Sneek Steenberge Vlaardingen Uitgeest Zevenbergen Zutphen Jan Teulings en de Francaise Nicole Karen spelen de hoofdrollen in het Nederlandse gedeel te van de Neder- lands-Frans-Italiaans -Japanse co-produk- tie „De wereld wil bedrogen worden", waarvoor de opna men onder regie van Roman Polanski in Amsterdam werden gemaakt. Het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Sneek heeft aan de Raad voorgesteld afwijzend te beschikken op het voorstel van de plaatselijke bioscoop exploitanten om over te gaan tot verlaging van het voor bioscoopbedrijven geldende tarief van de vermakelijkheids- belasting. Il In een dezer dagen gehouden vergadering heeft de Raad van de gemeente Steenbergen zijn goedkeuring gehecht aan een voorstel van het college van Burgemeester en Wet houders tot verlaging van de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen. Het tarief werd verlaagd van twin tig tot vijftien procent. De vrijstelling voor voorstellingen met artikel I-films bleef gehandhaafd. De Raad van de gemeente Vlaardingen heeft in zijn ver gadering van 4 april besloten tot een verlaging van de ver makelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen. Het oude tarief van vijfentwintig procent is door drie nieuwe tarieven vervangen: twintig procent voor gewone voorstellingen, tien procent voor films als bedoeld in artikel 1lid 2 onder 2e van de Bioscoopwet en tien procent voor Nederlandse films. De Raad is met dit besluit verder gegaan dan het voor stel van het college van Burgemeester en Wethouders, dat alleen een uitzonderingstarief van tien procent voor Neder landse films inhield. Een amendement van V.V.D.-zijde om ook voor artikel 1-films een lager percentage van tien vast te stellen werd, hoewel het door de burgemeester werd ontraden, aangenomen. De Raad van de gemeente Uitgeest heeft op 3 april be sloten tot een verlaging van de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen: het algemene tarief werd ver laagd van vijfentwintig tot twintig procent, terwijl dat voor voorstellingen met artikel 1-films werd teruggebracht van vijfentwintig tot tien procent. Ook in zijn vergadering van 31 januari had de Raad van de gemeente Uitgeest reeds gesproken over de vermakelijk heidsbelasting. Er lag toen een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders ter tafel om over te gaan tot de instelling van een speciaal tarief van vijftien procent voor voorstellingen met artikel 1-films. Voor de overige voorstellingen wilden B. en W. het tarief van vijfentwintig procent handhaven. Vanuit de Raad werd in januari echter sterke aandrang op het college uitgeoefend om tot een verdergaande ver laging van de vermakelijkheidsbelasting over te gaan. Het voorstel werd daarop ingetrokken. Het nieuwe voorstel werd door de Raad wel aanvaardbaar geacht. De Raad van de gemeente Zevenbergen heeft in zijn vergadering van 25 april zijn goedkeuring gehecht aan een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders, waarin een verlaging van de tarieven voor de vermakelijk heidsbelasting op bioscoopvoorstellingen was vervat. Het algemene tarief voor gewone voorstellingen werd verlaagd van vijfentwintig tot twintig procent, het uitzonderings tarief van twintig procent voor voorstellingen met artikel 1-films werd gehalveerd. In Zutphen heeft de Raad van die gemeente in zijn veigadering van 1 april een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders aanvaard, dat een verlaging inhield van het tarief van de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen. Het tarief werd verlaagd van vijf entwintig tot twintig procent. 46

Film | 1963 | | pagina 12