagina 10