Belasting op vermakelijkheden Baarn Beesel Bergen op Zoom Bergen (L.) Castricum Den Helder Eysden Geertruidenberg Geleen Gouda De Raad van de gemeente Baarn heeft in zijn vergade ring van 5 februari besloten tot verlaging van de tarieven van de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen overeenkomstig een desbetreffend voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders. Het tarief voor gewone filmvoorstellingen is verlaagd van vijftien tot tien pro cent en dat voor artikel 1-films en Nederlandse films van tien tot vijf procent. Met dit besluit heeft de Raad binnen een jaar voor de tweede keer de vermakelijkheidstarieven verlaagd. Op voorstel van het college van Burgemeester en Wet houders heeft de Raad van de gemeente Beesel in zijn vergadering van 17 december 1962 het algemene tarief van de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellin gen met vijf procent verlaagd, namelijk van twintig tot vijftien procent. Voor voorstellingen met films als be doeld in artikel 1, lid 2 onder 2e van de Bioscoopwet, is de vermakelijkheidsbelasting op grond van hetzelfde be sluit geheel afgeschaft. Voorheen gold voor deze voor stellingen een tarief van tien procent. Het college van Burgemeester en Wethouders van de ge meente Bergen op Zoom heeft aan de Raad voorgesteld over te gaan tot een verlaging van de vermakelijkheids belasting op filmvoorstellingen. Het algemene percentage van vijfentwintig procent is in het voorstel verlaagd tot twintig. Voor voorstellingen met artikel 1-films was in Bergen op Zoom reeds een tarief van twintig procent van toepassing. De Raad heeft het voorstel in zijn vergadering van 21 februari aangenomen. De Raad van de Limburgse gemeente Bergen heeft in zijn vergadering van 12 maart besloten tot goedkeuring van een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders, inhoudende een wijziging van de verorde ning op de heffing van vermakelijkheidsbelasting. In de gewijzigde verordening is het algemene tarief voor de heffing van vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoor stellingen verlaagd van twintig tot vijftien procent. Boven dien is een uitzonderingspercentage ingevoerd voor voor stellingen met films als bedoeld in artikel 1, lid 2 onder 2e van de Bioscoopwet. Over deze voorstellingen zal na de inwerkingtreding van de gewijzigde verordening tien procent vermakelijkheidsbelasting worden geheven. In zijn vergadering van 29 januari heeft de Raad van de gemeente Castricum in overeenstemming met een des betreffend voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders besloten tot een verlaging van de vermakelijk heidsbelasting op filmvoorstellingen van vijfentwintig tot twintig procent. De beide uitzonderingspercentages vijftien procent voor artikel 1-films en tien procent voor Nederlandse films zijn gehandhaafd. Bij de behandeling van de gemeentebegroting van de gemeente Den Helder, die zal plaats vinden op 22. 23 en 24 april, zal de Raad moeten oordelen over een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders tot wij ziging van de verordening op de heffing van vermakelijk heidsbelasting. Burgemeester en Wethouders van Den Helder stellen voor het algemene tarief van de vermake lijkheidsbelasting voor bioscoopvoorstellingen te verlagen van vijfendertig tot twintig procent. Het uitzonderingsper centage van twintig procent, dat van toepassing is op voor stellingen met films als bedoeld in artikel 1, lid 2 onder 2e van de Bioscoopwet, zal worden verlaagd tot tien pro cent. Het voorstel is een uitvloeisel van de toezegging, die het gemeentebestuur van Den Helder begin december aan het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond heeft gedaan, nadat de Helderse bioscoopexploitant op 14 september van het vorige jaar zijn bioscopen had geslo ten uit protest tegen de hoge vermakelijkheidsbelasting. Op grond van deze toezegging zijn de Helderse bioscopen op 14 december heropend. De Raad van de gemeente Eysden heeft in zijn vergade ring van 30 januari zijn goedkeuring gehecht aan een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders tot verlaging van het algemeen tarief van de vermakelijk heidsbelasting op bioscoopvoorstellingen van twintig tot vijftien procent. In Eysden is het uitzonderingspercentage van vijf procent voor voorstellingen met films als be doeld in artikel 1, lid 2 onder 2e van de Bioscoopwet ge handhaafd. Op 20 januari heeft de Raad van de gemeente Geertrui denberg zijn goedkeuring gehecht aan een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders inhoudende een verlaging van het algemene tarief van de vermakelijk heidsbelasting op filmvoorstellingen van twintig tot vijf tien procent. Eveneens werd besloten tot verlaging van het tarief voor voorstellingen met artikel 1-films: dit per centage werd teruggebracht van vijftien tot tien. Het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Geleen heeft aan de Raad voorgesteld over te gaan tot wijziging van de verordening op de heffing van de vermakelijkheidsbelasting. Het voorstel houdt in ver laging van het algemene tarief van de vermakelijkheids belasting voor bioscoopvoorstellingen van vijfentwintig tot twintig procent en van het bijzondere tarief voor voor stellingen met films als bedoeld in artikel 1, lid 2 onder 2e van de Bioscoopwet van vijftien tot tien procent. Het voorstel is op 5 maart door de Raad goedgekeurd. Bij de Raad van de gemeente Gouda is door het college van Burgemeester en Wethouders een voorstel ingediend, dat strekt tot de invoering van een bijzonder tarief voor de heffing van vermakelijkheidsbelasting op bioscoop-

Film | 1963 | | pagina 9