Algenteeu Bedrijfsreglemen t ■:;■;■;■;:■■■■-■;■:.■ -yyy-,y :::■-■>.-.-: Vertegenwoordiging van het Hoofdbestuur Afscheidsreceptie voor de heer C. van Willigen Het Hoofdbestuur heeft besloten toestemming te ver lenen als bedoeld in het Algemeen Bedrijfsreglement aan: de N.V. Croonenberg's Exploitatiemaatschappij van Bioscopen te Helmond, tot inschrijving te haren name in het Bedrijfsregister van de permanente bioscopen-A: Cen traal Theater en Scala Bioscoop te Helmond, welke biosco pen tot dan toe werden geëxploiteerd door de heer E. Hirschberg te 's-Gravenhage; de heer J. M. H. Paquay te Reuver, tot inschrijving te zijnen name in het Bedrijfsregister van de permanente bioscoop-A: Luxor Theater te Reuver, welke bioscoop voor heen werd geëxploiteerd door wijlen de heer Jos Paquay aldaar. Het Hoofdbestuur heeft besloten toestemming als bedoeld in het Algemeen Bedrijfsreglement te weigeren aan: de heer Ong Giok Kie te 's-Gravenhage, tot inschrijving te zijnen name in het Bedrijfsregister van de permanente bioscoop-A: Cinema Hollandia te Amsterdam, welke zaak tot dusver staat ingeschreven ten name van de Firma Gebrs. C. A. en J. G. Broekmeulen aldaar. De Commissie Nieuwe Zaken heeft op 2 april besloten de toestemming als bedoeld in artikel 7 van het Algemeen Bedrijfsreglement, gewezen op 16 oktober 1962 en ver leend aan de N.V. Nabio te Amsterdam, tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-A aan de Emma- straat 2 te Hilversum in de Luitgardezaal van het Gooiland complex over te schrijven op de Firma Bijou, waarvan fir manten zijn Mr. P. A. Meerburg en Mr. H. J. Daam, res pectievelijk directeur en commissaris van de oorspronkelijke aanvraagster. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 24 april besloten toestemming als hiervoor bedoeld te verlenen aan: de Firma Helicon te Nijmegen, tot het gaan exploiteren van een filmproductiezaak voor de bedrijfstakken e en f; de heer P. Kijzer te Amsterdam, tot het gaan exploiteren van een filmproductiezaak onder de naam Caesar Film Productie voor de bedrijfstakken a en f. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in dezelfde zitting de gevraagde toestemming als hiervoor bedoeld geweigerd aan: de Firma Telefund Holland te 's-Gravenhage, tot het gaan exploiteren van een filmproductiezaak voor de be drijfstakken e en f. Aanmelding lidmaatschap Voor het lidmaatschap van de Bond hebben zich aan gemeld: de firma Bijou, Marnixstraat 404 te Amsterdam, firman ten Mr. P. A. Meerburg en Mr. H. J. Daam, toekomstig exploitante van het in aanbouw zijnde theater „Bijou" aan de Emmastraat te Hilversum. de Firma Helicon, Berg en Dalseweg 456 te Nijmegen, waarvan de firmanten zijn de heren E. Viegers en Mr. R. C. J. M. Rijssenbeek, die ingevolge van de Commissie Nieuwe Zaken verkregen toestemming een filmproductiezaak onder de naam „Helicon Films" gaat exploiteren; de heer P. Kijzer, Keizersgracht 698 te Amsterdam, die ingevolge van de Commissie Nieuwe Zaken verkregen toe stemming een filmproductiezaak onder de naam „Caesar Film Productie" gaat exploiteren. Eventuele bezwaren tegen de toelating moeten binnen acht dagen na de verschijning dezer publicatie schriftelijk gemotiveerd bij het Hoofdbestuur worden ingediend. Toelating lidmaatschap Tot het lidmaatschap van de Bond zijn toegelaten op voorwaarde, dat tegen de desbetreffende beslissing binnen acht dagen na de verschijning van deze publicatie geen gegronde bezwaren zijn ingediend: de N.V. Croonenberg's Exploitatiemaatschappij van Bioscopen, Markt 18 te Helmond, waarvan directrice is Mevrouw de weduwe J. H. H. Croonenburg-Cremers, die de exploitatie van de bioscopen Centraal en Scala te Hel mond gaat voortzetten; de heer J. M. H. Paquay, Rijksweg Noord 1 8 te Reuver, die de exploitatie van het Luxor Theater te Reuver gaat voortzetten. Beëindiging lidmaatschap Wegens verlies der vereisten als gevolg van de opheffing der bioscoopexploitatie „Musica" te 's-Gravenhage is het lidmaatschap van de N.V. Bioscoop Exploitatie Maat schappij B.E.M., Delftselaan 2 te 's-Gravenhage geëindigd. Liqnidatie waarborgsom In verband met de beëindiging van het lidmaatschap van de N.V. Bioscoop Exploitatie Maatschappij B.E.M., voor malig exploitante van het theater „Musica" te 's-Graven hage, worden de leden van de Nederlandsche Bioscoop- Bond en van de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoop reclame-Exploitanten uitgenodigd eventuele vorderingen binnen acht dagen na het verschijnen van deze publicatie schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen. Op 23 en 24 april vond te Milaan een algemene verga dering plaats van het Bureau International du Cinéma (B.I.C.). Namens het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond waren op deze vergadering aanwezig de heren Joh. Miedema, Bondsvoorzitter, C. S. Roem, Voor zitter van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders en van de Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten, en J. G. J. Bosman, Bondsdirecteur. Het congres van het Katholiek Bezinningscentrum voor bioscoop- en filmexploitanten, dat op 25 april te Utrecht plaatsvond, werd namens het Hoofdbestuur bijgewoond door de heren drs J. A. M. Bouts en G. J. H. Dujardin. De heer J. C. Schuller, oud-chef van het Bureau Film van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, die met ingang van 1 mei is benoemd tot voor zitter van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring, nam op 26 april op het ministerie afscheid. De Bondsdirecteur was daarbij aanwezig namens het Hoofdbestuur. Het afscheid van mr. D. Bijdendijk als voorzitter van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring, dat op 1 mei in de Rolzaal op het Binnenhof te 's-Gravenhage plaats vond, werd bijgewoond door het voltallige Hoofdbestuur en de Bondsdirecteur. Met het oog op het feit, dat de heer C. van Willigen zijn functies van voorzitter van de Afdelingsraad en van de Afdeling Rotterdam heeft neergelegd organiseerde het Hoofdbestuur op 6 mei op het Bondsbureau een receptie, waar behalve de heer Van Willigen de leden van de Afde- 47

Film | 1963 | | pagina 13