Naaldwijk Oisterwijk Roermond Schagen Schiedam Uitgeest Veenendaal Wildervank Woerden Wormerveer Zeist Tijdens de behandeling van de gemeentebegroting voor 1963 hebben verschillende leden van de Raad van de gemeente Naaldwijk zich uitgesproken tegen handhaving van de vermakelijkheidsbelasting. Verschillende fracties spraken zich uit voor afschaffing van de vermakelijkheids belasting. Naar aanleiding van deze positieve uitspraak van de Raad verklaarde de Burgemeester, dat het College zich nader met het vraagstuk zal bezighouden en te zijner tijd met een voorstel zal komen. Overeenkomstig een desbetreffend voorstel van het col lege van Burgemeester en Wethouders heeft de Raad van de gemeente Oisterwijk in zijn vergadering van 22 februari besloten tot een wijziging van de verordening op de heffing van vermakelijkheidsbelasting. De wijziging houdt in, dat de heffing van vermakelijkheidsbelasting over voorstellingen met artikel 1-films of met Nederlandse films voortaan zal zijn afgeschaft. Tot nu toe kende de gemeente Oisterwijk slechts een uniform percentage van de vermakelijkheidsbelasting voor filmvoorstellingen van twintig procent. Dit percentage is nu nog gehandhaafd voor gewone filmvoorstellingen. In zijn vergadering van 22 februari heeft de Raad het voorstel aanvaard. Doordat de Raad van de gemeente Roermond zijn goed keuring heeft gehecht aan een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de verordening op de heffing van vermakelijkheidsbelasting, zijn de tarieven voor bioscoopvoorstellingen in deze ge meente thans verlaagd. Het algemene tarief voor gewone filmvoorstellingen werd teruggebracht van vijfentwintig tot twintig procent, dat voor voorstellingen als bedoeld in artikel 1, lid 2 onder 2e van de Bioscoopwet van vijftien tot tien procent. De Raad van de gemeente Schagen heeft in zijn verga dering van 23 januari een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders goedgekeurd, dat de strek king had de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoor stellingen te verlagen van dertig tot vijfentwintig procent. Het uitzonderingspercentage van twintig, dat geldt voor voorstellingen met films als bedoeld in artikel 1, lid 2 onder 2e van de Bioscoopwet, is gehandhaafd. Het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Schiedam heeft een nieuw voorstel bij de Raad ingediend tot verlaging van de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen. In de Raadsvergadering van 18 de cember was een ander voorstel, dat inhield een vervan ging van de bestaande tarieven vijfentwintig procent voor gewone voorstellingen en vijftien procent voor voor stellingen met artikel 1-films door een uniform tarief van twintig procent, aangehouden. De Raad bleek namelijk te gevoelen voor een verdergaande verlaging. In het voorstel, dat in de Raadsvergadering van 25 februari is goedgekeurd, wordt het algemene tarief van vijfentwintig procent verlaagd tot twintig. Het uitzonde ringspercentage van vijftien voor artikel 1-films is ge handhaafd. Voorts is een nieuw uitzonderingstarief van tien procent vastgesteld voor Nederlandse films. Op 31 januari is in de vergadering van de Raad van de gemeente Uitgeest een voorstel van het college van Bur gemeester en Wethouders ter sprake gekomen, inhoudende de instelling van een speciaal tarief van vijftien procent voor de vermakelijkheidsbelasting op voorstellingen met artikel 1-films. Het tarief voor overige voorstellingen zou gehandhaafd blijven op vijfentwintig procent. Vanuit de Raad werd echter sterke aandrang op het college uitgeoefend om tot een verdergaande verlaging van de vermakelijkheidsbelasting over te gaan. Het voor stel werd daarop ingetrokken. In de gemeente Veenendaal is op 1 januari 1963 de ge wijzigde verordening op de heffing van vermakelijkheids belasting in werking getreden. Het besluit tot wijziging van de verordening was genomen in de vergadering van de Raad van 8 november 1962, waarin een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders werd goed gekeurd, dat inhield verlaging van het algemene tarief voor bioscoopvoorstellingen van vijfendertig tot vijfen twintig procent en van het uitzonderingstarief voor artikel 1-films van twintig tot vijftien procent. De Raad van de gemeente Wildervank heeft in zijn vergadering van 28 februari zijn goedkeuring gehecht aan een voorstel van het college van Burgemeester en Wet houders tot verlaging van het tarief van de vermakelijk heidsbelasting op bioscoopvoorstellingen. Het tarief is verlaagd van twintig tot tien procent. In Wildervank waren voorstellingen met films als bedoeld in artikel 1, lid 2 onder 2e reeds van vermakelijkheidsbelasting vrijgesteld. De Raad van de gemeente Woerden heeft in zijn verga dering van 27 februari een voorstel van het college van Burgemeester en \S ethouders goedgekeurd, behelzende de invoering van een bijzonder tarief van de vermakelijk heidsbelasting voor voorstellingen met films als bedoeld in artikel 1, lid 2 onder 2e van de Bioscoopwet. Over deze voorstellingen zal tien procent vermakelijkheidsbelasting worden geheven. Voor de overige bioscoopvoorstellingen is het tarief van twintig prcent gehandhaafd. Op 26 februari heeft de Raad van de gemeente Wormer veer een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders aanvaard tot wijziging van de verordening op de heffing van vermakelijkheidsbelasting. In de nieuwe verordening is het tarief van de vermakelijkheids belasting voor gewone filmvoorstellingen verlaagd van vijfentwintig tot twintig procent. Het uitzonderingsper centage van tien procent voor artikel 1-films en Neder landse films is gehandhaafd. Het Raadsbesluit heeft terug werkende kracht tot 1 januari 1963. Het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Zeist heeft aan de Raad voorgesteld over te gaan tot een verlaging van de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen. Het voorstel behelst verlaging van het tarief voor gewone filmvoorstellingen van vijfentwin tig tot twintig procent en van het uitzonderingstarief voor

Film | 1963 | | pagina 11