Aigcmeeii IJ« Alles wat betreft de zittingsduur van de leden en plaats vervangende leden van het College van Appèl, de wijze hunner benoeming en de rechtspraak van dit College wor den bij reglement geregeld, voorzover daarin niet is voor zien bij de Statuten. Voorstel tot schrapping van artikel 31 sub e der Statuten, luidende: „e. het beslissen in hoger beroep over strafoplegging door het Hoofdbestuur (artikel 15) met dien verstande, dat de letters f t/m k van het artikel worden genummerd e t/m j. Voorstel tot invoeging van een nieuw artikel 29 van het Algemeen Bondsreglemenl, luidende: A. Er wordt ingesteld een College van Appèl, bestaan de uit vijf individuele personen. Twee leden van het Col lege van Appèl, benevens twee plaatsvervangende, moeten zelf of hun maat- of vennootschap dan wel de door hen vertegenwoordigde rechtspersoon lid zijn van de Bond. B. Uit de overige drie leden van het College van Ap pèl, benevens drie plaatsvervangende leden, wijst het Hoofdbestuur aan de voorzitter en de vice-voorzitter. C. De leden en plaatsvervangende leden van het Col lege van Appèl worden door het Hoofdbestuur benoemd voor de tijd van een jaar en zijn na hun aftreden terstond herbenoembaar. In tussentijdse vacatures wordt door het Hoofdbestuur voorzien op de wijze als voor de benoeming is voorgeschreven, terwijl degene die in een zodanige va cature wordt benoemd, zitting heeft voor de tijd, geduren de welke hij, in wiens plaats hij is benoemd, nog zitting zou hebben gehad. D. Het Hoofdbestuur stelt de vergoedingen van de sub B van dit artikel bedoelde leden en plaatsvervangende leden van het College van Appèl vast. E. Als secretaris van het College van Appèl fungeert de Directeur van de Bond of een zijner assistenten; de se cretaris heeft geen stemrecht. F. Appèl wordt ingesteld door indiening in zesvoud bij de secretaris van het College van Appèl, zitting hou dende op het Bureau van de Bond, van een gemotiveerd en aangetekend beroepschrift, onder vermelding van de datum van de beslissing waartegen het beroep wordt aan getekend en de gronden waarop dat beroep berust. Het recht van appèl vervalt, indien het appèl niet binnen veer tien dagen na de datum van verzending der beslissing van het Hoofdbestuur is ingesteld. De datum van ontvangst van het beroepschrift op het Bondsbureau geldt als datum van instelling van het appèl. G. De appellant zal door het College van Appèl wor den gehoord, althans behoorlijk opgeroepen; het College van Appèl hoort de appellant in persoon of, bij rechtsper sonen, in de persoon van de bevoegde bestuurder(s). De appellant kan zich doen bijstaan, het verhoor van getuigen bijwonen en getuigen doen horen. Het College van Appèl stelt een gedelegeerde van het Hoofdbestuur in de ge legenheid het verhoor van appellant en eventuele getuigen bij te wonen. H. Het College van Appèl zal niet beslissen op stuk ken, van welker inhoud de appellant niet heeft kunnen kennis nemen, behoudens voorzover deze uitdrukkelijk heeft verklaard daartegen geen bezwaar te hebben. I. De uitspraak van het College van Appèl is een ar bitrale beslissing. Het College van Appèl beslist voltallig en bij meerderheid van stemmen binnen drie maanden na de datum van ontvangst van het beroepschrift op het Bondsbureau. J. Van elke beslissing van het College van Appèl zal schriftelijk aan de appellant kennis worden gegeven. De beslissing van het College van Appèl zal behoorlijk met redenen zijn omkleed en zal tenminste vermelden de feiten waarin het niet-naleven bestaat, de gebezigde bewijsmidde len en de niet-nageleefde bepalingen, alsmede de eventueel op te leggen straf. Van de beslissing van het College van Appèl zendt de secretaris onverwijld een voor eensluidend getekend afschrift aan het Hoofdbestuur, dat van de be slissing aan alle leden kennis geeft. Voorstel om artikel 29 van het Algemeen Bondsreglement te nummeren artikel 30, met dien verstande, dat het be paalde sub B, luidende: „In afwijking echter van het bepaalde sub A zullen de Voorzitter en de Vice-voorzitter van het Hoofdbestuur niet stemgerechtigd zijn bij beslissingen in hoger beroep over strafoplegging van het Hoofdbestuur (artikelen 15 en 31 e der Statuten) en kunnen zodanige beslissingen worden ge nomen met een gewone meerderheid der uitgebrachte stemmen.", komt te vervallen en de letters C t/m E worden genum merd B t/m D. Het Hoofdbestuur heeft besloten toestemming te ver lenen als bedoeld in het Algemeen Bedrijfsreglement aan de heer J. W. van Maasakkers, Park F. 107 te Nuenen, tot inschrijving te zijnen name in het Bedrijfsregister van de permanente bioscoop-BApollo te Nuenen, welke zaak tot dan toe ten name van de heer C. Geerts te Breda was ingeschreven; de heer M. Cornelissen, Vondelstraat 72 te Amsterdam tot inschrijving te zijnen name in het Bedrijfsregister van de filmfabriek en filmproductiezaak Triofilm aldaar, welke zaken tot dan toe waren ingeschreven ten name van Firma Triofilm, waarvan firmanten waren de heren M. Cornelissen en wijlen Jo de Haas. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 27 februari besloten toestemming als bedoeld in artikel 7 van het Algemeen Bedrijfsreglement te verlenen aan: de heer J. A. van Gelder, Filmproductie Han van Gel der te Amsterdam, tot het exploiteren van een filmpro ductiezaak voor de bedrijfstakken e en f; de heer R. J. (de Taunay) Meijer, Color Press Film productie te 's-Gravenhage, lot het gaan exploiteren van een filmproductiezaak voor de bedrijfstakken e en f; de heer F. J. Luxembourg te Oosterhout, tot het exploi teren van een permanente bioscoop-B in het Parochiehuis te Eersel. Zij heeft in dezelfde zitting afwijzend beschikt op een desbetreffende aanvraag van de heer F. J. Luxembourg voor een permanente bioscoop-B in het Parochiehuis te Berlicum (N.Br.). Aanmelding lidmaatschap Voor het lidmaatschap van de Bond hebben zich aan gemeld de heer J. A. van Gelder voornoemd. Biesboschstraat 29 te Amsterdam;

Film | 1963 | | pagina 7