INSCHRIJVING II\ HET NAAMREGISTER dat uit het feit, dat zowel Venray als Hulst blijkens de Regeling van Lonen en Andere Arbeidsvoorwaarden in het Bioscoopbedrijf, vastgesteld door het College van Rijksbemiddelaars behoren tot de gemeenteklasse 5, volgt, dat de lonen, die in deze gemeenten rechtsgeldig zijn, tot de laagste categorie in den lande behoren; dat het reeds daarom redelijk is voor Hulst en Venray lagere entreeprijzen, ook voor de film „De overval", vast te stellen dan in de andere gemeenten, die tot hogere loonklassen behoren; dat eiser op grond van de door hem verstrekte gegevens aanne melijk heeft gemaakt, dat hogere entreeprijzen dan door hem aan geboden de normale bioscoopbezoekers slechts zullen afschrikken, aangezien deze alleen bij sommige grote spectaculaire films van lange vertoningsduur bereid zijn hoge prijzen te betalen, maar niet om nog hogere prijzen te betalen voor een zw:art/witte Nederlandse film van normale vertoningsduur; dat bovendien gerespecteerd moet worden eisers opvatting, dat hij zich als goed bioscoopexploitant verplicht acht zijn publiek in de gelegenheid te stellen kennis te nemen van de Nederlandse film „De overval", ook al verwacht hij van de vertoning van deze film slechts een middelmatige opbrengst, en waarvoor hij een offer in de vorm van een hoge filmhuur der recette) over heeft, maar dat het dan ook noodzakelijk is entreeprijzen te heffen, die binnen het bereik van het gewone publiek in Hulst en Venray liggen dat overigens gedaagdes stelregel van het vereiste entreeprijs niveau van 1,50 tot 3,toch niet onder alle omstandigheden is toegepast blijkens het feit, dat zij een maximum entreeprijs van 2,75 in een der Rotterdamse bioscopen heeft geaccepteerd dat uit het vorenstaande volgt, dat het bod van eiser op de film „De overval", zoals in de klacht, is omschreven, redelijk moet wor den geacht dat het tweede deel der vordering niet voor toewijzing vatbaar is, aangezien de Commissie van Geschillen ingevolge artikel 4 van het Bedrijfsbesluit Programmering uitsluitend te oordelen heeft over de redelijkheid van een bod en het niet tot haar competentie behoort een antwoord te geven op de vraag, als door eiser gesteld, name lijk of de verhoging der entreeprijzen moet worden bepaald door de filmverhuurder dan wel door de bioscopexploitant; dat aangezien eisers hoofdvordering moet worden toegewezen, gedaagde moet worden veroordeeld in de geschilkosten, welke op 50,zijn vastgesteld RECHTDOENDE ALS GOEDE MANNEN NAAR BILLIIJKHEID; VERKLAART dat eisers bod (als omschreven in zijn tot gedaag de gerichte brief d.d. 15 januari 1963) op de film „De overval" voor vertoning in Hulst en Venray redelijk moet worden geacht; VERKLAART de rest van eisers vordering niet ontvankelijk; VEROORDEELT gedaagde in de geschilkosten, bedragende 50,—. Aldus gewezen te Amsterdam op 4 maart 1963. Ingevolge artikel 2 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende filmtitels in het Naamregister ingeschreven. Deze titels werden per circulaire ter kennis gebracht aan de leden filmverhuurders, -filmfabrikanten en -filmproducenten. Datum waarop inschrijving verzocht is: Titels waaronder de films in Nederland worden uitge bracht: Naam houder exploitatie rechten: 10 dec. 1962 12 14 17 18 19 20 21 2 januari 1963 10 Datum waarop Titels waaronder de films in Naam houder 10 inschrijving Nederland worden uitge exploitatie verzocht is: bracht: rechten 26 nov. 1962 De prostitutie Fox 28 Op de drempel van het 18 geluk Lumina 22 4 december Kid Galahad Nova Het slavenschip City 6 Yaqui Jack, de zwarte vechter Centra 23 F.B.I. in actie op Cape 24 Canaveral Warner 7 Een vreemdeling in de hel Wilhelmina, Moeder des Universal F.A. Vaderlands Royal Inspecteur Monocle van de 25 geheime dienst Meteor Mondo sexy di notte Mogen wij zwijgen? Jonge kerels in het vuur Secret service in Hongkong Het geheim van de Lulila Bar Geraffineerd en gemeen Maciste contra de hellemon sters De 300 Spartanen De laatste aanval Mariandl is verloofd Noem 't maar liefde As en diamant Gun slinger Met de vinger aan de trekker De X 80 antwoordt niet In het hol van de leeuw Krankzinnige begeerte Dood in de arena De prijs van het verraad Aart, de Knutselaar Hart tegen hart Een koningin voor Caesar James Bond 007 contra Dr. No Captain Falcon en de wrede tiran De stem in het duister Drie revolverhelden Spoorwegoorlog in het Westen Leef nu, betaal later Heeft zij een kans? Gezocht wegens zedendelict Op de plaats rust! 's Zondags met Cybèle De koninklijke piraat Liever lusten dan lasten Spaar de spotvogels Freud Gekke lui, die Amerikanen De vogels De dodenlijst van A. M. De mysterieuze moordenaar De duivel als leidsman Electra Play it cool Ursus en de gladiatoren Te vuur en te zwaard Zorro, wreker der partisanen Zorro en de 3 musketiers Om de macht van Rome Hercules, zoon van Zeus Samson De zeven gladiatoren Eddie is weer in vorm De zwarte kat Misdaad door hartstocht Vlucht uit Oost Berlijn Damon en Pythias De lijfwacht van een schoon heid ongo Vivo Liefde geven, liefde beleven Vijf mijl voor middernacht Hel eiland van Arturo Wat is er toch van Baby Jane geworden? M'n vrouw slaapt niet alleen Vanina Vanini [laar slaaf Naakte Odyssee De man die doorvocht Het hotel aan de Marne Alleenstaande vrouw Het mooiste meisje van de wereld Centra Filmex Columbia Nederland Fox Centra Nederland Centra Standaard City Spiendal Columbia Amstel Filmex Nova Royal Columbia D.L.S. Express Filmex Columbia Fox Universal I.F.N. Warner Paramount Nova Nederland Eurofilm Centra Spiendal Fox Columbia City Nova Fox Warner Standaard Columbia Gofilex Fox 28

Film | 1963 | | pagina 30