Deurne Din teloor d Eeht Haarlemmermeer Hoogeveen Hulst Maasbracht Ooststellingwerf Sittard De exploitanten van de drie bioscopen in Deventer heb ben na het teleurstellende verloop van de Raadsvergadering besloten om met ingang van 26 april het geven van voor stellingen in hun theaters voorlopig stop te zetten. In Deventer wordt een tarief van vijfentwintig procent geheven over voorstellingen met gewone films en van twintig procent over voorstellingen met artikel 1-films. De Raad van de gemeente Deurne heeft onlangs op voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders besloten tot een verlaging van het algemene tarief van de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen. Het tarief is verlaagd van twintig tot tien procent. De reeds bestaande vrijstelling voor voorstellingen met artikel 1-films is in de nieuwe verordening gehandhaafd. De Raad van de gemeente Dinteloord heeft zich in een vergadering onlangs voor de tweede keer bezig gehouden met de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen. In zijn vergadering van 21 december van het vorige jaar had de Raad reeds besloten om de vermakelijkheidsbelasting te verlagen van twintig tot vijftien procent. Van de zijde van Gedeputeerde Staten is echter medegedeeld, dat deze ver laging op bezwaren stuit; het provinciale bestuurscollege is van oordeel, dat een belasting van twintig procent algemeen wordt aanvaard en dat een verlaging voor andere gemeenten een precedent kan scheppen. Burgemeester en Wethouders van Dinteloord hadden de Raad voorgesteld ondanks de bezwaren van Gedeputeerde Staten de verlaging te handhaven. De plaatselijke bioscoop is reeds vanaf 17 februari niet meer in exploitatie, omdat de lasten te hoog zijn. Burgemeester en Wethouders wensen de bioscoop echter te handhaven, omdat deze mede een gunstig woonklimaat bepaalt. De vermakelijkheidsbelasting mag het scheppen van een dergelijk klimaat niet in de weg staan. De Raad heeft thans het voorstel tot verlaging van de vermakelijkheidsbelasting voor de tweede keer aanvaard; met zeven tegen drie stemmen. Op voorstel van het college van Burgemeester en Wet houders heeft de Raad van de gemeente Echt in zijn ver gadering van 18 april besloten tot een verlaging van de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen. Het tarief werd verlaagd van vijfentwintig tot twintig procent. Het uitzonderingstarief van tien procent voor voorstellingen met films als bedoeld in artikel 1, lid 2 onder 2e van de Bioscoopwet is in de nieuwe verordening gehandhaafd. De Raad heeft de wijziging van de desbetreffende ver ordening tevens aangegrepen om het tarief van vijfendertig procent, dat van toepassing was op voorstellingen, waarin geen journaals waren opgenomen, te schrappen. Dit tarief vond in de praktijk geen toepassing. De Raad van de gemeente Haarlemmermeer heeft in zijn vergadering van 4 april besloten tot een verlaging van de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen. Over eenkomstig het voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders werd het algemene tarief verlaagd van vijf entwintig tot vijftien procent en werd het speciale tarief van twintig procent voor voorstellingen met artikel 1 -films terug gebracht tot tien procent. In zijn vergadering van 28 maart heeft de Raad van de gemeente Hoogeveen op voorstel van het college van Bur gemeester en Wethouders besloten het algemene tarief van de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen te ver lagen van vijfentwintig tot twintig procent. Het speciale tarief van twintig procent, dat van toepassing was op voor stellingen met films als bedoeld in artikel 1lid onder 2e van de Bioscoopwet, werd eveneens verlaagd, namelijk tot 10 procent. Bovendien werd besloten om voorstellingen met Nederlandse films vrij te stellen van vermakelijkheids belasting. Tevens werd besloten om aan de exploitant van het Luxor Theater te Hoogeveen een subsidie te verlenen van 1 250,als tegemoetkoming in de exploitatiekosten van de vertoning van de Nederlandse speelfilm De overval. De Raad van de gemeente Hulst heeft onlangs op voor stel van het college van Burgemeester en Wethouders besloten het tarief van de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen te verlagen. Het tarief werd terug gebracht van vijftien tot tien procent. Voor voorstellingen met artikel 1-films geldt in de gemeente Hulst reeds ge ruime tijd een vrijstelling van vermakelijkheidsbelasting. In de gemeente Maasbracht is op 1 mei na het verkrijgen van de Koninklijke goedkeuring de verlaging van het tarief van de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen in werking getreden. Op grond van de nieuwe verordening is de belasting verlaagd van vijfentwintig tot twintig procent. Het uitzonderingstarief van tien procent voor artikel 1-films is gehandhaafd. Tot een ingrijpende verlaging van de vermakelijkheids belasting op bioscoopvoorstellingen heeft de Raad van de gemeente Ooststellingwerf in zijn vergadering van 18 april besloten. Op voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders besloot de Raad het algemene tarief van de vermakelijkheidsbelasting terug te brengen van vijfendertig tot vijftien procent. Ook het uitzonderingstarief, dat van toepassing was op voorstellingen met artikel 1-films en dat vijfentwintig procent bedroeg, is ingrijpend herzien. Deze voorstellingen zijn thans vrijgesteld van vermakelijk heidsbelasting. In zijn op 24 april gehouden vergadering heeft de Raad van de gemeente Sittard zijn goedkeuring gehecht aan een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders tot herziening van de verordening op de heffing van ver makelijkheidsbelasting. Tot nu toe golden in Sittard voor bioscoopvoorstellingen twee vermakelijkheidsbelastingtarie- ven: vijfentwintig procent voor gewone voorstellingen en vijftien procent voor voorstellingen met films als bedoeld in artikel 1lid 2 onder 2e van de Bioscoopwet. Deze tarie ven zijn thans vervangen door één tarief, namelijk van zeventienenhalf procent. 45

Film | 1963 | | pagina 11